Ven z města

Užijte si nádherný turistický podzim v tyrolské oblasti Hall-Wattens

Podzimní horská příroda, kvetoucí vřesy a pohádkové výhledy zanechají nezapomenutelné zážitky / Shutterstock
Když je slunce nízko a tyrolská horská krajina se koupe ve zlatém světle, začíná v oblasti Hall-Wattens jedno z nejbarevnějších ročních období. Přichází podzim a zve návštěvníky k tůrám po zdejších horách a údolích. Kouzelné jsou v tomto ročním období zejména turistické stezky v přírodním parku Karwendel, divoce romantickém Viggartalu nebo Zirbenwegu vysoko nad údolím Innu.
Reklama
Reklama

autor  Tomáš Lipnický

27. září 2019   |   10:29

Zdejší přírodu a nádherné výhledy si užijete například na stezce Zirbenweg nad Innsbruckem, která začíná u stanice zdejší horské lanovky Patscherkofelbahn. Autobus vás zaveze z Tulfes k dolní stanici lanovky Patscherkofelbahn v Igls a ta vás pohodlně vyveze do nadmořské výšky 1964 metrů. Odtud vede snadno zvládnutelná horská cesta Zirbenweg.

Horská cesta vám připomene zdejší hornickou historii

Bez výrazných výškových rozdílů se pak můžete dostat podél lesní linie v nadmořské výšce asi 2000 m k Tulfeinalmu. Během celé túry jedním z největších borových lesů v Evropě si můžete užívat panorama údolí řeky Inn i úchvatnou krajinu protějšího Karwendelkette. Z Tulfeinalmu se pak můžete pohodlně vrátit vláčkem zpět do výchozího bodu.

Úchvatná modrá jezera a cesty k vrcholům

Příjemný výlet si můžete udělat do chráněné krajinné oblasti „Oberes Viggartal“. Zdejší trať Glungezerbahn stoupá na Tulfeinalm ve výšce 2 035 metrů nad mořem. Odtud pak vede trasa přes vrchol Glungezeru k „G'stritten Stoan“, starobylé skále s tajemnými nápisy a dále k malým, křišťálově čistým „modrým jezerům.“

Na druhé straně údolí začíná u tyrolské brány do přírodního parku Karwendel tématická stezka „Historická cesta Solewander“, vedoucí až do údolí Hall. Cestou procházíte po stopách dávných horníků a na zdejší historii vás upozorní informační tabule. Sportovněji založení turisté mohou vystoupat až na vrcholek Bettelwurf ve výšce 2 266 metrů, který je kvůli své výjimečnosti považován za jeden z nejkrásnějších horských vrcholů.

No ne, kde se vzaly v Alpách lamy?

V oblasti hory Wattenberg si můžete užít netradiční zážitek a připadat si jako v peruánských Andách. Tyrolský farmář Hans Geißler organizuje se svými lamami speciální treky s průvodcem, směřující k hoře Wattenberg. Na tůře vás čeká i pravé tyrolské občerstvení na horské chatě a od průvodce se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o lamách, jako o přátelských a užitečných zvířatech, ale i o četných zvycích a tradicích regionu. Tahle tůra je vhodná pro všechny věkové kategorie, mohou se jí zúčastnit i děti a vede vonnými loukami přes nádherné přírodní scenérie tyrolských hor.

Bezplatné cestování v regionu

Díky místní turistické kartě mohou návštěvníci regionu Hall-Wattens zdarma využívat všechny regionální autobusy až do Innsbrucku. Takže se můžete klidně obejít bez auta a cestování si naplno užívat. Mnohé autobusy vás dopraví přímo k výchozím nebo cílovým bodům nejkrásnějších túr v regionu.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama