Dovolená

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje správné vybavení

Cestování s malými dětmi je náročnější, ale na druhé straně veselejší / Depositphotos
Čeká vás dovolená s malým dítětem a nechcete se táhnout s neskladným sportovním kočárkem? Ať už jedete na dovolenou autem nebo letadlem, doporučujeme pořídit správné vybavení, které vám cestování výrazně ulehčí. Lehký, malý, sportovní kočárek je pro cestování s nejmenšími dětmi pochopitelnou nezbytností.
Reklama
Reklama

autor  Ema Maxová

07. srpna 2020   |   09:16

Pro děti začíná objevování světa na prahu vašeho domova. Avšak pro rodiny, které jsou neustále v pohybu nebo rády a často cestují, pokračuje svět dobrodružství mnohem dále. Cestování s malým dítětem je výzvou, která rozhodně vyžaduje správné vybavení. 

Malý batůžek už nestačí

Ty tam jsou časy, kdy jste o víkendu sbalili pár věcí do batohu a vyrazili na horskou tůru, nebo jen tak do přírody. Na řadu problémů můžete narazit i při cestách do zahraničí, které budete muset, chtě nechtě, přizpůsobovat potřebám svého potomka a s přihlédnutím k jeho věku.

Cestování s dětmi je zábava 

Na druhé straně zjistíte, že cestování s dětmi může být to nejlepší, co můžete zažít. Děti pro vás budou objevovat svět svýma očima a díky nim objevíte místa, kam by vás ani nenapadlo zajít, nebo místa, která jste navštívili jako děti sami a dávno na to zapomněli. 

Pokud cestujete s těmi nejmenšími, ať už v batolecím, nebo předškolním věku, není to tak velká zátěž, jak by se zdálo. Děti se snadno přepravují, když nepodceníte vhodné vybavení. V první řadě je důležitý praktický kočárek. Dítě si v něm může kdykoliv odpočinout, třeba po delší chůzi, nebo zdřímnout, aniž byste se museli vracet třeba na polední pauzu do hotelu. 

Praktický a užitečný kočárek 

Praktický a užitečný kočárek Ping od německé značky ABC Design je ideální pro rodiče s dětmi, kteří rádi cestují. Tento lehce složitelný kočárek vás ohromí na cestách autem, letadlem, autobusem nebo vlakem. Má výjimečně kompaktní rozměry a složit či rozložit a ovládat ho zvládnete pouze jednou rukou!

Přednosti kočárku Ping
  • Lehký s extra kompaktními rozměry
  • Po složení má velikost příručního zavazadla 
  • Snadné skládání, rozkládání i ovládání kočárku jednou rukou
  • Odpružení všech čtyř kol, která jsou navíc odnímatelná 
  • Výškově nastavitelná opěrka nohou
  • Polstrované sezení s možností nastavení do polohy zcela vleže
  • Perfektní sluneční ochrana - velká integrovaná sluneční stříška pro pohodlné cestování 
  • Kočárek je nepromokavý
  • Ideální již od 6 měsíců věku
  • Celková hmotnost je pouze 7 kg

Pohodlí dítěte na prvním místě

Pohodlí vašeho dítěte je vždy na prvním místě. Při cestování to oceníte obvzláště. Díky odpružení všech kol, polstrovanému sezení s polohou zcela vleže a štědré sluneční stříšce si vaše dítě může užít klidné a pohodlné cestování. Kola s bílým pruhem a krásné stylové barvy a propracované detaily dělají z tohoto kočárku designový skvost. 

Ke kočárku je široký výběr příslušenství, které si můžete na cesty dokoupit. Kočárky i veškeré vybavení kvalitních německých kočárků značky ABC Design naleznete na stránkách babystar.cz.

Co ještě nezapomenout přibalit nacestu

Dalším důležitým doplňkem pro cestování s dětmi v letních měsících je slunečník, který využijete jak na mořských plážích, tak třeba i u rybníků, jezer nebo jen tak při posezení v parku. Někdy je užitečný i plážový dětský stan, který využijete jak pro zastínění dětí, tak třeba pro uschování věcí, když se jdete koupat. Není snad třeba zdůrazňovat, že byste měli mít po ruce stále hygienické ubrousky, antibakteriální gel nebo například ohřívač lahví s kojeneckým mlékem.

Rada na závěr

Během cestování se budete s vaším dítětem pohybovat mezi velkým množstvím lidí, všichni na něj budou kašlat, kýchat a prskat. Miminko, které v útlém věku z domova nemá ještě dostatek vypěstovaných protilátek, se může snadno nakazit. Je proto velmi důležité navštívit před každou takovou cestou pediatra a informovat se o možnostech očkování.

Vycestovat byste každopádně neměli dříve než ve třech měsících věku, kdy je dítě očkováno povinnou hexavakcínou proti záškrtu, tetanu, dávivému kašli, virové hepatitidě B, Haemophilus influenzae b a dětské obrně. Doporučuje se nechat dítě očkovat i proti tuberkulóze, pneumokokovým onemocněním a meningokoku, což je možné už ve dvou měsících věku. 

Další zajímavé články
Reklama