Pobyt

Poznejte krásná a dokonale ukrytá místa Evropy, která rozhodně stojí za návštěvu

Běloruská jezera jsou pozůstatkem po ustupujícím ledovci na konci poslední doby ledové / Depositphotos
V Evropě je mnoho krásných míst, která stojí za vidění. Koronavirová situace sice cestování nepřeje, ale protože štěstí přeje připraveným, pojďme se podívat na místa, která se po uvolnění cestování vyplatí navštívit.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

04. února 2021   |   16:13

Každý stát v Evropě má co nabídnout a každý stojí za návštěvu. Ale všechno se stihnout nedá, tak jsme pro vás vybrali pár tipů v méně známých cestovatelských destinacích.

Maličká země v horách

Andorra je jedinečné místo pro provozování vysokohorské turistiky uprostřed krásné přírody Pyrenejí. Krajina posetá tyrkysovými jezery, malebnými údolími a horskými loukami, které na jaře úžasně kvetou, ale také středověkými románskými kostelíky a kamennými domky. A ačkoliv je Andorra především tranzitní zemí při cestě mezi Francií a Španělskem, zastávky tady rozhodně nebudete litovat.

Cestujete na pohodu do míst, kde budete téměř sami

Hlavním městem je Andorra la Vella. Vaše cesta by se ovšem neměla omezit jen na hlavní město. Hlavním lákadlem Andorry je bezesporu její krásná horská příroda. Na jaře a v létě tu jsou úžasně rozkvetlé louky, k tomu malebná údolí posázená malebnými pyrenejskými kamennými domky a středověkými kamennými kostelíky, které jsou typickou ukázkou středověké pyrenejské románské architektury. Touhle krajinou vede celá spousta turistických tras. Oblíbené jsou Pyreneje i u cyklistů a zdejší jezera lákají také sportovní rybáře.

V zimě je Andorra velmi oblíbenou destinací lyžařů. Jsou tu ski resorty, které ocení jak rodiny s dětmi pro klidnou lyžovačku, tak milovníci adrenalinovějšího lyžování. Lyžařská sezóna trvá od prosince do března. Mezi nejlepší a nejoblíbenější lyžařská střediska patří Pas de la Casa a sousední Grau Roig.

Vstupní branou do obou těchto resortů je město Encamp v údolí Valira d´ Orient. Naleznete zde třeba populární Národní automobilové muzeum, které nabízí rozsáhlou sbírku historických aut, motorek i kol.

Nedotčená příroda Běloruska

V Bělorusku se setkáte s příjemným mixem ruské bodrosti a srdečnosti. Nedotčená příroda je plná bažin, jezer a řek s průzračnou vodou. Běloruská jezera jsou pozůstatkem po ustupujícím ledovci na konci poslední doby ledové. Nejvýznamnější hluboká jezera ledovcového původu rozmanitých tvarů pobřeží jsou charakteristická pro sever země.

Největší z nich jsou jezero Narač a Asvějské jezero. Až třetinu země pak pokrývají husté lesy, kde máte možnost narazit na evropskou raritu, kterou jsou stáda zubrů, největších evropských savců. Během putování Běloruskem zjistíte, že cestovatelů, kteří měli podobný nápad, moc není. Pro milovníky osamělého cestování je to ideální destinace.

Nepoznané Estonsko

Estonsko je jedna ze tří pobaltských zemí, která je dodnes turisty téměř nepoznaná. Je z baltských zemí nejmenší, ale nabízí dovolenou bez davů turistů a přecpaných turistických atrakcí, krásnou přírodu v čele s malebným baltským pobřežím a také skvostné hlavní město Tallinn s úžasným historickým jádrem, které je zapsáno na seznam UNESCO. Návštěvu Estonska doporučujeme spojit i se sousední Litvou a Lotyšskem. Od nejsevernější části Estonska je to k jižním hranicím Litvy jen 650 km a při jedné expedici si tak rovnou odškrtnete tři evropské země. 

Další zajímavé články
Reklama