Styl & Kultura

Nenechte si ujít největší balonovou show v Evropě. Tisíce návštěvníků okouzlí dechberoucí podívaná

Balonové létání je populární po celém světě / Shutterstock
Během týdenního setkání horkovzdušných balonů v Kaiserwinklu od 19. do 26. ledna 2019 můžete zažít v tomto dovolenkovém regionu úžasnou podívanou. Každý den odstartuje na 50 balonů z 6 zemí a vydají se po obloze na své alpské putování nad majestátními kulisami Wilder Kaiser.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

06. ledna 2019   |   10:39

Podmínky pro létání horkovzdušných balonů jsou v zimě mnohem lepší než v létě. Užijí si to zejména pasažéři, kteří si chtějí vychutnat okolní krajinu, protože vzduch je v zimě mnohem čistší a viditelnost umožňuje daleké rozhledy. Navíc, chladný zimní vzduch umožňuje snadnější prohřátí balonu a lehčí start.

Velká podívaná už před startem

Už samotné shromáždění pestrobarevných balonů na obrovské ploše na okraji městečka Walchsee nabízí fantastickou podívanou. Zapalují se plynové hořáky a posádky balonů už čekají jen na signál ke startu, aby se vydaly na cestu nad alpskými vrcholky. Ve chvíli startu se rozhučí hořáky naplno a 50 balonů začne stoupat k obloze.

Každá ruka dobrá

Samotná příprava balonů začíná už dlouho před startem. Po vybalení z přívěsných vozíků jsou pláště balonů rozvinuty po louce a u každého z nich se shromáždí jejich posádky i pasažéři, kteří si zaplatili některý z letů. Při nafukování balonů je každá ruka dobrá, a tak se i pasažéři musejí podílet na této činnosti.

Objevíte i taje moderního vzduchoplavectví

Odbornou práci s hořáky obstará posádka, ale pasažéři se zabývají především napínáním balonu. Jakmile se balon vznese do vzduchu, přichází ta úžasná podívaná na vzdalující se zemi a okolní, pestrobarevnou záplavu dalších balonů, zaplňujících celou oblohu.

Objevte Kitzbühelské Alpy

Během letu zažijete nezapomenutelné výhledy na jednu z nejslavnějších a nejpůsobivějších horských oblastí Rakouska. Impozantní vrcholy Koasamassivu a úchvatný pohled shůry na hlavní alpský hřeben, vzbuzují u cestujících doslova nadšení! Vysoko nad těmito vrcholy najdete absolutní svobodu a vychutnáte si ticho a klid. Zkušené posádky vás vezmou do světa, který lze jen těžko s něčím srovnávat.

Na výběr jsou dvě trasy

Ceny za tyto vyhlídkové lety jsou téměř srovnatelné s cenami za balonové létání u nás. Na výběr jsou dvě trasy. Ta kratší vede nad Kaiserwinklem a jeho okolím a za let zaplatíte 220 eur, tedy asi 5600 korun. Delší trasa vede nad alpskými velikány, balony se proplétají i soutěskami mezi jejich vrcholy a vychutnáte si opravdu celé, nádherné panorama Alp. Tato trasa přijde na 260 eur, tedy v přepočtu na 6670 korun. Program týdne balonového létání začíná slavnostním zahájením v neděli 20. 1. 2019 v 11:00 hodin ve Walchsee. Další dny se startuje vždy v 10:00 hodin.

Středeční ohňová show

Pokud byste strávili v regionu celý týden, nenechte si ujít ve středu 23. 1. 2019 slavnostní večer Night of Ballons. Plameny balonových hořáků osvětlují obrovské prostranství se spoustou stánků s občerstvením, mezi nímž kraluje hlavně svařené víno. Celá sláva začíná v 19:00 hodin a zakončí ji nádherný ohňostroj.

Jak se tam dostanete

Z Prahy do Walchsee je to necelých 500 kilometrů a trasa vede přes Mnichov, dále po dálnici A8 do Rosenheimu a pak po A93 směr Insbruck. Dálnici opustíte v Niederndorfu a pokračujte na silnici B172 do Kössen a Walchsee. Tato trasa vám ušetří rakouské mýtné. Nejbližší letiště je v Salzburku (75 km) nebo v Mnichově (130 km).

Další zajímavé články
Reklama