Ven z města

Zapomeňte na vánoční shon a zkuste prožít pohádkový adventní čas na pohodu

Adventní čas můžete strávit s celou rodinou na úžasném ledovci Pitztal / TirolWerbung
Adventní čas v horském středisku Pitztal je opravdovým kontrastem k hektické předvánoční době. Tady se dá prožít zimní dovolená bez stresu a starostí. Navíc mají společnosti, zapojené do akce Pitztaler Bergadvent, připravený pro návštěvníky speciální vánoční dárek: pokud si zarezervujete pobyt na 7 a více dnů pro dva, dostanete pro druhou osobu na ledovec Pitztal + Rifflsee 6denní skipas zdarma.
Reklama
Reklama

autor  Tomáš Lipnický

08. listopadu 2019   |   12:57

Malá vesnička Plangeross, ukrytá mezi vysokými skalními obry ve výšce 1600 metrů v Pitztalském regionu, se v prosinci stává skutečným adventním kalendářem. Každý večer ve 20:30 otevře své okno další dům a podle staré tradice pohostí turisty i místní domácími specialitami, jako je uzená slanina, závin, pečená jablka, lahodné sušenky a svařené víno. Skutečný kontrast k hektické vánoční sezóně.

Ježíškovu poštu můžete poslat i z alpského vrcholku

Noční putování s pochodněmi

Setkáte se s místními řemeslníky na adventním trhu, poslechnete si místní hudební skupiny, které pravidelně adventní večery zpestřují. Mezi další zajímavosti patří vystoupení Císařského loveckého sdružení Plangeross, které organizuje večerní procházky s pochodněmi k poctě místních lesů a večerní túry na sněžnicích po adventní vesnici.

23. prosince se otevírá jako okénko adventního kalendáře další překvapení, vánoční jesličky Christkindl na Rifflsee v nadmořské výšce 2 232 metrů, kam vás po celý den bude dopravovat bezplatně lanovka. A pokud budete chtít poslat někomu blízkému speciální vánoční přání, můžete využít Ježíškovu poštu (Christkindl Postamt), kterou najdete v ledovcové kavárně 3440 metrů vysoko, nejvýše položené v Rakousku.

Běžecké tratě už jsou otevřeny

V tomto týdnu se otevřely 4 kilometry dokonale upravených běžeckých tratí na ledovci Pitztal. Je to příležitost zejména pro ty běžecké nadšence, kteří už se nemohou dočkat zahájení lyžařské sezóny. Tratě se nacházejí ve výšce 2690 až 2740 metrů a zaručují jistotu dokonalé sněhové pokrývky. Začátkem prosince se otevře i další běžecká trať v lyžařském areálu Rifflsee, která vede 5 km kolem nejvyššího přírodního horského jezera v Rakousku a ve výšce 2200 m.

Vyzkoušejte si běžecké safari

Současně se otevře i tzv. běžecké safari z vesnice do vesnice, vedoucí 21 km dlouhou údolní stezkou v Innerpitztal do vesnice Mittelberg, nacházející se 1736 metrů nad mořem. Pokud vám cestou dojdou síly, zastavte se u jednoho z hostinců, kde si můžete pochutnat na alpských specialitách a zapít je horkým čajem, nebo něčím silnějším. Zpáteční cestu pak můžete absolvovat skibusem zpět do výchozího bodu. V plné sezóně je v Pitztalu k dispozici celkem na 70 kilometrů běžeckých tratí. Veškeré lyžařské vybavení si můžete vypůjčit přímo u horské stanice Pitztal Glacier Express.

Další zajímavé články
Reklama