Ven z města

Největší rakouský skiareál mimo Alpy. Hochficht je na skok za hranicemi

Pohled na skiareál Hochficht / Wikimedia Commons/cheva
S nabídkou sněhu to na českých horách není letos zrovna růžové a tak se milovníci zimních sportů pohlížejí po nejbližších lyžařských areálech, nacházejících se kousek od našich hranic. Jedním z nich je i rakouský Hochficht, který najdete na Šumavě u Lipna. V současné době nabízí dobré sněhové podmínky, i když i zde je sníh je převážně technický. Skiareál je vybaven dvěma vleky, třemi čtyřsedačkovými lanovkami a jednou kabinovou, která patří mezi nejmodernější v Rakousku.
Reklama
Reklama

autor  Tomáš Lipnický

19. ledna 2020   |   16:04

Rakušané jsou na skiareál Hochficht pyšní a to právem, protože jde skutečně o největší lyžařskou oblast mimo Alpy. Jde o supermoderní areál, nabízející vyžití pro všechny druhy zimních sportů s 20 kilometry sjezdovek všech stupňů obtížnosti, dětskými areály Fichtl Kids Park a Junior park s pojízdnými pásy, moderním areálem pro snowboardisty, sáňkařské dráhy a spoustu dalších atrakcí. Velkou výhodou areálu je, že se nachází v těsné blízkosti rekreační oblasti Lipno a tak se mohou návštěvníci ubytovat na české straně Šumavy za výhodnější ceny.

Sjezdovky světových parametrů

Kde jinde byste si mohli zalyžovat na pomezí tří zemí, než v Hochfichtu, kde se setkávají hranice Rakouska, České republiky a Německa. Díky své poloze a nadmořské výšce mezi 858 a 1338 metrů, mají návštěvníci po celé zimní období jistotu dostatečné sněhové pokrývky. Zdejší perfektně upravené sjezdovky propojují tři vrcholy, Hochficht, Reischlberg a Zwieselberg a na závodní sjezdovce FIS Standartabfahrt, se dokonce jezdí Světový pohár.

Užijí si i běžkaři

V oblasti si užijí i běžkaři a to ve známém areálu Schöneben, kde najdou více než 80 km pravidelně upravovaných běžeckých stop pro klasický styl i bruslení. Nezanedbatelné jsou i možnosti zimní turistiky, nebo výletů na sněžnicích během kterých můžete obdivovat jednu z nejkrásnějších částí a scenérií Šumavy na pomezí tří zemí. V Hochfichtu se také každoročně koná velký festival sněhových soch, který má svou konkurenci pouze ve skandinávských zemích.

20 kilometrů sjezdovek zasněžuje celou zimu 100 sněžných děl

Lyžařský areál zasněžuje celá stovka sněhových děl, takže o sníh zde nikdy není nouze. Nedávno zde byla uvedena do provozu i zbrusu nová, moderní kabinová lanovka pro 10 osob, která urychlí a zpříjemní lyžařům přístup k výchozím bodům sjezdovek. Těch zde mají lyžaři na výběr 20, z toho 9 kilometrů modrých, 10 kilometrů červených a černou sjezdovku o délce jednoho kilometru.

Obslouží vás český personál

Kdo si chce užívat večerního lyžování, má možnost využít kilometrovou sjezdovku, osvětlenou ve středu a v pátek umělým osvětlením. V místě najdete samozřejmě i potřebné služby, jako půjčovny lyží a snowboardů, lyžařské školy a školičky pro děti. Na Hochfichtu si možná nebudete ani připadat jako v cizině, protože téměř v každé zdejší restauraci a v dalších službách najdete český personál. Ostatně restaurací a hotelů je zde dostatečný výběr a stejně tak je tomu coby kamenem dohodil i na české straně hranic.

Výhody pro české návštěvníky

Skiareál Hochficht je českým návštěvníkům dobře přístupný, z Prahy jste tam autem za nějaké tři hodinky. Rakouští, ale i čeští hostitelé mají nachystánu pro návštěvníky spoustu zajímavých, pobytových balíčků, obsahujících zvýhodněné skipasy a ubytování na české straně, díky jimž dosáhnete na ceny, nižší o několik set korun. Užijí si zde zejména rodiny s dětmi, pro které je nachystána spousta atrakcí a pohodlí dětem poskytuje například i 185 metrů dlouhý pohyblivý a zastřešený pás u výukového svahu. Celý areál je pokryt bezplatným wifi signálem.

Kolik zaplatíte za skipas?

Za jednodenní skipas zaplatí dospělí 1066 korun, děti do 10 let 685 korun. Na pět dní vás přijde lyžování na 4292 korun, děti 2840 korun. Ceny jsou tedy srovnatelné například se skipasy ve Špindlerově mlýně. Pro děti do 10 let v doprovodu jednoho z rodičů, je k dispozici Sněhulákův skipas, platný v celém areálu za 4 eura, což je v přepočtu pouze 100 korun za celý den a pro rodiny s dětmi jsou k dispozici výhodné rodinné skipasy. Výhodou jsou i bezplatná parkoviště u areálu, která poskytují na 1200 parkovacích míst. V přímé blízkosti areálu je řada velkokapacitních restaurací, ale i příjemné horské chaty.

Další zajímavé články
Reklama