Dovolená

Navštivte fascinující italský ostrov plný pohody a sladkého nicnedělání

Sicílie láká turisty z celého světa po celý rok / Shutterstock
Sicílie je fascinující italský ostrov plný pohody a protikladů. Na své si tu přijdou milovníci historických památek, křišťálově čistého moře, podmanivé přírody, dobrodružství, filmu, rušného městského života i sladkého nic nedělání.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

08. srpna 2019   |   09:32

Sicílie láká turisty z celého světa po celý rok. Na největším ostrově Středozemního moře se můžete vydat na nejvyšší činnou evropskou sopku, bloudit v uličkách horských vesnic nebo se procházet starobylými městy. Na Sicílii najdete i krásné písečné pláže a samozřejmě i kvalitní italskou kuchyni a výborné víno.

Nevyzpytatelná Etna

Sicilská sopka Etna je největší a nejaktivnější evropský vulkán. Zároveň je nevyzpytatelná a neustále se hlásící o slovo. Se svou výškou více než 3 000 metrů je viditelná takřka z celé Sicílie a symbolicky tak tvoří srdce celého ostrova. Dokáže vykouzlit nezapomenutelné scenérie, i když při představě hrozících erupcí člověku občas naskakuje husí kůže. Kde jinde tento pocit zažít?

Na Sicílii si přijde na své každý milovník života a sladkého zahálení

Nádherné moře

Břehy Sicílie jsou omývány hned třemi moři: Tyrhénským, Středozemním a Jónským. Voda je tu průzračně čistá a tak modrá, že snad ani modřejší být nemůže. Sicilské pláže se řadí k těm nejhezčím v Itálii. Připočítáte-li k tomu teplé středomořské klima, dlouhá horká léta, krátké zimy, minimum srážek a 300 slunečných dní v roce, není pochyb o tom, že Sicílie je ostrov jako stvořený pro dovolenou u moře. Každoročně hned několik sicilských pláží získává prestižní ocenění Modrá vlajka, udělované za čistotu vody a okolního prostředí.

Klídek a pohoda

Sicilané jsou šťastní lidé a svou pohodu rádi přenáší i na ostatní. Stres na ostrov nepatří. Panuje tu pohoda a uvolněná atmosféra. Vždyť se šálkem kávy nebo se skleničkou vína v ruce se všechno tak nějak lépe řeší. Všechno má svůj čas – práce, ale i odpočinek a čas věnovaný rodině a přátelům. Osobní kontakt je tu motorem společenského života a najít si čas na jídlo je samozřejmostí. Zpomalení jako by na Sicílii bylo cestou k lepší kvalitě osobního života. Odhoďte stereotypy a dejte šanci sicilské pohodě.

Co určitě navštívit?

Úžasné Palermo

Palermo je vedle Katánie jedním ze dvou hlavních vstupních míst na ostrov a v podstatě je jediným velkoměstem Sicílie. Nečekejte žádné naleštěné městské scenérie. Fasády domů a desítek kostelů už něco pamatují, postranní uličky někdy připomínají skládky komunálního odpadu a na pouličním trhu si možná budete připadat jako někde v Africe.

 Ale rozhodně má Palermo i díky tomu svou, i když možná trochu ušmudlanou, romantiku. Mezi nejvýznamnější památky patří monumentální katedrála z 12. století s hrobkami králů a nejvýznamnějších vládců Sicílie, kaple Cappella Palatina s nádhernými mozaikami, působivá renesanční kašna Fontana Pretoria nebo spousta krásných kostelů.

Nádherná Taormina

Městečko Taormina se tyčí na skalnatém útesu vysoko nad mořem. Je to jedna z nejprestižnějších a nejdražších destinací. Ale zároveň i nejkrásnějších. Návštěvníky sem láká především nevšední atmosféra historického města, výhled na Etnu a také zachovalé římské divadlo. Milovníci koupání najdou v okolí několik písečných pláží i divoké pobřeží. A tak jedinou nevýhodou tohoto úchvatného místa jsou davy turistů proudící v úzkých uličkách Taorminy dnem i nocí.

Syrakusy

Rodiště slavného matematika, fyzika, filozofa, vynálezce a astronoma Archiméda leží na východním pobřeží Sicílie a najdeme zde bezpočet památek. Asi nejznámější je řecké divadlo pro 15 000 diváků, které patří mezi největší antická divadla světa. Na ostrově Ortigia, kde se rozprostíralo původní centrum Syrakus, si potom můžeme prohlédnout mnoho zajímavých staveb a zachovalých památek.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama