Dovolená

Nedotčený ráj: Nejkrásnější řecké ostrovy, kde se zastavil čas

Santorini patří k nejmalebnějším ostrovům na světě / Shutterstock
Léto je v plném proudu a vy stále přemýšlíte, kam jet na dovolenou? Připište si na svůj seznam i řecké ostrovy. Nekonečné písečné pláže, pulzující noční život, fascinující historie, vynikající řecká kuchyně, bohatá kultura a přívětiví Řekové. To je Řecko. Věděli jste, že země má až šest tisíc ostrovů a ostrůvků? Jaký si ale vybrat?
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

24. července 2019   |   18:27

Který z ostrovů je nejlepší volbou? Připravili jsme pro vás seznam nejkrásnějších řeckých ostrovů, ať už jste vášnivý potápěč, dobrodruh, plážový typ nebo milovník kulturních památek. 

Santorini

Tento kouzelný ostrov je dokonalou a luxusní destinací pro ty, kteří chtějí strávit nezapomenutelné líbánky nebo zažít romantickou dovolenou. Santorini bylo vybudováno na kráteru, který po sobě zanechala jedna z největších sopečných erupcí v historii. I to dělá ostrov jedním z nejunikátnějších míst na planetě. Avšak s touto krásou a kouzlem přichází i několik negativ. Jedním z nich je velká popularita ostrova, která se odráží v počtu turistů. Další stinnou stránkou je cena. Pokud si chcete vychutnat soukromí, musíte sáhnout trochu hlouběji do kapsy a připlatit si nebo zvážit dovolenou mimo hlavní sezónu, například v květnu nebo září. Pokud ale hledáte romantické místo, pak návštěva ostrova určitě stojí za zvážení.

Nekonečné písečné pláže, fascinující historie, vynikající řecká kuchyně a přívětiví Řekové

Milos

Řecký ostrov Milos, který tvarem připomíná podkovu, má nejkrásnější pláže v Egejském moři, fascinující historii a chutnou kuchyni. Milos, přezdívaný také Ostrov barev díky vodě hrající všemi odstíny modré a pomalovanými budovami, zatím nepatří mezi turisty objevené ostrovy. Pokud se sem tedy vypravíte, může se stát, že budte mít celou pláž jen pro sebe. Prozkoumejte starobylé divadlo, projděte se uličkami řeckých vesniček, kolem větrných mlýnů a den ukončete nádherným západem slunce.

Zakyntos

Ostrov Zakyntos nabízí několik nádherných pláží, jako je Agios Nikolaos, Alykanas a Tsilivi, kde si přijdou na své i milovníci vodních sportů. Další z populárních pláží je pláž Navagio - proslulá ztroskotáním lodi, která je zde od roku 1980 dodnes "zakotvena" v písečné zátoce orámované útesy. Na ostrově najdete kromě populárních klubů i taverny, obchůdky a malebné kavárny.

Paros

Jeden z nejkrásnějších řeckých ostrovů ležící v srdci Egejského moře patří do skupiny ostrovů Kyklady. Paros je kombinací tradiční kykladské kultury, okouzlujících venkovských vesniček, historických památek, krásných pláží a nočního života. Rok od roku se ostrov stává populárnějším, takže pokud si chcete vychutnat ještě turisty nedotčená místa, musíte si pospíšit.

Kréta

Kréta je největší řecký ostrov a opravdu má co nabídnout. Od zelených skalnatých hor až po nejčistší pláže v Řecku. Když sem přijedete, nebudete vědět, kde začít a nebude se vám ani chtít odjet. Přírodní krásy, historické památky, dlouhé písečné pláže a výborná kuchyně - toto vše a ještě více můžete na Krétě najít. 

Mykonos

Mykonos je celosvětově proslulý svou kosmopolitní atmosférou a živým nočním životem. Není divu, že ho přezdívají Ibizou Řecka. Dovolená na ostrově Mykonos může být skutečně zážitkem na celý život. Obdivujte úžasný západ slunce z Malých Benátek, projděte se po úzkých dlážděných ulicích Chory, vychutnejte si pobyt v luxusních hotelech, protančete noc a zaplavte si v tyrkysovém moři. A když zapadne slunce, vychutnejte si večeři v jedné z místních restaurací.

Folegandros

Malý okouzlující ostrov Folegandros je nedotčeným rájem s úžasnými výhledy na moře i útesy a nádhernými plážemi, kde si můžete vychutnat ničím nerušený relax pod egejském sluncem. Ti, kteří hledají divoký noční život, ať se raději poohlédnout po jiném řeckém ostrově. Ale pro ty, kteří preferují nepřeplněné pláže, tiché prostředí, klikaté uličky a čisté pláže je Folegandros to pravé místo.

Další zajímavé články
Reklama