Dovolená

Jedna z nejkrásnějších zemí Evropy se může pochlubit úchvatným mořským pobřežím

Jednou z nejkrásnějších písčitých pláží je Cala Goloritzé na Sardinii / Shutterstock
Letní dovolená je to, na co se většina z nás těší po celý rok. Proto je pochopitelné, že chceme vybrat to nejkrásnější místo, ideálně za co nejméně a na co nejdéle. Právě takovou dovolenou vám poskytne Itálie. Jedna z nejkrásnějších zemí na světě, která se může pochlubit nejdelším evropským mořským pobřežím. Pojďte se s námi podívat na nejkrásnější pláže této úchvatné země.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

21. srpna 2019   |   06:43

Břehy Itálie omývá hned pět moří – Jaderské, Jónské, Ligurské, Středozemní a Tyrhénské.  Najdeme zde jak nekonečně dlouhé písečné pláže, tak romantické skalnaté zátoky. Desítky italských pláží jsou každoročně oceňovány Modrou vlajkou, která je synonymem pro kvalitu a čistotu. Křišťálově čisté azurové moře je lákadlem nejen pro milovníky koupání, ale také pro surfaře, potápěče i romantické duše, které si oblíbily projížďky na lodi. Nahlédněte spolu s námi do útulných uliček, které vás dopraví k těm nejkrásnějším plážím Apeninského poloostrova.

Italské pláže jsou každoročně oceňovány Modrou vlajkou, která je synonymem pro kvalitu a čistotu

Marasusa

Město Tropea patří mezi magnety jižní Itálie, a to nejen pro své křišťálově čisté moře, ale i kvůli historickým památkám, kterých je zde nepočítaně. Vyrazte sem, pokud toužíte po aktivní dovolené, která splní i ty nejnáročnější požadavky, protože v tomto městě najdete opravdu všechno. Okouzlí vás Duomo - románská katedrála, která patří k největším pamětihodnostem, zbytky antického přístavu, množství kostelů, ale i opuštěné místa, kde se váš život zpomalí a jeho tempo se přizpůsobí tomu italskému.

Perlou tohoto města je pláž Marasusa, která se nazývá také "Pobřeží bohů". Je to kvůli kostelu sv. Marie, který se nachází přímo na pláži, na velké skále. Pláž má bílý písek a nachází se jen 3 kilometry od města. 

Balzi Rossi

Město Ventimiglia nebo také "Západní brána Itálie" patří mezi nejkontrastnější města v Itálii. Říční koryto ostře rozděluje město na dvě odlišné části. Levá část města podlehla modernímu životnímu stylu i přesto, že většina starověkých památek se nachází právě zde. Pravá strana je typickým italským městečkem s malebnými domky a úzkými ulicemi.

Právě zde se nachází nádherná pláž Balzi Rossi. Pláž je poseta bílými kamínky a ohraničená útesy, které tak vytvářejí ideální místo pro klidnou dovolenou bez ruchu města či velké masy lidí. Kromě polehávání zda koupání se můžete vydat na túru po okolních jeskyních, které skrývají tajemství z mladší doby kamenné. Pokud byste se náhodou začali nudit, cesta vlakem do Monaka trvá necelých 30 minut.

Spiaggia di Sansone

Elba, třetí největší italský ostrov, který vás chytí za srdce. Ostrov je posetý malebnými domky a lemovaný vinicemi s tím nejsladším italským vínem. Kromě toho jde o ráj potápěčů a na své si přijdou  i milovníci starověké kultury. Najdete zde posmrtnou masku Napoleona, kouzelné starověké přístavní město Portoferraio, kde si můžete vychutnat voňavou kávu při východu slunce. Den můžete strávit i na různě dlouhých cyklistických cestách a vychutnat si krásnou přírodu, kterou tvoří kaktusy, olivovníky, zelené kopce a písečné pláže.

Jednou z nich je Spiaggia di Sansone s bílými drobnými kamínky. Na pláž se dostanete kyvadlovou dopravou nebo lodí, protože je poměrně odlehlá, avšak o to krásnější. 

Cala Goloritzé

Sardinie nabízí řadu kouzelných přístavních měst, které přímo vyzývají, abyste si v jejich stínu vychutnali kávu nebo čerstvé plody moře, ke kterým vám určitě nabídnou typický sardinský chléb. Zajímavostí je, že Sardiňané mají vlastní jazyk, protože stále doufají v nezávislost, avšak anglicky se tam dorozumíte bez problémů. 

Sardinie se často nazývá také ostrov tisíce pláži. Jednou z nejkrásnějších písčitých pláží je Cala Goloritzé, která leží v obložení skal. Punta Goloritzé - skalnatá věž, zpříjemní dovolenou každému horolezci, stejně jako další okolní skalnaté útvary. Celou krásu tohoto místa doplňuje azurově moře, které je velkým lákadlem hlavně pro potápěče. Na pláž se dá dostat i po souši i po moři.

Další zajímavé články
Reklama