Dovolená

Dokonalé ráje Středomoří. Vyberte si to nejkrásnější místo pro vaši dovolenou

Sardinie vás překvapí drsnou krásou přírodních skalních skulptur / Depositphotos
Hledáte ideální prázdninovou destinaci u Středozemního moře? Chcete se vzdálit od všech povinností a stresu? Ale chcete vyzkoušet něco jiného než hlučná střediska či k prasknutí přeplněné ulice evropských center? Máme pro vás skvělé tipy.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

18. dubna 2021   |   16:08

Pobřeží Středozemního moře je dlouhé přes 46 tisíc kilometrů a zasahuje do 21 zemí na třech kontinentech. Ze stovek úžasných míst jsme pro vás dnes vybrali tři. Je jen na vás, kde budete chtít zažít nezapomenutelnou dovolenou. 

Dokonalý smaragdový ráj

Vypravte se na kouzelný ostrov Sardinie s dva tisíce kilometrů dlouhým pobřežím, nádhernými písčitými plážemi, tajemnými jeskyněmi a smaragdově zbarveným mořem. Budete se cítit jako v ráji. 

Místa, kde zažijete nezapomenutelnou dovolenou

Tento ostrov má dlouhou a zajímavou historii. V době bronzové, kolem roku 1800 před naším letopočtem, zde žili podivní lidé. Nuragská civilizace po celém ostrově stavěla kamenné věže zvané Nuraghe, a to spolu s paláci, posvátnými stavbami či studnami. Dnes jsou zachovány v podobě zřícenin, které jsou zapsány na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Sardinie je druhý největší ostrov Středozemního moře, který ještě nepropadl masové turistice a návštěvníky překvapí svou panenskou přírodou, drsnou krásou přírodních skalních skulptur i tajemnem prehistorických menhirů. 

Navštivte ostrov lásky

Ostrov Kypr by se mohl líbit asi každému. Jsou zde krásné pláže, milí lidé, zajímavé historické památky a výborná místní kuchyně. Můžete se sem proto vydat zcela bez obav, protože tady vás prostě nic nezklame a snadno zapomenete na všechny starosti všedního života.

Ostrov se rozkládá na pomezí Evropy a Asie, a tak byly jeho přístavy již od starověku významnými křižovatkami obchodních cest. Ale historických a přírodních zajímavostí, které určitě stojí za shlédnutí, je plný celý ostrov. K tomu průzračně čisté moře a subtropické klima, umožňující koupání od časného jara do pozdního podzimu.

Ten pravý, řecký Kypr najdete na jihu, zatímco sever je po turecké invazi a rozdělení ostrova z roku 1973 stále v tureckém područí. Ostrov má hornatý profil, ideální pro pěší turistiku, ale i pro trochu náročnější cykloturistiku, kouzelné malé vesničky, tulící se kolem pravoslavných kostelů, ideální místa, kde můžete relaxovat v příjemných venkovských tavernách.

Na těchto ostrovech se nudit nebudete

Liparské ostrovy jsme vybrali díky jejich výjimečné kráse. Toto souostroví se nachází nedaleko Sicílie a skládá se z osmi ostrovů vulkanického původu. Krása jejich přírody dokáže překvapit i největšího skeptika. Historická města s úzkými spletitými uličkami zase nabízí nepřeberné množství restaurací s tradičními středomořskými specialitami. 

Místní obyvatelé tvrdí, že se ostrovy, díky své údajné schopnosti posilování libida staly sexuálními poutními místy. Sice není úplně jasné, odkud se tato pověst vzala, ale možná za ní stojí stále aktivní sopka Stromboli, která působí jako mocné afrodiziakum. Ostrov je mimo jiné domovem neobvyklé rostliny, která má v noci uvolňovat hypnotickou vůni zvyšující libido a pomáhat tak párům otěhotnět. Jmenuje se cestrum nocturnum, česky kladivník noční a jeho zeleno-bílé květy vykvétají při západu slunce. 

Ať si vyberete magickou Sardinii, Afroditin ostrov Kypr nebo se vydáte na Liparské ostrovy, můžeme vám slíbit, že ani jedno z vybraných míst vás nezklame.

Další zajímavé články
Reklama