Dovolená

Objevte nejkrásnější pláže a azurové perly Chorvatska

Chorvatsko je nádherný kout Evropy / Pixabay
Chorvatsko je pro mnoho Čechů synonymem té pravé letní dovolené a na špici oblíbenosti se drží již dvě desetiletí. A i když to pár týdnů vypadalo, že si letos budeme muset kvůli pandemii cestu do Chorvatska odpustit, tento týden padlo rozhodnutí, že čeští turisté by se měli do Chorvatska dostat, a to bez nutnosti předložit negativní testy na covid-19. Stačí pouze doklad o potvrzené rezervaci ubytování.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

16. května 2020   |   09:50

Chorvatsko se pyšní množstvím krásných pláží, které jsou jedny z nejčistších v celém Středozemním moři. My vám dnes přinášíme přehled těch nejkrásnějších. 

Zátoka Stinava, ostrov Vis

Zátoka Stiniva ihned upoutá svým tvarem. Zužuje se až k úzkému vstupu do její závěrečné části, za kterým se opět rozšiřuje v pohádkový  prostor sevřený skalami. Pláž vznikla propadnutím stropu rozlehlé jeskyně. Proto je také od roku 1967 chráněna jako mimořádný geomorfologický přírodní výtvor. Skalní stěny, které ji obklopují, jsou vysoké přes 30 metrů. Zátoka je krásná i pod vodou. Skály jsou zde členité, se spoustou převisů a jeskyní.

Chorvatsko má jedny z nejkrásnějších pláží na světě

Vela plaža, Baška

Jedním z nejnavštěvovanějších letovisek na ostrově Krku je Vela plaža v Bašce. Pláž nabízí krásné koupání, ale můžete si zde užívat i vodní sporty a tobogány. Během léta se v Bašce konají kulturní akce, oblíbený je Rybářský den, během něhož návštěvníci mohou ochutnat pestrou paletu mořských specialit.

Saplunara, Mljet

Ostrov Mljet je nejzelenějším chorvatským ostrovem a je chráněn jako národní park. Jednou z nejkrásnějších pláží na tomto zeleném ostrově je pláž Saplunara. Jedná se o krásnou písečnou lagunu, která se nachází na jihovýchodní části ostrova. Pláž je ideální pro jednotlivce, kteří chtějí mít soukromí.

Punta Rata, Brela

Punta Rata na Makarské riviéře bere návštěvníkům dech. Není divu, že ji časopis Forbes zařadil mezi deset nejkrásnějších pláží světa. O oblázkové pláži Punta Rara se říká, že je jedna z nejkrásnějších v celém Chorvatsku. Patří také k nejznámějším, takže musíte počítat s množstvím turistů, soukromí budete mít pouze brzo ráno. Pláž je lemována borovicemi, které vrhají příjemný stín.

Girandella, Rabac

Pláž Girandella je vhodná pro mladé. Rabac leží na jihovýchodním pobřeží  a nabízí  bohatý noční život. Pláž Girandella je známá i jako výborné místo pro windsurfing. Centrum spojuje s pláží 1,5 km dlouhá promenáda.

Sakarun, Dugi otok

Pláž Sakarun je nejoblíbenější pláží na ostrově Dugi otok. Je dlouhá 800 metrů a nachází se na severní straně ostrova v těsné blízkosti Veli rat a Božavy. Bílý písek, čisté moře  a borové lesy jsou ideální pro rodiny s dětmi. Mnoho lidí považuje pláž Sakarun za nejkrásnější pláž na Jadranu. 

Luka, Korčula

Ostrov Korčula obklopuje křišťálové, čisté moře. Jeho členité pobřeží je plné zátok, které nabízí i skryté pláže. Jednou z nich je Pupnatska Luka, která vyráží dech svou krásou a především klidem. Kvůli horší dostupnosti není pláž přeplněná a nabízí více klidu.

Zlatni Rat, Brač

Tradičně vysoce oceňovanou pláží je Zlatni rat v městečku Bol na ostrově Brač. Zlati Rat, tedy v překladu Zlatý roh, má tvar trojúhelníkového rohu, po kterém nese svůj název. Zvláštností této unikátní pláže je, že její tvar se i několikrát během dne promění, a to v závislosti na vodních proudech. Pláž je tvořena drobnými oblázky. Koupání na Zlatém rohu patří k tomu nejhezčímu, co můžete v Chorvatsku zažít. 

Další zajímavé články
Reklama