Dovolená

Nejkrásnější pláže Evropy, na kterých byste letos neměli chybět

Ostrov Mljet patří k nejkrásnějším ostrovům Chorvatska / Pixabay Walter Frehner
Mrazivá zima se sice vlády drží už hodnou chvíli, ale i tak můžeme přemýšlet o místech, kde budeme v létě trávit dovolenou. Pokud váháte, kam se vydat, máme pro vás přehled kouzelných pláží, které máte letadlem sotva dvě hodinky.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

22. ledna 2021   |   15:13

Za krásnými plážemi se nemusíte trmácet přes půlku světa. Nádherné koupání najdeme i v Evropě. Nechte se inspirovat.

Mljet, Saplunara

Ostrov Mljet je nejzelenějším chorvatským ostrovem a je chráněn jako národní park. Jednou z nejkrásnějších pláží na tomto zeleném ostrově je pláž Saplunara.

Poznejte nejkrásnější pláže Evropy

Jedná se o krásnou písečnou lagunu, která se nachází na jihovýchodní části ostrova. Pláž je ideální pro jednotlivce, kteří chtějí mít soukromí.

Černá Hora, Bečići

Od návštěvy Černé Hory vás dělí 913 kilometrů a pouhá hodina a půl letu. Jakmile dorazíte na místo, můžete si vybírat z oblázků, skal, ale i písečných pláží. A jaké pláže tady patří mezi ty nejkrásnější? Během návštěvy tohoto pobřežního státu rozhodně nevynechejte pláž Bečići ve stejnojmenné lokalitě. Dva kilometry dlouhá pláž je považována za jednu z nejkrásnějších na Jadranu.

O něco méně slavná, avšak stejně krásná je i pláž Kopakabana v Ulcinji která, jak už možná tušíte, byla pojmenovaná podle proslulé pláže v Riu de Janeiro. Tahle kráska je 900 metrů dlouhá a najdete na ní téměř 500 slunečníků a 800 plážových lehátek.

Neméně kouzelná je i pláž jménem Mogren. Tu najdete pro změnu v samotném centru Budvy. Tvoří ji vlastně dvě menší plážičky, které jsou dlouhé celkem 350 metrů, což v porovnání s předchozími plážemi není nijak mnoho. Jejich zajímavostí je třeba to, že je propojuje tunel nebo skutečnost, že od samotné Budvy jsou odděleny vysokými útesy.

Francie, Bregancon, En-Vau 

Do Francie vás letadlo přepraví za hodinu a tři čtvrtě. Pokud se tady toužíte oddávat sladkému lenošení na plážích, určitě se vám vybaví proslulé Azurové pobřeží, které je širokými pásy písku a oblázků doslova prošpikované. Mezi nejkrásnější pláže patří nepochybně pláž Bregancon, lemovaná skalami, která je ideálním místem k trávení pohodové dovolené i ke šnorchlování.

Další kráskou je i záliv En-Vau. Ten najdete mezi městy Marseille a Cassis. Pláž je hůře přístupná a nebývá ani v hlavní sezóně příliš přeplněná. Barva vody a skalní útesy, které vás ze všech stran obklopují, tady vytváří idylický přírodní obraz.

Korfu, Paleokastritsa

Stálezelený ostrov Korfu je označován jako smaragd Řecka. Protože jde o jeden z nejseverněji umístěných ostrovů, letadlo vás na něj dopraví za sto dvacet minut. Úžasné scenérie s divokými a okouzlujícími plážemi a tradiční architekturou zaujmou i ty nejnáročnější cestovatele.

Jednou z nejnavštěvovanějších a nejkrásnějších letovisek je nepochybně Paleokastritsa  se stejnojmennou hlavní pláží, která je pokrytá oblázky v kombinaci s hrubším pískem. Průzračné moře, řada vyhlášených restaurací a základna vodních sportů, dělá z této krásky jednu z nejvyhledávanějších pláží ostrova.

Albánie, Ksamil

Albánie již dávno není destinací pouze pro dobrodruhy a milovníky odlehlých koutů civilizace. Za posledních deset let se zde cestovní ruch slušně rozvinul. Místní pobřeží nabízí atraktivní lokality s veškerými službami. Ale i tady pořád zůstávají nedotčené pláže bez velkého množství turistů.

Nejkrásnější pláže se nacházejí u vesničky Ksamil, která leží jižně od Sarandy. Zátoka se třemi menšími ostrovy nabízí koupání v tyrkysovém moři nebo romantické projížďky ve člunu. 

Další zajímavé články
Reklama