Roadtrip

Zázraky přírody: Nejkrásnější místa světa hýřící neuvěřitelnými barvami

Vodopády Havasu jsou jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Grand Canyonu / Shutterstock
Příroda nám někdy nabízí jen těžko uvěřitelnou podívanou. Zvláště pro obyvatele střední Evropy mohou být některé přírodní zvláštnosti skutečně nevídané. Často vidíte fotku z nějakého nádherného místa a řeknete si, že to snad musí být upraveno ve Photoshopu. Ale na naší planetě opravdu existuje plno míst, která vypadají neuvěřitelně.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

01. července 2019   |   18:49

Na světě je plno krásných míst a je těžké vybrat ta nejkrásnější. Dnes jsme se pokusili vybrat osm těch nejbarevnějších a nejzajímavějších míst, které můžete navštívit. Pojďte se pokochat spolu s námi.

Chamarel, Mauricius

Mauritius nejsou jen luxusní resorty a krásné pláže, ale i unikátní oblast Chamarel. Uprostřed tropických hor narazíte na kus země, který vypadá jako písečné barevné duny. Modrá se tu střídá s fialovou, která zase přechází do červena, a nikdo pořádně neví, jaký má tento magický přírodní jev původ. Ne, není to žádná optická iluze. Země skutečně vytváří dokonalý obraz v sedmi barvách.

Příroda nám někdy nabízí jen těžko uvěřitelnou podívanou

Danakil, Etiopie

Solné jezero Dallol má celoroční průměrnou teplotu téměř 35 °C a patří k nejníže položeným místům na světě. A zároveň i k nejdrsnějším, nejžhavějším a nejsušším. Pokud se tam vypravíte, budete uchváceni okolní krajinou. Hraje doslova všemi barvami. Oranžová, žlutá, sněhově bílá, zelená. Nádherné barvy tu rozzáří měsíční krajinu nehostinné pouště.

Caño Cristales, Kolumbie

Nejkrásnější řeka světa se údajně nachází v Kolumbii. Tajemstvím jejího zbarvení jsou řasy. Pokud mají vyhovující podmínky, odmění nás od června do prosince pestrobarevnou hrou různých odstínů. Délka řeky činí přibližně sto kilometrů a tok zavlažuje panenskou přírodu zdejšího národního parku Serrania de la Macarena. Řeka Caño Cristales hraje množstvím barev: vyjímají se v ní červené nebo místy až růžové květy řas, žlutý písek, zelený mech či bílé peřeje. Kolem řeky se pak tyčí hradba černých, šedých a hnědých skalisek.

Jezero Hillier, Austrálie

Západoaustralské jezero Hillier je slané a mělké a hlavně díky své netradiční barvě se z něho stalo obrovské turistické lákadlo. Díky malé hloubce se v jezeře může jen těžko někdo utopit. Vědcům se doposud nepodařilo záhadu jezera rozklíčovat. Přiklánějí se k tomu, že jeho růžová barva pochází z vysokého obsahu soli a organismů, které v něm žijí.

Laguna Colorada, Bolívie

Rudá laguna Colorada patří mezi největší zajímavosti Bolívie. Budete zde obdivovat tisíce plameňáků žijících v této rudé laguně obklopené sopečnými horami. Opět zde máme důkaz, že řasy mohou nadělat hotové divy. Úžasné krvavé červené zbarvení je způsobeno právě těmito drobnými obyvateli jezera. Jezero také přitahuje velká hejna jihoamerických plameňáků. 

Gejzír Fly, USA

Výjimečný gejzír Fly je charakteristický svou trojitou špicí, přičemž ze všech tří vrcholů proudí voda. Povědomí o přírodním klenotu, objeveném zcela omylem, není příliš rozšířené mezi turisty a paradoxně ani obyvateli Nevady. A to je velká škoda. Gejzír vypadá na první pohled jako dílo šikovného malíře. Rudožlutá skála, z níž tryská horká fontána, je okouzlujícím místem, které stojí za to navštívit. V některých okolních jezírkách se dá dokonce i koupat.

Jeskyně, Chile

Tyto krásné jeskyně v Chile mění barvu v závislosti na barvě vody. Jemné křivky skalních stěn odrážejí slunce, což většinou způsobuje zajímavé namodralé zbarvení jeskyně. Na stěny jeskyní působila přes 6000 let voda, která je postupně tvarovala do nynější podoby. 

Vodopád Havasu, USA

Vodopády Havasu nedaleko městečka Supai jsou jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Grand Canyonu a patří k nejfotografovanějším vodopádům na světě. Pohled na přírodní bazének, do nějž z výše 37 m padá hlavní vodopád je prostě úchvatný. Studená voda tu má krásně azurovou barvu. 

Další zajímavé články
Reklama