Ven z města

Krušné hory: Skiareál Klínovec lyžařům letos nabídne více než 30 kilometrů sjezdovek

V klínoveckém skiareálu si užijí všichni lyžaři / Shutterstock
Podzim definitivně končí a meteorologové nám hlásí první mrazy. Je tedy čas, podívat se, co nového pro nás chystají horská střediska. České i moravské hory nabízejí pro milovníky zimních sportů každým rokem celou řadu novinek. Velké na vás čekají ve Skiareálu Klínovec v Krušných horách. Ten se od letošní sezóny propojil sjezdovkami se sousedními areály Boží Dar - Neklid a spolu s německým Fichtelbergem vznikl největší lyžařský areál v ČR, nabízející 47 kilometrů sjezdovek.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

16. listopadu 2018   |   08:44

Ještě v loňské sezóně se jezdilo na Klínovci pouze na 18 kilometrech sjezdovek, dnes je to jen na české straně Krušných hor 31,5 kilometru. Lyžaři mohou pohodlně přejíždět mezi areály po nově vybudovaných propojovacích sjezdovkách. Řada sjezdovek byla rozšířena a provozovatelé skiareálu investovali i do modernizace technického vybavení a zázemí pro návštěvníky. 

Jak se tam dostanete

Nejjednodušší cesta je pochopitelně autem. Z Prahy je to 130 kilometrů a část cesty můžete absolvovat do stále nedokončené dálnici D7, směřující do Chomutova. Do cíle se dostanete za necelé dvě hodiny. Další možnost je cestovat do Chomutova vlakem a odtud pravidelnými autobusy až ke skiareálu.

Nejvýhodnější je přímý skibus City Ski z Prahy

Za jízdenku vlakem zaplatíte 129 korun. Využít můžete i vlakového či autobusového spojení do Karlových Varů a odtud je to už jen 15 kilometrů autobusem k areálu. Několikrát týdně vyjíždí v sezóně z Prahy v 7 hodin ráno i speciální skibus City Ski. Za zpáteční jízdenku včetně celodenního skipasu zaplatíte 800 Kč.

Investice byly obrovské

V posledních letech investovali provozovatelé skiarálu do jeho rozšíření a vybavení na 600 milionů korun a je to vidět. V celém areálu najdete 5 sedačkových lanovek, z toho dvě nejmodernějšího typu s krycí bublinou. K dispozici je i 6 lyžařských vleků a 4 pohyblivé pásy pro děti. Skiaereál jen vybaven desítkami nejmodernějších sněžných děl, připravených, aby už od prvních mrazů začaly chrlit tuny umělého sněhu na sjezdovky. Na své si přijdou i vyznavači běžek, pro ně bude připraveno na 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí. Za celodenní skipas zaplatíte v letošní sezóně 750 korun a dá se koupit i on-line přes webové stránky skiareálu.

Nové sjezdovky a parkoviště

Celý skiareál se skládá ze částí Klínovec JIH a SEVER, které jsou propojeny spolu s německým Fichtelbergem do obřího InterSkiregionu. Vše je propojeno lanovkami, vleky, sjezdovkami, případně skibusy zdarma, které vás zavezou na německou stranu areálu, do Oberwiesenthalu.

Čeká na vás nová sjezdovka i s parkovištěm a lanovkou

V části JIH najdete od nové sezóny i zbrusu novou, tří kilometrovou Jáchymovskou sjezdovku, s převýšením 500 metrů, širokou celých 100 metrů. Přímo u jáchymovské lanovky také najdete velké parkoviště zdarma, které vám ušetří až 20 km jízdy autem po klikatých horských silničkách. I na severní straně najdete nově rozšířené sjezdovky a co je nejdůležitější, přímé propojení sjezdovkami s Božím Darem a skiareálem na Neklidu. Všechny sjezdové tratě budou zasněžovány umělým sněhem.

Na své si přijdou i snowbordisté

O nové překážky a skoky byl doplněn i zdejší snowpark, v kterém najdete i U rampu a další vychytávky pro vyznavače jednoho prkna. I ve snowparku je využívána na úpravu překážek a tratí nejmodernější technika, včetně plně automatického zasněžování. V celém skiareálu působí několik škol a školiček jak pro lyžaře, tak pro snowbordisty, najdete v něm i dvě půjčovny lyžařského vybavení a tři skiservisy. V areálu pamatují i na žaludky návštěvníků, rozšířila se nabídka rychlého občerstvení i restauračních služeb.

Přijdou ještě větší změny

Skiareál chystá velké investice až 350 milionů korun do budování velkokapacitních stravovacích zařízení a hotelů přímo u lanovek a sjezdovek, které budou patřit svým vybavením k evropské špičce. Hosté budou mít k dispozici služby, na kterém jsou zvyklí například z alpských středisek, včetně bazénů, vířivek atd. Na Neklidu se připravuje stavba nejmodernější 6sedačkové lanovky, budovat a rozšiřovat se budou další sjezdovky. Už dnes patří tento krušnohorský skiareál k nejmodernějším v republice a zdatně konkuruje krkonošským či šumavským střediskům.

Další zajímavé články
Reklama