Ven z města

Navštivte o adventu malou vesničku v Tyrolsku. Čeká vás tady nádherná tradice

Vesnička Plangeross se v prosinci stává velkým vánočním kalendářem / Shutterstock
Malá vesnička Plangeross, se nachází v Pitztalském údolí mezi vysokými skalními obry a v prosinci přitahuje tisíce návštěvníků, jako živý adventní kalendář. Každý večer otevře další dům své okno na znamení prastaré tradice, která velí pohostit turisty i místní obyvatele domácími specialitami. Stoly se prohýbají pod nejrůznějšími dobrotami, jako domácí slaninou, jablečnými záviny, pečenými jablky v karamelu, cukrovím a vše doprovází vůně svařeného vína.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

19. prosince 2018   |   09:56

Podle tradice se v půl deváté večer setkávají každý večer v jiném, nově otevřeném adventním domě nejen všichni místní, ale vítáni jsou i turisté a pocestní, kteří jdou kolem. Všichni společně si pak vychutnávají zvláštní atmosféru Pitztalu, projdou se adventním trhem, popijí společně nějaký ten bylinkový šnaps a obdivují práci místních řemeslníků, předvádějících své umění.

Noční výlety s pochodněmi

V údolí se pořádají i tradiční večerní výlety na sněžnicích za svitu pochodní, hudební večery s lidovými muzikanty, sjíždění hory na obřích, historických saních a řada dalších, zajímavých akcí. Mimochodem, každý host, který zde stráví Bergadvent dostane tento rok vánoční dárek. Při rezervaci pobytu na 7 dní pro 2, dostanete 6tidenní skipasy zdarma! Skipas platí pro ledovec Pitztal a lyžařský areál Rifflsee.

Zalyžujete si na nejvyšším ledovci Tyrolska

V lyžařské oblasti Pitztal v Tyrolsku si můžete vychutnat lyžování od září do května díky stálé pokrývce sněhu na zdejším ledovci. Vzhledem k propojení lyžařského areálu Rifflsee s ledovcovou lyžařskou oblastí je v zimě možnost využívat 40 kilometrů sjezdovek na dokonale upravených přírodních svazích.

Na tyrolských ledovcích trvá sezóna až do pozdního jara

V nádherné zimní krajině máte možnost volby lehkých, středních či těžkých tratí na úbočí ledovce. Pokud máte zájem o krásné výhledy, nechte se vyvézt Wildspitzbahn pohodlně na vrchol Hinterer Brunnenkogel (3440 m). Tady, mnohdy nad hladinou mraků, na vás čeká nejvyšší kavárna v Rakousku, nesoucí příznačný název Café 3440. Z její terasy je úžasný pohled na okolní alpské vrcholky.

Skutečný ráj snowboardistů

Snowparky v Pitztalu, v lyžařském areálu Hochzeiger a na ledovci Pitztal jsou vybaveny množstvím skoků různého stupně obtížnosti. Kromě toho zde mají různé překážky, které dají i zkušenějším snowboardistům pořádně zabrat. Milovníci skutečně akčního snowboardingu se zde mohou vyřádit na mnoha downboxech, rainbowbox či vanách, na kterých mohou vypustit přebytečnou páru. Najdete zde ale i tratě a lehké překážky pro začátečníky. Díky své záviděníhodné poloze ve výšce téměř 3000 metrů zde mají snowboardisté od podzimu do pozdních jarních měsíců ideální podmínky se zdokonalit.

Lanovky a vleky 

Všechna tři střediska Pitztalu, Hochzeiger, Rifflsee a Pitztal glacier jsou vybavena lanovkami a vleky, které vás vyvezou kamkoliv, a navíc areály jsou spolu mnohde propojeny. Šestimístné lanovky mají vyhřívaná sedadla a kryty proti nepřízni počasí. Celkem je k dispozici přes 30 lanovek a vleků, které vás vyvezou až do nadmořské výšky 2800 metrů. Délka sjezdovek v pitztalské oblasti přesahuje 100 kilometrů a nejdelší z nich je 8 kilometrů dlouhá.

Další zajímavé články
Reklama