Pobyt

Dokonalé skvosty Evropy. Nádherné ostrovy, na kterých letos nesmíte chybět

Skotské ostrovy jsou divoké, nespoutané, nevlídné a zároveň velmi krásné / Depositphotos
Chcete strávit dovolenou na některém z krásných evropských ostrovů, ale nevíte, na který se vypravit? My vám v tom uděláme jasno. Připravili jsme pro vás seznam nejkrásnějších ostrovů Evropy.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

07. března 2021   |   17:03

Za krásou se nemusíte trmácet na druhý konec světa. Vždyť i v Evropě najdeme mnoho úžasných ostrovů a ostrůvků, na kterých můžete strávit nezapomenutelnou dovolenou. 

Skotské ostrovy

Okolo Skotska leží řada menších ostrovů, na kterých většinou žije pár desítek obyvatel a jsou to skutečně téměř opuštěná místa bez větších vymožeností civilizace. Mezi nejznámější a nejzajímavější patří ostrov Skye, souostroví Hebridy, Orkneje a Shetlandy. Skotské ostrovy jsou divoké, nespoutané, nevlídné, s minimem civilizačních vymožeností, ale také s nesmírně dlouhou historií. Ale hlavně jsou velmi krásné. Přírodní podmínky i dlouhá historie se zřetelně projevuje i na povaze a chování ostrovanů. Dodnes se dochovávají původní tradice a zvyky a ostrované jsou velice milí, pohostinní a přátelští.

Za krásou se nemusíte trmácet na druhý konec světa

Život na ostrovech není jednoduchý, je tu většinou drsné počasí plné silných větrů, deště, mlh a chladu a živit se tak v těchto podmínkách není jednoduché. Život tu je prostě jiný. Všechno trvá déle, díky počasí bývá také často nejisté spojení s pevninou. Výhodou je ale zase neuvěřitelně čistý vzduch, krásná, byť drsná příroda bez návalů turistů a nulová kriminalita. Na těchto ostrovech určitě přijdete na jiné myšlenky a osvobodíte se od každodenního stresu. Ostrované se také velmi rádi baví a obzvlášť jejich vesnické tancovačky jsou zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat.

Santorini

Řecké Santorini je naprostou špičkou mezi evropskými ostrovy. Srdce turistů si získává svou krásnou a velmi fotogenickou krajinou, nádhernými plážemi a pitoreskními stavbami i celými městečky v typicky modro-bílém provedení. Ostrov je vynikající volbou pro pobytovou dovolenou protkanou menšími výlety. Jenom se musíte smířit s tím, že zde určitě nebudete sami. Na Santorini míří každoročně velké množství turistů ze všech koutů Evropy.

Madeira

Cestovatelům toho Madeira nabízí opravdu hodně. Zamilujete si úžasné hory a skvělé podmínky pro pěší turistiku, rozmanitou přírodu a příjemné počasí po celý rok. Přes léto je tady něco okolo 25 stupňů Celsia a v zimě průměrná teplota neklesne pod 17 stupňů.

Ostrov tak můžete navštívit v kteroukoliv roční dobu. Madeira je velmi pestrá a kdo nepropadne kráse její přírody, jistě propadne kráse její kultury a architektury.

Korsika

Žádná masová turistika se na Korsice nekoná a je to rozhodně škoda. Kombinace krásného moře s překrásnou francouzskou přírodou vám na ostrově dočista učaruje. Hory a pláže vytvářejí úchvatný kontrast, který se vám jistojistě vryje do paměti. Jedno z nejkrásnějších míst na Korsice je Calanques de Piana. Oblast nabízí úžasnou scenérii skalních útvarů v typické červené barvě, která v kontrastu s tyrkysovým mořem a zeleným porostem vytváří nezapomenutelný zážitek. Není divu, že celá oblast je od roku 1983 součástí světového dědictví Unesco.

Capri

Na Capri jezdí turisté spíše za poznáváním, ale pochopitelně i zde jsou půvabné pláže pro krásně prolenošené dny. Pro ostrov jsou typické skalní útesy a jeskyně, z nichž nejznámější a nejlákavější je bezpochyby Grotta Azzurra, příbojová jeskyně na západním pobřeží ostrova, která se pyšní délkou 60 m a šířkou 25 m. Hloubka vody zde dosahuje 15 metrů a pronikající sluneční paprsky tu hrají nádhernou světelnou hru. 

Hvar

Hvar patří mezi velmi známé a populární turistické destinace. Pravidelně je hodnocen jako jeden z nejlepších ostrovů v mnoha turistických anketách či magazínech. Místní tvrdí, že nikde ve Středomoří neroste voňavější levandule než na Hvaru. Se svými téměř 2800 hodinami slunce ročně je tento ostrov jednoduše ideální letní destinací. Mentalita místních, malebné přístavy, nádherné pláže, neopakovatelný noční život, jedinečná gastronomie a výhledy na Jadran, které se vám vryjí do paměti, udělají z vaší dovolené nezapomenutelný zážitek.

Další zajímavé články
Reklama