Dovolená

Užijte si dovolenou na plné pecky. Poznejte fascinující pláže Řecka

Pláž Navagio je jedinečný úkaz na jinak chudém ostrově Zakynthos / Pixabay
Řecko má své výjimečné kouzlo a pláže na řeckých ostrovech patří k těm nejkrásnějším na světě. Pokud si nejste jisti, na kterou pláž se vydat, nechte se inspirovat naším výběrem.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

09. července 2020   |   16:27

Antické památky, místní gastronomie nebo krásy zdejší přírody. Ať už vás do Řecka táhne cokoli, jistě nějaký čas věnujete i slunění u mořských břehů. Řecké pláže se pyšní azurovou vodou a fascinujícími panoramaty! Kde najít ty nejkrásnější? Tu nejlepší inspiraci najdete v našem seznamu pěti řeckých pláží.

Myrtos, Kefalonie

Mluvíme-li o nejkrásnějších plážích Řecka, nejde hned v úvodu nezmínit pláž Myrtos na severním břehu ostrova Kefalonie. Mnozí ji jistě znají, přestože ji už někdy nenavštívili. Jedná se totiž o jednu z nejfotografovanějších řeckých pláží vůbec. A není se čemu divit, oblázková pláž dokola lemovaná bělostnými útesy tvoří spolu s výhledem na otevřené moře fascinující scenérii, obzvlášť při západu slunce.

Pláže na řeckých ostrovech patří k těm nejkrásnějším na světě

Pro turisty jsou zde k dispozici slunečníky, lehátka i menší bufet. Kromě slunění však jistě stojí za to také prozkoumat okolní přírodu, kterou je Kelafonie pověstná, nebo navštívit nedalekou vesničku Assos – staré malebné domečky v zelených kopcích jsou téměř stejně okouzlující jako bílá pláž.

Navagio, Zakynthos

Pláži v zátoce Navagio se často přezdívá Shipwreck Beach, to kvůli obrovskému vraku lodi, která tu „kotví“ už více než 30 let. Mnozí průvodci vám zřejmě budou vyprávět dobrodružný příběh o pirátské lodi, která u zdejších břehů ztroskotala při pašování cigaret, alkoholu nebo dokonce žen. O něco méně zajímavý, avšak zřejmě pravdivý, je příběh o lodi jménem Panagiotis, které během jedné rozbouřené noci roku 1980 vypověděl motor službu, loď se zasekla na mělčině a odkud ji mohutné vlny vyvrhly na pláž, kde se nachází dodnes.

Záliv je zasazen do majestátních vápencových útesů, které se na ostrově Zakynthos v některých místech tyčí až do výšky 300 metrů nad bělostnou písečnooblázkovou pláží. Zdejší útesy svoji mohutností připomínají vysoká skaliska na poloostrově Formentor na španělské Mallorce. Kouzlo však tomuto místu dodává hlavně jeho nedostupnost – od zbytku světa vás bude dělit nekonečná plocha tyrkysově modré vody. Do zálivu se totiž dostanete jedině po moři – využít můžete buď organizované zájezdy s výkladem, popřípadě cenově výhodnější taxi lodě, které vyplouvají každou hodinu z přístavu Porto Vromi.

Porto Katsiki, Lefkada

Porto Katsiki, v překladu Kozí přístav, dostal své jméno kvůli špatné dostupnosti. Kamenitý útes tyčící se nad pláží nebyl v minulosti schopen zdolat nikdo kromě koz, které tak byly dlouhou dobu zdejšími jedinými návštěvnicemi. Dnes sestup usnadňuje několik desítek schodů, a tak si krásu dlouhé písečné pláže a azurové vody může vychutnat každý. Což platí téměř doslova – oblíbená pláž je zejména v hlavní sezóně plná turistů.

Elafonissi, Kréta

Pokud vyrazíte na Krétu, tak nesmíte minout pláž Elafonissi. Několik set metrů dlouhá pláž spojující západní pobřeží Kréty s malým stejnojmenným ostrůvkem. Růžový písek, černé skály a bílé lilie, i to mohou být důvody, proč byla tato pláž několikrát v minulosti zařazena mezi nejkrásnější pláže světa. To vše také dělá z Elafonissi velmi populární destinaci, kde si zřejmě neužijete příliš soukromí. Na druhou stranu díky tomu disponuje kvalitním turistickým zázemím. Díky mělké vodě je ideální pro rodiny s dětmi, povětrnostní podmínky z ní však dělají také skvělé místo pro windsurfing. 

Balos, Kréta

Malý kus Karibiku na ostrově Kréta, místo, kde na vás dýchne exotika, i tak by se dalo mluvit o pláži Balos. Jemný bílorůžový písek, tyrkysová voda a výhled na protější ostrovy Gramvousa nebo Tigani, to vše tvoří z laguny Balos místo, na které jen tak nezapomenete. Voda je zde velmi mělká, vhodná k brouzdání, a téměř bez vln. Zkrátka místo, které nesmí chybět na seznamu nejkrásnějších pláži na Krétě.

Co se týká turistického zázemí, přímo na pláži se nachází taverna s drobným občerstvením. V okolí není žádná možnost ubytování, v sezóně se sem však pořádají jednodenní výlety z nedalekého přístavu u města Kissamos.

Další zajímavé články
Reklama