Dovolená

Nezapomenutelný zážitek: Nejkrásnější řecké pláže s křišťálově čistou vodou

Pláž Navagio patří mezi nejfotografovanější a nejznámější pláže / Shutterstock
Chystáte se letos do Řecka a nevíte, na kterou pláž jít? Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější pláže Řecka, které by byl hřích nenavštívit. Řecko je jednou z nejkrásnějších zemí na světě, a to nejen kvůli písčitým plážím a průzračnému moři. Jeho bohatá a stará kultura láká mnoho turistů a gastronomický zážitek, který vám přinese, je opravdu nezapomenutelný.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

25. června 2019   |   11:38

Pokud chcete strávit nejlepší dovolenou ve svém životě, určitě zavítejte právě do Řecka. Prostředí, počasí, jídlo i lidé jsou největší ozdobou země. Podlehněte kouzlu pláží s křišťálově čistou vodou. Řecko si zamilujete. 

Elafonisi, Kréta

Jednou z prvních pláží, které musíte navštívit, pokud budete na Krétě, je pláž Elafonisi. V Evropě je známější jako ráj na zemi a přesně tak i vypadá. Tato písčitá pláž v podstatě ani není pláží, ale spíše přírodním úkazem. Je to pás, který spojuje ostrov Krétu s ostrůvkem Elafonisi. Voda zde je průzračná a mělká, takže se přes ni můžete kdykoliv přesunout na Krétu. Právě toto je důvod, pro který je tato pláž ideální pro rodiny s dětmi. Na pláži najdete taverny, slunečníky i lehátka.

Pokud chcete strávit nezapomenutelnou dovolenou, zavítejte do Řecka

Pokud vás polehávání omrzí, vyrazte za kulturou do města. Vyplatí se navštívit hlavní město Kréty - Heraklion. Najdete zde benátskou pevnost ze 16. století, katedrály, muzea. Pokud byste chtěli podniknout celodenní výlet, navštivte roklinu Samaria, která se nachází na západní části Kréty. Jde o Národní park, ve kterém najdete divoce tekoucí horskou řeku ve které se příjemně zchladíte. Typickým jídlem, na kterém si pochutnáte v každé taverně, je řecký salát - choriatiki, gyros, tzatziky a moussaka, tedy pečený lilek s bramborem.

Myrtos, Kefalonie

Tato pláž patří mezi nejkrásnější na ostrově Kefalonie a někteří tvrdí, že je to i nejkrásnější pláž v celém Řecku. A pokud tam zavítáte, pochopíte proč. Nádherně zbarvené azurové moře, doplněné bílými kamínky na pláži a tichou okolní přírodou, jsou prostě dokonalé. Tato pláž je poměrně široká a objevíte na ní vše, co potřebujete.

Odlehlejší části, ve kterých najdete soukromí, ale i lidnatější střední část, na níž kromě lehátek, jsou i stánky s občerstvením. Na pláži najdete malou jeskyni, která je přístupná z pevniny i z moře. Stačí se jen trochu snažit.

Ostrov Kefalonia má i další krásné pláže a jejich společným rysem je, že nejsou tak přeplněné jako na jiných ostrovech. Dovolená na tomto místě je proto vhodná zejména pro páry, které touží po relaxaci a ničím nerušené romantice.

Kromě krásných pláží se můžete kochat i okolní přírodou, kterou tvoří převážně strmé svahy, kopce a husté lesy. Jelikož je ostrov poloprázdný, vynikající volbou je půjčit si auto a za jeden až dva dny jej můžete prozkoumat celý se všemi jeho krásnými zákoutími.

Navagio, Zakynthos

A i do třetice tu máme pláž s mnoha "nej". Pláž Navagio patří mezi nejfotografovanější a nejznámější pláže. Je to jedinečný úkaz na jinak chudém ostrově Zakynthos, kde nenajdete skoro žádnou památku. Pláž je obklopená vysokými vápencovými útesy, na kterých jsou krásné výhledy a kromě bílého písku zde najdete i ztroskotanou loď. Toto místo se vyplatí navštívit přes místní cestovní agenturu, která mimo jiné nabízí i pravdivý příběh o lodi, která není pirátská, jak se často tvrdí, ale obyčejná nákladní, která zde skončila během bouře.

Nemusíte se však bát, i samotné město má co nabídnout. Navzdory malému počtu zajímavých míst na ostrově, se kromě zátoky Navagio vyplatí navštívit i sirné prameny Xigia. Na dalších plážích ostrova můžete, kromě písku, najít i želvy, kterých zde žije opravdu hojně. Po celém ostrově se nese vůně levandule, vinic a obyvatelé jsou tu nesmírně pohostinní a přátelští.

Další zajímavé články
Reklama