Ven z města

Rakouský Hochkönig, to je to pravé Salcbursko, plné romantiky a sportovních příležitostí

Zdejší krajina je jako stvořená pro romantickou dovolenou / Hochkönig Tourismus GmbH
Kolem svého majestátního vrcholu nabízí oblast Hochkönig v Salcbursku vše, co nás v zimě baví. Většinu nabídek přitom najdou hosté prakticky přímo přede dveřmi hotelu. To platí pro sjezdovky o celkové délce zhruba 120 kilometrů, stejně jako pro běžecké tratě, zimní turistické cesty nebo vycházky na sněžnicích. Navíc oblast láká speciálními překvapeními jako geocaching ve sněhu nebo zimním parkúrem pro lukostřelbu.
Reklama
Reklama

autor  Tomáš Lipnický

24. února 2020   |   08:44

Fanoušci zimních sportů si tady opravdu přijdou na své a mohou se těšit na skutečně královské zážitky. Například na Královskou túru, lyžařskou okružní trasu s celkovou délkou 32 kilometrů a převýšením 6.700 metrů, která nabízí ohromující výhledy na panorama okolních hor. Ideální pro dokonalý den na lyžích, vhodnou jak pro individualisty, tak i pro rodiny s dětmi. Oblast Hochkönig se zhruba 120 kilometry sjezdovek a 33 moderními lanovkami a vleky, která patří do sdružení Ski amadé s celkem 760 kilometry sjezdovek, splňuje všechny představy o zimních sportech.

Zábava na lyžích i na snowboardu

Pohodlně kroužit se dá například ve středisku Maria Alm, sportovní sjezdovky s perfektními sněhovými podmínkami jsou v Mühlbachu, fascinující freeridové sjezdy čekají návštěvníky ve středisku Aberg-Langeck a sportovně založení vyznavači slunce si na své přijdou v Dientenu. Freeski a snowboard jsou navíc doma ve třech perfektně upravených funparcích, které splní všechna přání. Po náročném dni se mohou hosté posilnit v některé z útulných a autentických chat, typických pro Hochkönig, kde se vyvařuje klasická místní kuchyně.

Pamatují i na děti

Žádný stres a spousta komfortu. Zhruba 120 kilometrů sjezdovek přímo přede dveřmi Na zimní dovolené se člověk chce plně soustředit na hezké a příjemné věci. A přesně k tomu je Hochkönig to pravé. V každé ze tří obcí Maria Alm, Dienten a Mühlbach je to jen několik kroků k lanovkám a sjezdovkám. Právě to dělá Hochkönig atraktivní zejména pro rodiny s dětmi, pro které tady navíc mají výhodné paušální nabídky.

Panorama zdejších hor si dostatečně vychutnáte na běžkách

Na běžkaře čeká zhruba 50 kilometrů tratí, mezi nimi nádherné panoramatické tratě jako je například vysokohorská trať u horského hostince Arthurhaus v nadmořské výšce 1.500 metrů nebo trať Hochkönig mezi obcemi Dienten a Mühlbach. Kdo by si chtěl malebnou kulisu vychutnat raději o něco pohodlnějším tempem, najde v okolí tří obcí celkem 85 kilometrů upravovaných zimních turistických cest.

Užijete si i mimo sjezdovky

Krajina jako z obrázku kolem Hochkönigu je přímo stvořená pro okouzlující výlety do romantické zimní přírody. Kdo by se chtěl s lyžemi na nohou obejít bez vleku, může se těšit na nezapomenutelné přírodní zážitky na některé z mnoha lyžařských túr. V oblasti Hochkönig jsou vedle perfektních podmínek pro pokročilé také ideální předpoklady pro začátečníky. Nováčci na lyžařských túrách mohou sbírat první zkušenosti na naučné stezce „Dynafit Touring Base“ v Mühlbachu a seznamovat se s technikou stoupání a sjezdů i s vybavením včetně lavinových vyhledávačů. Za odměnu pak v celé oblasti čeká spousta fascinujících tras s nádhernými výhledy, které splní všechna přání.

Praktický online průvodce

Kdo by chtěl oblast poznat už předem z vlastního počítače, bude nadšený z 3D zobrazení na webových stránkách Hochkoenigu. Stačí si instalovat 3D prohlížeč, který pak ve vysokém rozlišení přiblíží obrázky z celé oblasti, od útulných vesniček až po sněhem pokryté vrcholky. Ideální začátek perfektní dovolené. A také venku je každý host v oblasti Hochkönig dobře informován. S bezplatnou mobilní aplikací „Ski amadé Guide“ si může každý stáhnout praktickou lyžařskou navigaci, která umí navrhovat individuálně přizpůsobené trasy a dovede Vás k těm nejkrásnějším místům. Díky více než deseti WiFi spotům v lyžařské oblasti můžete bez dodatečných poplatků dokonce ještě ze sjezdovky spontánně vyhledat nejbližší sportovní sjezdovku nebo útulnou chatu.

Své výkony si můžete vyhodnotit

Další služba zaručí, že budou moci hosté na své nádherné dny na lyžích ještě dlouho vzpomínat. Po sportovně úspěšném dni si totiž můžete v aplikaci Skiline, která vyhodnocuje data uložená na skipasu, zobrazit překonané výškové metry, projeté kilometry sjezdovek a použité lanovky a vleky. Přátelům a známým se pak můžete pochlubit aktivně prožitou zimní dovolenou.

Další zajímavé články
Reklama