Ven z města

Chtěli byste vyrazit do Alp i se svými dětmi? Lyžařský region Alpbachtal je k rodinám přátelský

Na dokonale upravených lyžařských tratích se nemusí obávat ani ti nejmenší / Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau
Za pouhé tři hodiny jízdy od českých hranic dorazíte do lyžařského regionu Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, který vás přivítá typickou tyrolskou architekturou, kde ale můžete očekávat moderní ubytování a komfort v podobě wellness zázemí i místní vyhlášené gastronomie. Označení regionu jako „přátelský k rodinám“ je znát i v samotném lyžařském středisku, protože zázemí poskytuje rodinám ten největší komfort na upravených sjezdovkách a také u volnočasových aktivit.
Reklama
Reklama

autor  Martin Březina

21. února 2019   |   17:36

V regionu, který se nachází v srdci Kitzbühelských Alp si můžete projet celkem 109 km sjezdovek, včetně dvou snowparků. K dispozici je pak 45 lanovek a vleků. Samozřejmostí je i dětský klub - Juppi Kid´s Club Reith, který je zdarma pro všechny děti, které jsou v údolí Alpbachtal ubytované.

Zkuste to i na saních

Když si chcete od lyžování nebo snowboardingu odpočinout i vy, tak doporučujeme zajít si do nejbližší půjčovny pro sáňky a projet si některou ze tří tras, které nabízejí nezapomenutelný výhled na panoramata, spojená se značnou dávkou adrenalinu i pro dospělé.

Pro sáňkaře jsou k dispozici i speciální tratě

Především v odpoledních hodinách buďte na svazích pozornější, protože můžete čím dál častěji potkat lyžníky, kteří dobrovolně stoupají na vrcholky, z nichž zrovna sjíždíte.

Užijte si večerní lyžování

Tzv. skitouring je čím dál populárnější především u lyžařů, kteří hledají nové výzvy a chtějí si utužit svou kondičku. Region Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau si navíc předloni zasloužil ocenění za nejlépe připravené sjezdovky. My jsme si to vyzkoušeli i na večerním lyžování, kdy byl nachystán luxusní „manšestr“ a svah jsme měli téměř jen pro sebe, protože většina lyžařů již byla v některém Apréski baru a zahřívala se Jägertee nebo místím šnapsem.

Ochutnejte lokální speciality

Ale nejenom sportem je zde člověk živ, a proto je třeba se zastavit v některé dřevěných chalup rozesetých v kopcích, kde se nabízí lokální speciality, které vás dostatečně zasytí. Je dobré se vždy zeptat, čím se zabývají místní farmáři, získáte tak lepší obraz o tom, z čeho si vybrat. Doporučujeme například sýrové fondue, protože je zde mnoho mléčných farem.

Večer vás osvěží výborné místní pivo

Na zahnání žízně pak doporučujeme Weizenbier /pšeničné pivo/ nebo „Skiwasser“, což je vlastně šťáva s vodou. Zajímavou zastávkou je lokální minipivovar „jednoho muže“, který zde vaří vlastní pivo od tradičního ležáku až po speciály, a to pod značkou Kristall-Brauerei. Degustaci jsme si nemohli nechat ujít a můžeme potvrdit, že piva jsou zde výborná. I posezení v „garážové pivnici“ má něco do sebe.

Využijte slevové balíčky

Snaha o zachování ducha tyrolské architektury přináší s sebou i omezení ubytovacích kapacit, což má své kouzlo v podobě volných sjezdovek, restaurací i wellness. I přes to zde jsou v nabídce výhodnější rodinné balíčky a slevy. K dispozici je také lokální Alpbachtal Seenland Card se kterou získáváte slevy, vstupy zdarma a další výhody v regionu. Podrobné informace najdete například na stránkách SKI JUWEL Alpbachtal Wildschönau, Alpbachtal Tourismus, nebo Wildschönau Tourismus.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama