Dovolená

Nechte se hýčkat. Nejlepší destinace u moře pro ty dříve narozené

Rozhodně není nutné kvůli věku přestat s cestováním / Depositphotos
Patříte mezi seniory? Rozhodně není nutné kvůli věku přestat s cestováním. Naopak, na výlety do zahraničí jste nikdy neměli tolik času jako nyní. Jako senior máte tu výhodu, že nejste omezeni prací a kvůli dětem se k moři nemusíte nutně vydat o letních prázdninách, kdy je všude hlava na hlavě. Na dovolenou tak můžete zamířit v kterémkoliv ročním období.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

24. května 2021   |   12:30

Sestavili jsme pro vás seznam top destinací vhodných pro seniory. Je jen na vás, kam se vydáte.

Řecko, Kréta

Kréta je působivý řecký ostrov, který vám zajistí příjemný odpočinek na pláži i podmanivý vhled do dávné historie. Vždyť právě tady sídlila Mínojská civilizace, která existovala již v období 2 700 př. n. l. Až zjistíte, jak vyspělá již v té době byla, budete překvapeni.

Cestovat můžete i v seniorském věku

A slyšeli jste někdy o bájném Minotaurovi? Tak ten měl svůj labyrint právě na Krétě, konkrétně v paláci Knóssos, který určitě navštivte. Největší ostrov Řecka také skýtá přírodní krásy jako růžovou pláž Elafonisi nebo jednu z nejdelších soutěsek v Evropě, kaňon Samaria.

Bulharsko, Primorsko

Brání vám v odjezdu do zahraničí obavy z toho, jak se domluvíte s místními? Zamiřte do Bulharska. Pokud ještě máte v paměti základy ruštiny, v této zemi je určitě využijete a pohodlně se s každým domluvíte. A i kdyby ne, Čechy tady mají rádi a v restauraci často donesou menu v češtině, někde uvidíte i nápisy v češtině a prodavači často pár českých slovíček zvládnou. V letadle nestrávíte ani 2 hodiny, Primorsko je pak od letiště vzdálené zhruba 50 kilometrů, nemusíte tak mít obavy ani z vyčerpávajícího transferu. Teploty jsou příjemné i v létě a jen málokdy vylezou nad snesitelnou hranici. V Primorsku na vás čeká veškerá turistická vybavenost a příjemné dvě pláže (Severní a Jižní).

Možná, že už jste Bulharsko kdysi navštívili a služby vás nijak neokouzlily. Vězte, že Bulharsko udělalo obrovský skok. Zdejší písečné pláže s perfektním servisem se postarají o vaší bezstarostnou dovolenou. 

Egypt je sázka na jistotu

Hotely v Egyptě nabízejí perfektní služby a na počasí se můžete stoprocentně spolehnout.  Pokud dáváte přednost klidnějším letoviskům, upřete pozornost na Safagu. Dokonale si tu odpočinete od typického městského shonu. Divoký noční život tu nečekejte, zato ticho a klid tu mají zelenou. Pozor snad jen na počasí, egyptská léta jsou skutečně horká a ne každému budou dělat dobře. Egypt je ideální destinací pro dovolenou na podzim, v zimě a na jaře.

Portugalsko, Algarve

Hledáte místo, kam se můžete vydat po celý rok a pokaždé tam bude krásně? Těžko najdete lepší možnost než Algarve. Tento nejjižnější portugalský region patří mezi nejslunečnější místa Evropy, ani v lednu se tedy nemusíte bát pochmurného počasí. Pro seniory je vhodná celá oblast Algarve, ať už tedy zvolíte jakékoliv letovisko, nemůžete šlápnout vedle.

Nejvíc turistů míří do města Albufeira, které proto zejména přes hlavní sezónu může být hodně živé. Když sem zamíříte v kterémkoliv jiném měsíci, budete nadšeni. Vhodným cílem je také město Lagos, které je o poznání klidnější a ukrývá několik významných stop z historie. Po necelých 4 hodinách letu přistanete na letišti ve městě Faro, odkud se můžete vydat do vybraného letoviska. Albufeira je vzdálená 33 kilometrů, do Lagosu to pak budete mít 80 kilometrů.

Španělská Menorca

Už jste někdy navštívili Baleáry? Pokud ne, je to velká škoda. Třeba taková Menorca je ostrov malý sice rozlohou, ale velký na silné zážitky. V roce 1993 byl prohlášen za biosférickou rezervaci UNESCO. Vděčí za to své panenské přírodě a světově unikátním místům. Skutečný klenot z Menorcy dělají pláže, které jsou vůbec nejkrásnější z celých Baleárských ostrovů. Na malém ostrůvku najdete vzácnou faunu a flóru, hluboké kaňony, skalní útvary i močály. Také tu uvidíte druhý největší přírodní přístav na světě.

Rada na závěr

Jako senior starší 50 (či 55) let můžete využít nabídku tzv. dotovaných zájezdů za příznivou cenu. Společně s vámi navíc může cestovat kdokoliv, stačí, když podmínku věku splníte vy. Na cesty tak můžete vyrazit třeba s dcerou či se synem.

Na dovolenou se ideálně vydejte mimo hlavní sezónu. Vyhnete se největším davům na plážích i přelidněným ulicím letovisek a nebudete se muset potýkat s extrémními vedry. A navíc ušetříte.

Další zajímavé články
Reklama