Styl & Kultura

Hannibal se znovu vydá na svou pouť přes Alpy. Obří show se odehraje v největší přírodní aréně na světě

Historickou scénu Hannibalova přechodu Alp doplní i sněžní sloni ve skutečné velikosti / Ötztal Tourismus/Ernst Lorenz
Na ledovci Rettenbach v rakouském Söldenu vypukne v pátek 12. dubna 2019 už 19. ročník obří historické show Hannibal, mapující nejen slavný přechod Hannibalových vojsk přes Alpy, ale i životní osudy kartaginských generálů a dobyvatelů Říma. Show s mezinárodním obsazením předních herců a akrobatických týmů Red Bull, přitáhne každý rok do zdejší zasněžené krajiny desetitisíce návštěvníků z celého světa.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

27. března 2019   |   18:29

Obřího spektáklu se zúčastní na 500 účinkujících, kteří provedou diváky během představení klíčovými etapami Hannibalova života, od jeho dětství až po zobrazení jeho role jako světově proslulého vojevůdce. Téměř 70minutové představení doprovodí úžasné světelné, hudební a pyrotechnické efekty, do hry se zapojí i desítky sněžných pluhů a děl, vrtulníky, parašutisté a doslova sněžný balet rozehrají horské rolby. Hubert Lepka, autor nápadu a režizér celé show o představení říká: „I když nikdo neví, kde Hannibal skutečně překročil Alpy, víme, že šlo o nesmírně pravdivý příběh, který se skutečně odehrál a je symbolem nesmírně odvahy a touhy zvítězit“.

Největší přírodní scéna na světě

Na pozadí ledovce budou diváci sledovat celou show, tak říkajíc třídimenzionálně ve 185stupňovém panoramatu. Obzor divácké arény v nadmořské výšce 2670 metrů, tvoří siluety 3000 metrů vysokých alpských vrcholků, nořících se do soumraku a vytvoří tak největší přírodní scénu na světě.

Show představí klíčové okamžiky Hannibalova života

Dominantou arény bude obří pyramida a velkoformátová obrazovka, na které se budou odehrávat scény z dávného Kartága, diváci uvidí například setkání římského generála Scipia s vůdcem Kartaginců Hannibalem před jednou z rozhodujících bitev. Chybět nebudou ani obří sněžní sloni ve skutečné velikosti. Zajímavostí je, že na roli malého Hannibala juniora se koná v Söldenu každoročně konkurz a vybraný chlapec musí prokázat nemalou odvahu a dokonale zvládat lyže.

Nahlédnutí do historie

Kartaginský generál Hannibal překročil Alpy v roce 218 př.n.l. během pouhých deseti dnů s 60 000 muži a 37 slony. Překonal strmé horské svahy, náhlé změny počasí, laviny a porazil římské armády. Přes vojenskou převahu se však Hannibal vzdal dobytí Říma, což mělo neblahé historické následky. Po jeho zaváhání následovala porážka od římských vojsk, vedených Scipiem v bitvě u Zamy. Řím pak získal dominantní vliv ve Středomoří, a to byl také konec Kartága, nacházejícího se na africkém kontinentu.

Zapojí se i gastronomie

Všechny tyto klíčové události budou součástí velké podívané, nesoucí prostý název Hannibal. Do představení se zapojí jako každý rok na lyžích více než polovina obyvatel města Sölden a součástí akce budou i kulinářské hody, které připraví řada horských penzionů, hotelů i chat. Návštěvníci budou moci ochutnávat nejen tyrolské speciality, ale kuchaři připraví i tradiční jídla kartaginské kuchyně. Ochutnávat budou moci návštěvníci i během představení přímo v aréně, kde budou dotyčné pochoutky také k dispozici.

Co vás čeká v Sölden Aréně

Tento ledovcový areál v údolí Ötztal je jednou z největších a také nejvýše položených lyžařských oblastí v Rakousku. Čeká zde na vás na 150 kilometrů perfektně připravených sjezdovek, které obsluhuje 33 lanovek a vleků. Najdete zde i desítky kilometrů upravených běžeckých tratí a několik snowparků pro snowboardisty. Na své si přijdou i vyznavači freeridingu, pro které jsou zde vymezeny nádherné, divoké terény. Pro hosty je zde k dispozici velká nabídka Après-Ski barů, od stanových přes útulné kavárničky, pivnice až po diskotéky a coctailbary.

Jak se tam dostanete

Při cestě autem můžete jet buď přes přechod Rozvadov nebo Folmavu na Mnichov, Rosenheim, Innsbruck a dále do Söldenu. Trasa je 600 kilometrů dlouhá a ujedete ji za nějakých 7 hodin. Nedaleký Innsbruck má také letiště, dostupné místními leteckými linkami z větších německých a rakouských letišť. Možná je i doprava vlakem do Innsbrucku a odtud horským vláčkem do Ötztalu, odkud už jezdí do Söldenu skibusy.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama