Ven z města

Pozvánka na jarní tyrolské ledovce: 5 skvělých tipů pro lyžování pod horským sluncem

Na tyrolských ledovcích si užijete sněhu a slunce dosytosti až do pozdního jara / TirolWerbung/Andre Schönherr
Čím výše, tím lépe. Tohle motto platí na horách nejen v zimní sezóně, ale hlavně v jarních měsících, kdy již v údolích rozkvétají první květy. Alpské ledovce jsou však zárukou kvalitního lyžování až do pozdního jara a výjimkou není dostatek kvalitního sněhu až do června. Nicméně, například na takovém Hintertuxu si zajezdíte za příznivých podmínek po celý rok.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

03. března 2019   |   10:40

Pět tyrolských ledovců je v jarních měsících, kdy sezóna jinde na většině svahů už skončila, skutečným magnetem pro skalní příznivce lyžování i snowboardu. Zaručují jistotu dokonale upraveného sněhu a sjezdovek, připomínajících spíše dálnice, pohodlné a moderní vleky a lanovky i tradiční tyrolskou pohostinnost, s kterou se seznámíte v horských chatách, restauracích a hotelech.

Tip 1: Ledovec Kaunertal, jarní klasika

Více než 30 let už nabízí Kaunertal snowboardistům nejlepší podmínky jako jedna z prvních lyžařských oblastí v Rakousku. Láká je především obří U-rampa a letos zjara je uvítá i kompletně přebudovaný snowpark s nejdelší Half Jib Line v Alpách. Stejně jako v uplynulých letech se snowboardisté nejvíce těší na legendární událost Spring Classic od 6. do 12. května s řadou doprovodných akcí. Zkrátka nepřijdou ani lyžaři, pro které je zde připravena až do května řada sjezdovek s přírodním sněhem.

Tip 2: Ledovec Pitztal láká i na párty

Pitztal je nejvyšším tyrolským ledovcem a pyšní se i nejvyšší kavárnou v Rakousku, nazvanou podle výšky Café 3440. Ledovec je pověstný nádhernými sjezdovkami i terény pro freeriding. Najdete zde i první skialpinistický park v Tyrolsku. 1. května 2019 se koná na ledovci Pitztal Glacier Champ. Náročný závod, během kterého byste měli překonat vzdálenost 2,5 kilometrů a výškový rozdíl 600 metrů. Start je u horní stanice lanovky Gletscherexpress účastníci vystoupají až k Café 3440. Během závodu i po jeho skončení čeká na návěštvníky řada doprovodných akcí, včetně párty s živou hudbou a après-ski.

Tip 3: Ledovec Sölden a spousta zábavy

Pokud si chcete užít opravdu moderní lyžařské středisko a zároveň fůru zábavy, neváhejte a vydejte se na ledovec Sölden a jeho bratříčka, ledovec Rettenbach, na němž se jezdí i Světový pohár. Čeká na vás úžasný sjezd po 15 kilometrů dlouhé sjezdovce, po kterém zajisté uvítáte pár tyrolských dobrot a něco na zahřátí v některé z horských chat. Tady se natáčela i jedna z Bondovek, Spectre, a natáčení připomíná i interaktivní výstava o světě Jamese Bonda, nazvaná 007Elements.

Na zdejším ledovci se proháněl i slavný James Bond

Relaxovat pak můžete v největším tyrolském lázeňském komplexu Aqua Dome v Längenfeldu. V Ötztal Areně, jak se celý komplex nazývá, se konají na konci sezony hned dvě velké událostí Ve dnech 4. a 5. dubna 2019, velké finále Mountain festivalu Electric s předními světovými dýdžeji. 12. dubna se na ledovci koná velká rekonstrukce Hannibalova přechodu Alp s více než 500 herci, živými zvířaty a předvedou se i paraglidisté.

Tip 4: Ledovec Stubai, freeriding v prašanu

Zaručenou sněhovou, především prašanovou pokrývkou a rozmanitostí je ledovec Stubai jednou z nejlepších freeridových oblastí v Rakousku a nabízí freeriderům dokonalé podmínky pro jízdu ve volném terénu. Na 13 tratí je vybaveno informačními tabulemi další jsou popsány na freeridové mapě. Ledovec je přívětivý i pro rodiny s dětmi, je zde doknale vybavený Family Ski Camp, kde mohou děti do 10 let lyžovat zdarma. Areál obsluhuje moderní lanovka Eisgratbahn. Na snowboardisty zde čeká i perfektně upravovaný snowpark. V areálu můžete navštívit i ledovcovou jeskyni a k dispozici je zde i mnoho horských chat a restaurací s tyrolskými specialitami.

Tip 5: Ledovec Hintertux, nový dětský park

Nezapomenutelnou zimní dovolenou garantuje ledovec Hintertux a to pro všechny věkové kategorie od malých až po velké. Inovovaná dětská zóna Kidsslope Rastkogel nabídne malým lyžařům den plný zážitků. Dráha prochází sněžnými tunely, zvlněnou částí přes oblouky a řadou dalších zábavných prvků. Zatímco deti se vyřádí ve svém zábavném parku, ti starší a zkušenější si mohou užívat zdejších vynikajících sněhových podmínek v nadmořské výšce 1500 - 3250 m. nad mořem. V Hintertuxu najdete 86 kilometrů sjezdovek, vybavených moderními vleky i lanovkami. Je to také jediný lyžařský rezort v Rakousku, nabízející lyžování 365 dní v roce.

Další zajímavé články
Reklama