Dovolená

Portugalsko: Poznejte nádhernou zemi na samém konci Evropy

Algarve má jedny z nejčistších pláži v celé Evropě / Shutterstock
Portugalsko na rozdíl od svého většího souseda Španělska, nepatří mezi úplně vyhlášené turistické destinace. To je paradoxně jeho výhoda pokud si přejete klidnější dovolenou bez davů turistů. Tato země na konci Evropy však má co nabídnout. Moře, krásná města, či výborná kuchyně a skvělé pití, to vše dělá z Portugalska ideální cíl dovolené.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

03. července 2019   |   18:54

Portugalsko je země s něco více než 10 miliony obyvatel a rozlohu 92 000 km². Je nejzazší zemí na jihozápadě Evropy a celé její pobřeží omývá Atlantský oceán. K Portugalsku náleží i dvě autonomní oblasti – Azorské ostrovy a Madeira. Mnoho turistů si jako ideální dovolenou v Portugalsku představí jako první možnost právě Madeiru. Ale tato země nabízí mnohem více.

Romantický Lisabon

Navštívit se určitě vyplatí hlavní město země Lisabon. Zejména stará část města je jako stvořená na romantické procházky. Když se ztratíte v úzkých uličkách starého města tak budete mít pocit, že jste se ocitli v minulosti. V Lisabonu žádný pořádný turista nemůže vynechat návštěvu Belémská věže. Je dominantou města a její bílé zdi v kontrastu s modrým oceánem v pozadí jsou opravdu překrásné.

Kdo Portugalsko navštíví, bude se do země stále vracet

Malebné Porto

Určitě navštivte i druhé největší město země Porto. Mnoho návštěvníků tvrdí, že je dokonce hezčí než Lisabon. Porto má úplně všechno, co má krásné město mít. Centrum města patří od roku 1996 do dědictví UNESCO. Porto je nádherné i z moře, najít nějakou loď co vás vezme na zhruba hodinový výlet určitě nebude problém. A večer po celodenních toulkách městem si můžete dát sklenici proslulého portského vína. Nebo i víc, ale pozor neboť portské vám stoupne do hlavy velmi rychle.

Turistická klasika: Algarve

Pokud chcete klasické turistické středisko zajeďte například do Algarve. Najdete zde množství skvělých hotelů světových značek a jedny z nejčistších pláži v celé Evropě.

Ve stejnojmenném regionu najdete i čarokrásné městečka jako například Sagres, či Lagos. Portugalsko má až 800 kilometrů pláží, možností vyžití u moře a na něm nabízí tedy opravdu dost.

Sintra

Skvělým typem na výlet je městečko Sintra, které leží jen něco více než 30 kilometrů od Lisabonu. Najdete zde jeden z nejkrásnějších zámků na světě vůbec. Je to slavný Palacio da Pena. V 18. století ho nechal pro svou lásku postavit portugalský král Ferdinand. Zámek je prostě překrásný až tak, že vám vyrazí dech. Jeho jedinečná architektura nemá na světě obdoby. Nikoho asi nepřekvapí, že je také v seznamu UNESCO.

Kdy vyrazit?

Samozřejmě záleží, co zde chcete podniknout. Na surfování a koupání jsou nejlepší letní měsíce: červen–září. Obcházet památky je skvělé na podzim a v pozdním jaru: duben, květen, září, říjen, listopad a začátek prosince.

Pro návštěvu Azorských ostrovů jsou nejzajímavější červen a září, kdy tudy proplouvá nejvíce kytovců. Pokud nechcete pozorovat velryby, doporučujeme květen až září. A na Madeiru můžete prakticky kdykoli, pokud se však chcete vyhnout většině německých turistů, nevolte k návštěvě období letních prázdnin.

Další zajímavé články
Reklama