Dovolená

Objevte nejkrásnější pláže Istrie. Dokonalé ráje ukryté mezi útesy

Istrie není tak vyprahlá jako jih Chorvatska / Pixabay
Istrie je jednou z nejnavštěvovanějších částí Chorvatska, kam míří turisté z Čech. Není divu. Ráno vyjedete, a pokud si přivstanete, můžete se ještě tentýž den máchat v průzračném Jadranu. A pláže tu najdete přímo skvostné. Modrou vlajku tu dostává každoročně kolem 50 z nich.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

26. května 2020   |   13:22

Vzdálenost z Prahy je podle zvolené trasy mezi 800 až 1000 kilometrů a cesta autem trvá přibližně okolo deseti hodin. Pokud máte volno a předpověď počasí je optimální, můžete tak vyrazit i na prodloužený víkend. 

Rabac 

Příjemné letovisko Rabac se nachází na jihovýchodním pobřeží poloostrova. V jeho blízkosti leží pláž Girandella, která je tvořena oblázky. Ulehnout se dá i na betonové desky nebo velké kameny, které leží opodál. Můžete si tu pronajmout plážová lehátka, vyzkoušet vodní lyžování nebo si zahrát volejbal. Jsou zde restaurace, kde se můžete osvěžit, a samozřejmostí je úžasně čisté moře. A to vše najdete jen 1,5 km od populárního Rabacu, odkud vede na pláž promenáda. V příjemném letovisku naleznete i kulturní programy a bohatý noční život. 

Istrie není jen moře. Přijdou si zde na své i milovníci historie.

Medulin

Zatímco Rabac hojně vyhledávají mladí návštěvníci, Medulin je skvělé místo pro rodiny s dětmi. Malé rybářské městečko ležící jen kousek od Puly představuje dokonalou lokalitu pro strávení klidné letní dovolené. Zdejší pláž je písečná, a proto velmi vhodná pro děti. I tady si můžete vyzkoušet vodní lyže nebo se potápět za bohatým podmořským světem. Medulin má také krásnou promenádu a skvělé gastronomické zázemí. A když vás jednoho dne přestane dokonalá pláž bavit, vypravte se na jednodenní poznávací výlet třeba do historické Puly.

Poreč

Překrásné městečko Poreč přiláká každoročně množství turistů. Jeden z důvodů je křišťálově průzračné moře a skvělé pláže, z nichž nejoblíbenější je Valeta AC Lanterna. Nachází se asi 13 kilometrů od centra města Poreče, na jihozápadní straně poloostrova Lanterna. Většina návštěvníků této pláže je z autokempu Lanterna, ale je volně přístupná všem, kteří si chtějí užít čistého moře. Přibližně 200 metrů dlouhá pláž v krásném, slunném zálivu je z části oblázková a z části vydlážděná, ideální pro celou rodinu.

Moščenička Draga

Moščenička Draga svou architekturou a typickým středomořským nádechem připomíná italské Portofino. V jižní části letoviska můžete relaxovat na jedné z nejkrásnějších chorvatských pláží, Siparu. Podél pobřeží najdete půjčovny sportovního vybavení a tenisové kurty. Pláž má pozvolný vstup do moře, je tedy vhodná i pro rodiny s dětmi. Asi 10 minut chůze jižně od pláže Sipar se nachází i nudistická pláž.

Umag

Přibližně 2 kilometry od Umagu se nachází pláž Sol Polynesia, z části kamenitá, z části písečná i oblázková s pozvolným vstupem do moře, což je ideální pro všechny, mladé i starší. Tato pláž je rovněž vybavena vším, co můžete při dovolené potřebovat, jako jsou například sprchy, lehátka, slunečníky, stánky a obchůdky s plážovým vybavením, toalety, obchody s potravinami, bar na pláži a restaurace. 

Rovinj

V letovisku Rovinj jsou překrásné oblázkové pláže. Pobřeží je lemováno rozlehlými borovicovými háji, poskytujícími příjemný stín a prostor k procházkám. Podél pláží vede promenáda a v borovicových lesích je vybudována síť stezek pro pěší i cyklisty. Krásná pláž Amarin leží v kempu Amarin v severní části Rovinje. Tato 500 metrů dlouhá pláž má oblázkovou a kamenitou část a do nedávné doby byla jednou z nejznámějších nudistických pláží v oblasti. Pláž získala modrou vlajku jako ocenění průzračného moře a čistého prostředí. 

Istrie nabízí víc než moře

Istrie je zárověň bohatá i na historické památky. Antické a středověké památky se nacházejí v zachovaných starodávných městečkách a vesničkách, kde si milovníci historie přijdou na své. Své stopy tu zanechali Římané, Benátčané, Slované i Italové.

Další zajímavé články
Reklama