Styl & Kultura

Světový Food Festival: Dubaj se koncem února opět stane cílem všech skutečných gurmánů

Světový Food Festival se už pošesté vrací na Arabský poloostrov / Shutterstock
Světový Food Festival se už pošesté vrací na Arabský poloostrov a bude ještě větší a lepší než kdykoliv předtím. Tato oslava gastronomie se bude konat v Dubaji od 21. února do 9. března. Mimo jídel a prezentací těch nejlepších světových kuchařů a restaurací nabídne i řadu lákavých doprovodných akcí.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

04. února 2019   |   18:25

Můžete se vydat do prosté plážové restaurace, kde vám za šumění vln nabídnou ty nejlepší domácí speciality, zajít do některého z exkluzivních hotelů, nebo speciálně vybudovaných středisek, kde ochutnáte i ty nejexotičtější speciality. Zkrátka na jídelních lístcích festivalu najdete všechno, co uspokojí vaše chutě a je přizpůsobené každému rozpočtu.

Obří gastro párty

Hlavním cílem festivalu je ukázat pestrý gastronomický život v emirátu a pobavit návštěvníky, kteří do Dubaje vyrazí právě v tomto období. K vrcholům 17denního programu bude patřit akce Dubajský týden restaurací, během kterého luxusní restaurace nabídnou speciální menu za mimořádně atraktivní ceny. Během festivalu se představí Plážová kantýna, obří gastro party poblíž nejluxusnějšího hotelu světa Burj Al Arab, nebo projekt Skryté klenoty, který návštěvníky pozve do zajímavých lokálních arabských restaurací. 

Jediný na Středním východě

Široká nabídka akcí v rámci festivalu má ukázat, že Dubaj má něco pro každého, ať už cestuje za luxusem, nebo preferuje spíše nízkorozpočtové zážitky. Všichni návštěvníci Dubaje, kteří budou v době festivalu v emirátu na dovolené také budou moci soutěžit s desítkami lokálních firem o zajímavé ceny.

I o dovolené si můžete dopřát vybrané lahůdky

Festival je jediným opravdovým gastronomickým festivalem na Středním východě a má představit Dubaj nejen jako prázdninovou destinaci, ale i jako gastronomický cíl. Festival propagovat i místní suroviny, kuchyni a restaurace, ukázat, že se mohou rovnat těm nejlepším na světě.

Kuchyně z celého světa

V Dubaji žije více než 200 národností, a Food Festival si klade za cíl ukázat také rozmanitost a kreativitu kulinářských nabídek nejen z domácí kuchyně, ale ze všech koutů světa, včetně vyhlášených gurmánských šperků. Pokud vám nebudou vyhovovat dražší hotelové restaurace, můžete se vydat do ulic a uliček, na místa, která navštěvují hlavně místní obyvatelé. Tam si můžete dopřát jídla, která vám peněženku nevyluxují, a přitom si na nich pochutnáte. Ať už jsou to prosté pakistánské či indické bufety nebo skryté skvosty, nabízející pověstnou libanonskou kuchyni. Navíc, behem festivalu zaplaví dubajské ulice stánky a pojízdná bistra s nejrůznějšími pochutinami. 

Budou i hamburgery a pizzy

Během festivalu se představí Dubajská gastronomická scéna od plážových barů, přes trochu snobské kavárny až po nákupní centra. Vybírat si můžete nejen z jídel Středního východu, ale hosté si podle libosti mohou dopřát i jídla, na která jsou zvyklí ve své domovině, a tak nebudou chybět ani vydatné, speciální hamburgery, obří pizzy, připravované italskými pizzaři, domácí těstoviny, či francouzské slané koláče.

Další zajímavé články
Reklama