Dovolená

Nalaďte se na léto. Nádherné evropské pláže, kde se budete cítit jako v ráji

Evropské pláže jsou nádherně rozmanité / Pixabay Antony Warmbold
Evropské pláže jsou nádherně rozmanité. Ohromují křišťálově čistou hladinou, bohatým podmořským životem, dramatickými útesy i svěží zelení. Pojďme se podívat na ty nejkrásnější pláže a kouty Evropy.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

06. dubna 2021   |   15:32

Nevíte, kam se letos vydat na dovolenou? Třeba vám rozhodování usnadníme. Připomeňte si nádherné kouty a pláže evropského kontinentu.

Smaragdová Sardinie

Druhý největší italský ostrov Sardinie je právem nazýván perlou Středomoří. Divoká příroda, historické památky, desítky kilometrů romantických pláží činí ostrov vyhledávaným dovolenkovým cílem. Krása členitého pobřeží, omývaného průzračným mořem, je dechberoucí. A které pláže patří k těm nejkrásnějším na ostrově?

Klidná Cala Goloritze

Cala Goloritze, jedna z nejklidnějších pláží Sardinie, vznikla sesuvem půdy před 55 lety a záhy získala místo na seznamu UNESCO. Vzhledem k tomu, že leží na úpatí útesu, není snadné se k ní dostat.

Evropské pobřeží nabízí rozmanité a malebné kouty

Nejpohodlněji se k ní dopravíte lodí, nebo se můžete vydat na dvouhodinovou pěší túru. Za námahu to ale rozhodně stojí, užijete si šnorchlování v nádherně modrých vodách a opalování na třpytivě bílém písku.

Evropský Karibik: Pelosa

Pláž umístěna v zálivu Asinara, chráněna útesy Capo Falcone, dva kilometry od městečka Stintino v severozápadním cípu ostrova je pro svou tyrkysovou barvu moře nazývána evropským Karibikem.

Bělostný písek, dostatek zeleně a skalní masivy tvoří fotogenický celek. Pozvolný vstup do vody a stále klidná mořská hladina pláž řadí k nejkrásnějším na celém starém kontinentu. Výběžku dominuje starobylá strážní věž, postavená v 16. století. 

Ráj na konci Evropy

Portugalsko na rozdíl od svého většího souseda Španělska, nepatří mezi úplně vyhlášené turistické destinace. To je paradoxně jeho výhoda pokud si přejete klidnější dovolenou bez davů turistů. Tato země na konci Evropy však má skutečně co nabídnout.

Pokud chcete klasické turistické středisko zajeďte například do Algarve. Najdete zde množství skvělých hotelů světových značek a jedny z nejčistších pláži v celé Evropě. Ve stejnojmenném regionu najdete i čarokrásná městečka jako například Sagres, či Lagos. Portugalsko má přibližně 800 kilometrů pláží, a tak nabízených možností jak trávit dovolenou u moře je opravdu velké množství.

Praia de Marinha

Mezi vápencovými útesy v populární oblasti Algarve leží Praia de Marinha, oceňovaná jako jedna z nejlepších pláží na světě. Naleznete zde křišťálově čisté moře, zlaté písky a rozeklané skalní útvary, které ozdobí vaše fotografie z dovolené. Přístup na pláž vyžaduje opatrné zdolání strmých cest, žabky tedy raději strčte do batohu a obujte si pevnější obuv.

Luxusní riviéra

Francouzská riviéra, jedna z nejluxusnějších pobřežních oblastí Evropy, nabízí mnohem víc než jen přeplněné pláže oblíbené filmovými hvězdami.

Členité pobřeží je bohaté na vyhlídky a na své si tu přijdou i milovníci krásné přírody.

Přímořské letovisko Agay

Malé přímořské letovisko Agay se nachází nedaleko přístavu Saint-Raphael. Písečné pláže ostře kontrastují s červenými skalami pohoří Esterel. Z jejich vrcholků je nádherný výhled na moře i na městečka uprostřed zeleně. Nejlepším místem ke koupání je úzký záliv des Anglais nebo zátoka Baumette.

Pláž Île de Porquerolles

Ostrov Porquerolles se nachází mezi Marseille a Cannes. Jezdí sem sice pravidelná lodní linka, přesto je tu božský klid. Ostrov byl totiž dlouho soukromým majetkem, a tak se jej podařilo uchránit před přílišnou zástavbou. Pomohlo i to, že je od 70. let součástí národního parku, a tak tu nejsou hotelové resorty, ale třeba botanická zahrada, strmé útesy i zátoky s překrásnými plážemi.

Ať už si vyberete sluncem provoněnou Francouzskou riviéru, magickou Sardinii či ráj na západním pobřeží Evropy, záleží vždy jen na vás, zda prožijte nezapomenutelnou dovolenou, na kterou budete ještě po letech rádi vzpomínat. 

Další zajímavé články
Reklama