Dovolená

Pár dobrých rad, jak ušetřit na WiFi při lodních plavbách

Zůstat ve spojení s okolním světem i na dovolené je někdy opravdu důležité / Shutterstock
Zůstat ve spojení se svými přáteli, rodinou a známými prostřednictvím internetu, je dnes standardem i na dovolené. Při plánování dovolené a výběru hotelu, si už mnoho lidí vybírá svůj cíl i podle toho, zda je v místě internet zdarma a WiFi na pokojích. Velké problémy s internetem jsou však na zaoceánských lodích, kde má každá minuta téměř cenu zlata. Poradíme vám, jak si i takovouto dovolenou užít i s internetem.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

20. prosince 2018   |   09:49

U zaoceánských plaveb je jeden velký problém. Internet je většinou dosažitelný pouze přes družicové spojení. Výjimkou mohou být jen připobřežní plavby, nebo zastávky v přístavech. Satelitní spojení bývá často pomalé a samozřejmě nákladné. V poslední době však řada společnosti na naléhání většiny cestujících modernizuje své technologie, což dělá služby spolehlivější a cenově dostupnější. Ještě před pěti lety po mně chtěli při plavbě Středomořím se společností MSC Cruises za pár minut internetu téměř tisícovku, dnes to přijde na něco přes 100 korun.

Věrnost ke společnosti se vyplatí

Mnoho lodních společností nabízí balíčky, zahrnující volné minuty, nebo dokonce neomezené připojení svým stálým klientům. Například členové klubu Princess Cruises obdrží bezplatný internetový balíček pro využití na osobních zařízeních nebo v internetové kavárně na lodních počítačích. Objem bezplatného internetu je dán délkou plavby.

Bezplatný internet dostanete za odměnu

Pokud je plavba sedm dní nebo méně, je nabídka 150 minut, zatímco cestující při 21denní plavbě jsou odměněni 500 volnými minutami. Společnost Regent Seven Seas Cruises nabízí v all-inclusive balíčku bezplatné, neomezené WiFi na všech plavbách. Bezplatné neomezené WiFi je k dispozici ve všech kategoriích kajut a poskytne přístup k internetu z libovolného místa na lodi přes notebook, tablet nebo smartphon.

Zvolte vhodné množství dat

Cestující mají nyní více možností, jak si vybrat balíčky, které odpovídají jejich potřebám, než dříve. I naši operátoři dnes nabízejí balíčky pro fandy sociálních sítí a totéž začínají praktikovat i lodní společnosti. Například na lodních plavbách Carnival Cruise si mohou hosté, kteří mají pouze zájem o využívání WiFi pouze do sociálních sítí, zakoupit základní balíček za nižší poplatek. Přijde na 100 korun denně a uživatel může využívat služby Facebooku, Twitteru, Snapchatu, LinkedInu a dalších bez jakéhokoliv omezení. To samozřejmě šetří peníze, aniž byste se museli starat o časové limity.

Vyberte si WiFi místo jiných služeb

Pokud opravdu bez internetu nevydržíte, využijte kombinovaných balíčků, nabízených na některých lodních linkách. Pokud je pro vás připojení prioritou, oželte balíček, nabízející přístup do lepší lodní restaurace, levnější exkurze, bezplatné masáže a další služby. Místo toho využijte balíčku s volnými minutami WiFi. Tyto nabídky se objevují zejména v různých propagačních akcích, takže je dobré si nabídky hlídat. Například společnost Norwegian Cruise Line často nabízí internetový balíček v rámci své měsíční propagace Freestyle Choice. Určitě stojí zato, zkontrolovat si jejich stránku začátkem každého měsíce.

Využijte i přístavů

Pokud netrváte na nepřetržitém připojení, zakupte si ten nejlevnější balíček a svůj hlad po spojení pak můžete ukojit vždy při přistání v nějakém přístavu na trase. Při takové plavbě Středomořím jsou zastávky v přístavech téměř každý den, a právě tam můžete vyřešit své záležitosti. Ve většině přístavů existují internetové kavárny, kde jsou náklady za minutu nižší než na lodi. Mimo to už nabízí bezplatné WiFi i většina restaurací, a tak například při exkurzi do města stačí si sednout na nějaké to občerstvení a připojit se k síti.

Další zajímavé články
Reklama