Styl & Kultura

Chcete mít WiFi připojení na celém světě zdarma, a to včetně hesel? Máme pro vás řešení

Chytré aplikace vám najdou nejbližší WiFi sítě a odhalí i přístupová hesla / Pexels
Používání datových tarifů v zahraničí je stále docela drahou záležitostí, a to i přesto, že v rámci EU došlo ke sjednocení s domácími tarify. Chytrý telefon je dnes na cestách nezbytností a stejně důležité je i připojení k internetu. Nejrozšířenějším způsobem je připojení prostřednictvím WiFi, ale i to má háček. Spousta wifi sítí vyžaduje přístupová hesla, která někdy není jednoduché získat. Chytré hlavičky však vymyslely několik aplikací, které vás k wifi připojí téměř kdekoliv a zdarma.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

29. ledna 2019   |   09:55

Nechce se vám platit za WiFi na letištích, v restauracích, hotelech a dalších veřejných místech? Dělá vám problémy se dožadovat na těchto místech hesel a někdy se i složitými způsoby přihlašovat? Existují desítky aplikací, které vám přístup k internetu prostřednictvím WiFi umožní. Většina z nich obsahuje i interaktivní mapy, mnohdy kompatibilní s Google Maps, podle kterých si vyhledáte nebližší bezplatné WiFi nebo získáte přístupové heslo.

Připojte se na letištích

Aplikace WiFox je neustále aktualizovaná mapa hesel k WiFi sítím na letištích po celém světě. Stačí v mapě kliknout na ikonu příslušného letiště a zobrazí se vám kompletní informace o připojení, včetně hesla. To si jednoduše zkopírujete a vložíte do příslušné kolonky. Mapa je k dispozici i v režimu offline, spolu se stažením dotyčné oblasti z map Google, takže nemusíte být pro vyhledání přístupu připojeni k internetu.

Vyhledávač WiFi hesel

Ať už si potřebujete během dovolené naplánovat další cestu, koupit jízdenky nebo vstupenky, rezervovat hotel či se podívat na místní zajímavosti, budete potřebovat připojení k internetu. A právě to vám umožní aplikace WiFi Map. Ta zahrnuje miliony hesel WiFi a hotspotů na celém světě. Aplikaci neustále doplňují a aktualizují samotní uživatelé. Stačí jen zadat místo, kde se nacházíte a zobrazí se vám desítky nejbližších WiFi sítí včetně hesel.

Přístupová hesla se neustále aktualizují

Ty uvidíte i na mapě kterou můžete podle libosti posouvat. Součástí aplikace je i funkce, umožňující filtrovat i pouze nedávno přidané sítě, což zvyšuje pravděpodobnost, že bude heslo aktuální. Aplikace monitoruje i další zařízení, připojená ke stejné sítí, takže můžete vyhodnotit i její zabezpečení a potenciální nebezpečí. I tato aplikace dokáže pracovat offline.

Největší sdílená komunita

Jednou z nejpopulárnějších aplikací pro vyhledávání WiFi sítí a jejich hesel, je Instabridge. Tahle chytrá aplikace dokonce zjistí, která WiFi síť bezplatně funguje a automaticky vytřídí ty nefunkční. Navíc vám doporučí ty nejrychlejší sítě, takže pro vás nebude problémem třeba ani stream ve 4K rozlišení. Pro cestovatele je to skutečně jedna z nejlepších aplikací. Na mapě, kterou aplikace obsahuje, se dá navigovat, takže vás zavede přímo k dotyčnému WiFi hotspotu.

WiFi zdarma v hotelu

Nejvyužívanější je samozřejmě připojení k internetu pomocí WiFi v hotelu. Tam máte čas si plánovat další cestu, prohlédnout si zajímavosti v okolí, či vyhledat dopravní spojení. I když předchozí aplikace zahrnují i hotely, existují takové, které cílí přímo na hotelová WiFi. Jedna z nejlepších se jmenuje WiFi Space. Placené připojení k WiFi v hotelu se může pořádně prodražit.

I když si vyberete hotel, deklarující wifi zdarma, často zjistíte, že je dostupné pouze na recepci, nebo v lobby, nebo je na pokojích připojení tak slabé, že je prakticky nepoužitelné. Řada hotelů to dělá cíleně a za rychlejší připojení si nechá zaplatit. Tuhle zkusšnost jsem zažil při svých cestách docela často. Aplikace WiFi Space je dostupná i na adrese wifispc.com a na mapě můžete vyhledávat i wifi v restauracích.

Chatujte zdarma i bez internetu

Tahle zázračná aplikace umožňuje posílat textové zprávy bez internetu, WiFi nebo datového tarifu kdekoli na světě, dokonce i v letadle. Zapomeňte na roamingové poplatky, přemrštěné mezinárodní datové balíčky nebo internetové pokrytí. FireChat je perfektní cestovní aplikace, která pracuje díky tak zvanému network mesh. Aplikace v podstatě umožňuje vzájemnou komunikaci mezi telefony, které jí mají nainstalovanou, do vzdálenosti cca 70 metrů prostřednictvím WiFi nebo bluetooth.

Není-li v blízkosti žádné připojení, jsou zprávy uloženy, dokud nebudou odeslány. A nemusíte se bát. Zprávy jsou zašifrovány, takže si je bude moci přečíst pouze příjemce. Zpráva putuje od telefonu k telefonu, dokud si nenajde telefon s internetem a odešle se k příjemci. Jistě, může to někdy trvat třeba i několik minut, ale buďte si jisti, že zpráva bude doručena. Samozřejmě to znamená, že čím více lidí má aplikaci staženou, tím lépe. Autoři aplikace odhadují, že pokud ji má 5 % obyvatel města, zprávy lze dodat za cca 10 minut.

Všechny aplikace zdarma

Všechny tyto aplikace jsou dostupné jak na Android tak na iOS zdarma. Některé však obsahují reklamy, a tak pokud budete chtít čistou aplikaci bez reklam, musíte si pár korun připlatit. Do našeho výběru jsme zařadili jen pár vybraných, nejpoužívanějších aplikací. Jak na App Store tak na Google Play najdete desítky dalších a záleží jen na vás, kterou si vyberete. Všechny mají ale jedno společné, ušetří vám na cestách nemalé peníze za internet. 

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama