Ven z města

Fantastické lyžování za měsíčního světla? I to můžete zažít v Hochzillertalu

Takovýto pohled na obřím měsícem ozářené vrcholky Alp můžete zažít v lyžařském středisku Hochzillertal / TirolWerbung
Představte si, že jste ve výšce 2150 metrů nad mořem, na obloze svítí obří úplněk a vy se vydáváte za svitu měsíce v jiskřivém, křupajícím sněhu na sjezdovku. Letos si můžete tenhle zážitek dopřát 23. března v alpském lyžařském středisku Hochzillertal-Kaltenbach. Právě tady se koná už tradiční Full Moon lyžování. Jen párkrát do roka se Měsíc ocitá nejblíže Zemi a jeden z těchto okamžiků, kdy tvoří na nebi obří kotouč a osvětlí alpské svahy, bude právě v březnu.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

16. února 2019   |   15:37

Všechno začíná na legendární horské chatě Kristallhütte ve výšce 2150 metrů už v 16:00 hodin odpoledne, kdy se sem scházejí účastníci téhle neobyčejné události. Z údolí je sem dopraví lanovka. Ve vyhřáté chatě je vítá příjemné praskání dřeva v krbu a welcome drink na zahřátí.

O hudební doprovod se stará lidová kapela a začínají kulinářské hody, které mají dvojí účel. Posílit účastníky akce před noční lyžovačkou a potěšit jejich chuťové buňky těmi nejlepšími alpskými specialitami. Po spořádání pěti úžasných chodů, zákusků, nápojů a kávy, se všichni obléknou, dostanou svítilny čelovky, a přesně ve 22:30 vyrazí do horského terénu.

Noční jízda při měsíčku

Venku čeká na účastníky akce pořádná porce čistého alpského vzduchu a obrovský měsíc, osvětlující okolní terény. V jeho svitu se sníh třpytí jako diamanty a vy si budete připadat jako v jiném světě. V doprovodu horských vůdců se pak vydáte na noční jízdu do údolí.

Jízda za svitu měsíce je určena zkušenějším lyžařům

To je zážitek, na který se jen tak nezapomíná. O akci je vždy velký zájem a tak, pokud si chcete tenhle zážitek dopřát, je nejvyšší čas se přihlásit. Samozřejmě, že to není zadarmo, účastníci platí 125 eur za osobu, což zahrnuje ono 5chodové menu, včetně vína, kávy a dalších nápojů a lyžařské průvodce.

Dokonale vybavené horské středisko

Horská chata Kristallhütte je vyhlášená svou unikátní kuchyní, založenou především na tradičních tyrolských jídlech. Nachází se v lyžařském středisku Hochzillertal-Kaltenbach. Pro lyžování a snowboarding je tady k dispozici téměř 90 km sjezdovek z toho modrých 29,70 km, červených 41,30 km a černých 14,60 km. K tomu všemu patří i dokonale vybavený snowpark. Lyžařům a snowboardistům je k dispozici 36 lanovek a vleků. Z toho 6 kabinových lanovek, (novinkou pro letošní sezónu je kabinová lanovka pro 10 cestujících), 11 sedačkových lanovek, 19 vleků a 3 dopravní pásy pro malé lyžaře.

Optimální dovolená pro každého

Před více než 10 lety se propojila lyžařská střediska Hochzillertal a Hochfügen a vznikl tak jeden z největších lyžařských areálů v regionu. Díky vysoké nadmořské výšce až 2400 metrů se zde lyžuje až do dubna. Kaltenbach a Hochfügen nabízejí sjezdovky pro každého a optimální dovolenou i pro celé rodiny. Lyžaři se mohou těšit i na prvotřídní restaurace, nabízející kulinářské speciality v útulných horských chatách s působivými panoramatickými pohledy na alpské oblasti Zillertal a Tux. Středisko Hochfügen je také rájem freeridů, kteří si zde mohou užívat nedotčené svahy až do pozdního jara.

Dopřejte si trochu luxusu

Ve středisku Ski-Optimal Hochzillertal mají od letošní sezóny i jednu zajímavou atrakci, kterou si však mohou dopřát jen ti poněkud movitější. Do provozu zde byla uvedena nejmodernější lanovka Leitner, jejíž kabiny jsou dílem designérů BMW. Speciální kabiny jsou vybaveny vyhřívanými koženými sedačkami s masážními funkcemi, unikátním multimediálním systémem BMW.

Kabinu si můžete pronajmout a cena je 155 eur pro dvě osoby. Ta zahrnuje obousměrnou cestu lanovkou, vlastní VIP parkoviště, transfer z parkoviště až ke kabině lanovky, samostatný vchod do kabiny, láhev šampaňského, 2x celodenní skipas a kulinářské překvapení v Kristallhütte. Je to nejspíše nejexkluzivnější způsob, jak si zažít zimní Alpy.

Další zajímavé články
Reklama