Pobyt

Žhavé tipy na dovolenou v březnu

Milovníci plážových radovánek si Kubu rozhodně užijí / Pixabay
Přichází březen a vy cítíte, že byste potřebovali trochu odpočinku po prvních měsících v novém roce? Nechte se inspirovat našimi tipy na osvěžující jarní dovolenou.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

29. února 2020   |   11:22

Chcete se v březnu vydat k moři, užít si sluníčka a bezstarostného koupání? Připravili jsme pro vás výběr čtyř destinací, ve kterých se rozhodně nudit nebudete.

Egypt

Ať už vás láká vidina odpočinku na malebných plážích zalitých sluncem, nebo se chcete vydat na dobrodružnou plavbu po Nilu a prozkoumávat Pyramidy v Gíze, Egypt je právě na jaře ideální destinací. V tomto období vás nezasáhne vlna veder ani davy turistů. Můžete si tak užít skvělou dovolenou, prohřát se, a ještě navíc ušetřit. Zájezdy mimo hlavní sezónu jsou totiž častokrát za hubičku. Mezi nejoblíbenější letoviska se řadí Hurghada, Marsa Alam a Safaga. Na druhé straně zálivu leží Sharm el Sheikh, proslulý party atmosférou, lehce poevropštělou vizáží a také nákupní zónou, kde nemusíte smlouvat. 

Spojené arabské emiráty

Dubaj láká k plážovým radovánkám i objevování megalomanské architektury po celý rok. Ale i zde platí, že na jaře tu jsou pro Středoevropana mnohem příjemnější teploty. Určitě nevynechte nejvyšší budovu světa Burdž Chalífu. Na vyhlídkové plošině budete mít nejslavnější emirát jako na dlani.

Dobijte baterky na některém rásném místě naší planety

Abu Dhabí

Dubaj ale není zdaleka jediným atraktivním cílem v SAE. Pokud vás neláká největší emirát plný mrakodrapů a nákupních center se sjezdovkami, vydejte se do Abu Dhabí. Tam se můžete nechat hýčkat v nejmodernějších resortech, nebo se vyřádit v zábavních parcích. Pokud vás láká více příroda a hory, vydejte se do emirátu Ras al-Khaimah, kde můžete pozorovat cvičené orly, prozkoumávat původní vesničky lovců perel anebo se proletět ultralightem.

Fudžajra

Tento emirát se nachází se na východě, u hranic s Ománem a je plný unikátních přírodních scenerií a pamětihodností. Najdete zde úchvatné pláže vhodné pro provozování vodních sportů i kouzelné zahrady. 

Madeira

Madeira je považována za nejkouzelnější ostrov Portugalska. Perla Atlantiku je vyhledávaná turisty z celého světa. Černé písečné pláže, burácející Atlantik, pestrobarevná bující vegetace, vysoké skalní stěny, tryskající potoky a všudypřítomné zavlažovací kanály dělají z ostrova opravdový unikát. Oblíbeným cílem turistů jsou právě zavlažovací kanály zvané levady, které vedou vavřínovými lesy. Neváhejte, obujte pevné boty a vyrazte za dobrodružstvím.

Kuba

Na Kubě to žije. Temperamentem a barvami prosycená země je velmi otevřená turistům. Milovníci plážových radovánek si mohou být téměř jisti, že jim dovolená vyjde na jedničku. Na severu ostrova najdete ty nejkrásnější pláže, a že jich na Kubě je požehnaně.

Havana

Hlavní město Havana vám ukáže Kubu z trochu jiné stránky. Kromě koloniálních památek vám také poodhalí, jak plyne skutečný život na ostrově. Navštívíte-li malé, zapadlé vesničky v západní provincii Pinar del Rio, spatříte a zažijete tu nejautentičtější Kubu.

Aktivní rekreanti si přijdou na své ve střední části ostrova, protože se zde nachází jedno z nejstarších kubánských měst, překrásné město Trinidad, které je pro svoji koloniální architekturu zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO. Na východě Kuby se zase rozprostírá druhé největší město Kuby, Santiago de Cuba, které na vás okamžitě dýchne tou pravou karibskou atmosférou. Nenechte si ujít ani návštěvu nějakého salsa baru nebo se osmělte a svěřte se do rukou místních tanečníků, s jejichž pomocí se naučíte tradiční tanec merengue.

Další zajímavé články
Reklama