Pobyt

Chcete luxusní koupání? Správnou adresou je Dubaj

Mnoho lidí alepovažuje dovolenou v emirátech za mimořádně nákladnou a luxusní záležitost / Shutterstock
Exotické destinace patří pro spoustu Čechů mezi velká lákadla. Poznávání jiné kultury je příjemné. Mezi velmi žádaný je Dubaj, ležící v jihovýchodní části Perského zálivu. Je v pořadí druhým ze sedmi Spojených arabských emirátů. Hodně lidí ale považuje dovolenou v emirátech za mimořádně nákladnou a luxusní záležitost. Nemusí to ale být vždy tak.
Reklama
Reklama

autor  redakce

13. června 2018   |   07:30

Jde především o to, jaký termín si vyberete, s jakou společností poletíte. Jak letenky, tak pobyt se totiž dá pořídit v různých cenových hladinách. Takže i když se obecně jedná o nákladnější záležitost, nemusí jít vždy o předraženou cestu. Proč ale vlastně do Dubaje vyrazit? Co zde můžete vidět? Chcete-li luxusní koupání, potom jste na správné adrese.

V emirátu, jehož rozloha činí 3885 kma žije v něm 1,3 milionu obyvatel je spousta pláží s nádherným bílým pískem. Přibližně 72 km ukrajuje z Dubaje právě k rekreaci určené pobřeží Perského zálivu. Ráj tu najdou potápěči, protože pod vodou to skutečně žije. Spoustu rostlin a živočichů můžete pozorovat dokonce už při šnorchlování. Kdysi se zdejší obyvatelé živili hlavně rybolovem a lovem perel. Ovšem objev černého zlata, tedy ropy, změnil původně chudý kraj na oázu bohatství.

Zalyžujte si uprostřed léta

Jinak je ale třeba říci, že emiráty tvoří hlavně poušť, čili písek místy zpestřený různými úlomky korálů a mušlí. Na druhou stranu, i když zeleně není mnoho, nádherným zážitkem je výlet do pouště na safari – ten si určitě nenechte ujít. Počítat také můžete se slunným počasím – tady prostě ošklivo nebývá. Co dělat, když už jste safari viděli a polehávat na pláži už vás také nebaví? Nebojte se, nudit se zde nebudete.

Pokud dostanete chuť si zalyžovat i uprostřed žhavého léta, tady máte možnost

Právě tento kout světa je jedinečný v tom, že si uvědomíte kontrasty starého klasického arabského světa, tedy mešit a historických budov na jedné straně a výškových mrakodrapů na straně druhé. Symbolem Dubaje je mrakodrap Burj Al Arab. Můžete vidět třeba podmořský hotel či nejvyšší hotel světa. Přímo uprostřed pouště se nachází také Ski Dubaj, zimní areál. Pokud dostanete chuť si zalyžovat i uprostřed žhavého léta, kdy teploměr překročil čtyřicítku, tady máte možnost. 

Vychutnejte si mrakodrapy i romantické uličky

Svět luxusu představují mrakodrapy a obchodní centra jako Bur Dubai a Jemeirah. Druhou tvář Dubaje tvoří Deiru se spoustou romantických historických uliček. Za návštěvu rozhodně stojí Zlaté tržiště, považované za největší na světě. Mimochodem, prodávají se zde i šperky. Chcete-li navštívit mešitu, zvolte Jumeirah, která je otevřena i nemuslimům. Toužíte-li se seznámit s historií, na vaše otázky odpoví expozice Dubajského muzea.

Zapomeňte na minisukně a dekolty

Když už sem pojedete, uvědomte si, že jste v muslimské zemi. To znamená zákaz mimomanželského sexu. Ženy musí respektovat místní zvyky v oblékání a zapomenout na minisukně a topy bez rukávů a s dekolty. Zahalené samozřejmě být nemusí, delší sukně s trikem s rukávy stačí. Alkohol si dopřejte jen v hotelové restauraci, na alkoholový piknik na pláži zapomeňte.

Další zajímavé články
Reklama