Dovolená

Klenot Dolomit, který si zamilujete na první pohled a jednou provždy

Jezero Lago di Garda vás uchvátí a oslní ve všech směrech / Depositphotos
Jsou místa, na něž se budete chtít neustále vracet a znova a znova se těšit jejich atmosférou a pohodou. Jedním z nich je i Lago di Garda, které nabízí opravdu bohatou paletu nejrůznějších aktivit. Vzhledem k tomu, že se rozkládá ve třech různých regionech, nabízí se hned několik důvodů, proč se tam zajet podívat a proč to místo budete milovat.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

24. srpna 2020   |   14:22

Jezero Lago di Garda je největším italským jezerem, které vás uchvátí a oslní ve všech směrech. Máte rádi opalování se na pláži, ale rádi byste tento odpočinek proložili horskými túrami s fantastickými vyhlídkami? Milujete historii? Pokud jste odpověděli ano, tak právě pro vás je ideální volbou dovolená strávená v tomto kouzelném italském kraji.

Krásné koupání

Lago di Garda vás okouzlí svými průzračnými vodami. Jako jedno z mála italských jezer je vybaveno krásnými plážemi jak na jihu, tak i na severu. Voda je krásně čistá, vybavenost hotelů perfektní a můžete si vybrat z mnoha restaurací s výhledem na jezero. Kam se vydat? Severní část jezera poskytuje nádherné scenérie pro dovolenou v obklopení hor a průzračné vody, zatímco jižní strana jezera je rovinatější, pyšní se rozlehlými vinicemi a olivovými háji a je blíže výletním městům.

Lago di Garda vás okouzlí svými průzračnými vodami a nádhernými scenériemi

Milovníci sportu si přijdou na své

Lago di Garda a jeho okolí je také velmi známé svou rozmanitostí cyklostezek. Od velmi jednoduchých kratších výletů, přes náročná horská stoupání, po extrémní sjezdové tratě. Láká vás horolezectví, ale nejste si jistí, zda to zvládnete? Právě pro vás jsou tady „via ferraty“, tedy cesty v náročném horském terénu, které jsou vybaveny jisticími fixními lany, železnými stupačkami, případně dalšími umělými pomůckami. Via ferraty jsou rozděleny dle obtížnosti a na ty jednodušší si můžete troufnout i s dětmi, které oživení náročného stoupání jistojistě ocení.

Lago di Garda nám ale může nabídnout i plno dalších atraktivních sportovních zážitků. Ideální volbou je paragliding a seskok z nejvyšší hory tyčící se nad Gardou. Stejně zajímavý bude zážitek zvaný canyoning. Při canyoningu zdoláváte překážky, které připravila horská řeka ve svém korytě. V jednoduchosti by se dalo říci, že slaňujete, brodíte se, plavete v krásných zákoutích, sjíždíte přírodní tobogány, skáčete do hlubokých tůní a prostupujete vodopády.

Historická města

Když už se ubytujete u Gardy a voda vás právě neláká, tak je zde hned několik možností, kam se vydat na výlet za historií a kulturou. Na prvním místě je určitě město Romea a Julie, Verona. Kromě historického centra a památek doporučujeme zajet na operní představení přímo do antické Areny.

Další krásné město je Mantova, město zařazené do seznamu UNESCO, které vás uchvátí jak přírodou, tak i spoustou krásných památek.

Vynechat byste neměli ani Trento, kterým protéká řeka Adige a zdobí ho majestátní dóm obklopený řadou nádherných fontán. Díky velkému rozvoji výzkumných center a laboratoří se Trentu přezdívá „Silicon Vallye“ Alp.

Půvabné je i malé městečko Riva del Garda v severní části jezera s překrásným historickým centrem a přístavištěm přepychových jachet. Pokud si budete chtít udělat trošku delší výlet, tak se můžete vydat určitě do Benátek, do německy mluvícího Bolzana nebo si prostě projet okolí. V Itálii narazíte vždycky na něco pěkného k vidění.

Dovolená u Lago di Garda je prostě ideální úplně pro každého, neboť nabízí neuvěřitelně bohaté možnosti vyžití. Největší a nejoblíbenější jezero v Itálii vás okamžitě okouzlí a budte se chtít stále vracet.

Další zajímavé články
Reklama