Pobyt

Rozlučte se s létem stylově: Na nejslunnějším místě Evropy

V Algarve můžete objevovat tajemné a malebné plážičky / Shutterstock
Léto je téměř za námi, ale vy nemusíte smutnit. Slunné dny si můžete prodloužit na neslunnějším místě Evropy. Kam byste se tedy měli vydat? Na nejjižnější část Portugalska do Algarve. Podle statistik v této oblasti svítí slunce až 300 dní v roce. Téměř 200 kilometrové pobřeží omývané průzračným Atlantickým oceánem nabízí nepřeberné množství písečných pláží.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

19. září 2019   |   13:11

Algarve se nachází v nejjižnější části Portugalska a díky malebnému pobřeží, které je chráněno pohořím před silnými větry, a mírnému klimatu, jež po celý rok ovlivňují teplé mořské proudy ze severní Afriky, patří k vyhledávaným oblastem jižní Evropy.

Ačkoli je Algarve velice turisticky proslulé, můžete i zde objevovat tajemná pobřežní zákoutí a malebné plážičky, kde budete mít o soukromí postaráno a budete si připadat jako v ráji. A co byste určitě měli v oblasti navštívit?

Pobřeží omývané průzračným Atlantickým oceánem nabízí nepřeberné množství malebných pláží

Faro, centrum Algarve

Centrem Algarve je město Faro s mezinárodním letištěm, které se nachází v bezprostřední blízkosti města. Město bylo vzhledem ke své strategické poloze u ústí laguny vždy významným a bohatým obchodním centrem. Jeho význam ještě více vzrostl během římské a maurské nadvlády v 15. a 16. století, kdy byly vybudovány impozantní stavby. V následujících stoletích však bohatství ztratilo, protože město padlo do rukou anglické armády a později, v roce 1755, se stalo obětí zemětřesení s ničivými následky. Faro se pyšní řadou krásných památek, které dokládají někdejší krásu města a stojí jistě za návštěvu.

Tavira, město kostelů

Tavira leží západně od Fara a přezdívá se jí Město kostelů. V městě se jich nachází hned třicet sedm. Mnohé z nich si zachovaly charakter z období maurské nadvlády. Kromě nesčetných kostelů se rozhodně nezapomeňte projít po starobylém mostě přes řeku Gilão vybudovaném Římany, který dotváří městu romantickou atmosféru. Nejvýznamnějšími památkami jsou kostel Misericórdica z roku 1541 a palác Palácio de Galeria, který slouží jako kulturní centrum.

Tavira je plná příjemných malých obchůdků a restaurací, které se nacházejí v úzkých klikatých uličkách. Pláže nejsou přístupné přímo z města, ale není těžké se tam dostat. Moře je nádherně čisté, teplejší než v západní části jižního pobřeží a jak je již v Algarve zvykem, pláže jsou téměř liduprázdné.

Cabo de S. Vicente

Ve středověku byl tento nejjihozápadnější cíp Evropy pokládán za konec světa a budete-li stát na strmých skaliscích, nad hladinou neklidného, průzračně modrého Atlantiku, který se pere s útesy pod vámi, budete si tak určitě připadat. Maják stojící na několik desítek metrů vysokém skalním výběžku, působí velmi impozantně a nezaměnitelně. První funkční maják zde byl postaven už v roce 1846 a světlo vydával spalováním olivového oleje. Dnešní maják je vybaven moderním světelným zařízením a jeho svitem, který je viditelný až z 80 km se řídí všechny lodě plující z Atlantiku do Středomoří.

Ponta de Piedade

Jestli něco patří k Algarve, tak jsou to nádherně tvarované skalní útvary okrové barvy rozeseté podél pobřeží. Ty nejroztodivnější útvary se nacházejí nedaleko Lagos, v místě zvaném Ponta de Piedade. Najdete tu malé pláže mezi krásnými skalními útvary. Když někde ukazují reklamu na Algarve, obrázky jsou většinou pořizovány odtud.

Golfistů ráj

Skutečným rájem je Algarve především pro milovníky golfu. V oblasti se nachází přes 20 hřišť, z nichž mnohá jsou proslulá konáním světových soutěží. Ideální počasí pro golf zde panuje po celý rok a Algarve tak zůstává jedním z mála míst v Evropě, kde je možno se tomuto sportu věnovat třeba i v prosinci. Přidáme-li k tomu dobré dopravní spojení, kvalitní služby a cenovou přijatelnost, zjistíme, že Algarve je skutečný ráj, a to nejenom pro golfisty.

Další zajímavé články
Reklama