Styl & Kultura

Nejlepší letní festivaly v Evropě, na kterých byste letos neměli chybět

A kde to letos rozjedete vy? / Shutterstock
Letní evropské festivaly nabízejí kombinaci příjemného prostředí, vystoupení umělců různých hudebních žánrů a pravou letní náladu. Festivalová sezóna pomalu začala a možná i vy přemýšlíte, pokud jste si už i nekoupili vstupenky, na který festival se vydat.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

09. července 2019   |   10:37

České festivaly jsou velmi oblíbené a každý jeden z nich nabízí řadu vystoupení a zábavy. A co zkusit i nějaký ten evropský festival? Pomůžeme vám vybrat si.

ULTRA Europe (12. - 14.7.)

Tento festival je jedním z nejočekávanějších a nejoblíbenějších festivalů v Evropě. Jedná se o evropskou verzi světového festivalu taneční muziky, který se každým rokem koná v Chorvatsku a hostí největší pojmy EDM, house a techno muziky.  Na letošní splitský sedmý ročník přijal pozvání světoznámý David Guetta spolu s dalším umělci ve své branži, jako je Armin van Buuren, Afrojack, Alesso, Jamie Jones, Joseph Capriati, Adam Beyer, Nicky Romeo. Milovníci tance se mohou těšit na perfektních DJs a skvělou hudbu. Vedle toho si můžete prodloužit pobyt a užít si dovolenou u Jadranu.

Nechte se zlákat některým z festivalů letošního léta

Colours Of Ostrava (17. - 20.7.)

Jeden z nejlepších evropských festivalů. Zajímavý je tím, že sem můžete vzít i své děti. Organizátoři zajistili pečovatelky, které se o vaše ratolesti postarají po dobu kdy vy budete tančit do rytmu hudby v podání zpěvačky ZAZ, Rosalie či Emily Dust a reggae zpěváka Mesajah. Dalšími hosty festivalu jsou bratři Pierce Brothers, rocková skupina The Cure, Florence and The Nightmare, Years & Years, Tom Walker. Z české scény se představí skupina Kryštof, Buty, Dan Bárta, Ben Cristovao. Kromě vystoupení jsou pro účastníky přichystané různé workshopy, divadelní představení, diskuse a různé aktivity pro děti.

Unikátní prostředí

Festival se koná v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě, v oblasti památkově chráněných bývalých hutí, dolů a železáren, která nabízí industriální krásu, nevšední zážitky, venkovní plochy s trávou a stromy vhodné pro letní pohodu i mnoho krytých scén nejrůznějších velikostí.

Untold festival (1. - 4.8.)

Untold Festival je EDM festival, který se koná v Central parku v rumunském městě Kluž, a se svou návštěvností přes 300 000 lidí ročně dnes patří mezi největší festivaly taneční hudby v Evropě. I když se Untold poprvé uskutečnil teprve v roce 2015, velmi rychle se vyšvihl na pozici jednoho z nejuznávanějších festivalů na celém světě a na European Festival Awards byl dokonce i oceněn jako nejlepší z předních festivalů.

Každé léto na svých pódiích festival představuje světové topovky mezi Dji a svým hvězdným line-upem a převratnou vizuální produkcí láká hladové fanoušky ze všech koutů kontinentu. Tato čtyřdenní akce uspokojí příznivce každého druhu taneční hudby a stylů jako house, techno, dubstep, drum and base. 

OFF Festival (2. - 4.8.)

Ani Poláci se nenechají zahanbit. Festival OFF v Katovicích, založený Arturem Rojekem jako reakce na nepříliš rozmanitou hudební scénu v Polsku, zaujme pestrou kombinací méně známých domácích umělců a světových hvězd. Tento festival je nejprestižnějším multižánrovým festivalem v Polsku a koná se uprostřed krásného přírodního prostředí. Na festivalu vystoupí například vokalistka Nenen Cherry, seskupení The Comet is Coming, Jarvis Cocker ze skupiny Pulp, skupina Electric Wizard.

Sziget (7. - 13.8.)

Festival Sziget je jeden z největších hudebních a kulturních festivalů v Evropě. Koná se každoročně na 108 hektarovém ostrově Óbudai-sziget na Dunaji v Maďarsku. Během sedmi dnů vystoupí několik stovek umělců, zpěváků, komediantů, akrobatických a tanečních skupin z celého světa. Letos se návštěvníci mohou těšit na Ed Sheeran, amerického rappera Macklemore, skupiny Foo Figthers, Years & Years, Florence + The Machine. Organizátoři připravili i několik workshopů, diskusí a plavbu výletní lodí.

Sonus (18. - 22.8.)

Tento pravý letní festival je jedna velká pětidenní techno párty, a to přímo na populární chorvatské pláži Zrče v Novalji na ostrově Pag. Celé noci a dny můžete tančit do zbláznění ve třech klubech nebo nastoupit na jednu z párty lodí a nechat se houpat na vlnách Jadranu. Festival představuje kombinaci krásného prostředí, pravé letní nálady a prvotřídních vystoupení umělců z elektronické hudební scény.

Sea Dance (30.8. - 1.9.)

Prožijte poslední prázdninové dny na pláži Buljarica v Budvě v Černé hoře. Tento relativně nový přírůstek na festivalové scéně spojuje několik nejlepších světových umělců elektronické a popové hudby. Na festivalu vystoupí Davie Guetta, Robin Schulz, Richie Hawtin a několik dalších zahraničních i domácích DJs. Budva je poměrně levná destinace, takže dny můžete trávit opalováním na pláži, objevováním krás země nebo poznáváním místní kultury.

Další zajímavé články
Reklama