Dovolená

Objevte kouzlo toskánské přírody a prožijete skvělou dovolenou i s dětmi

Toskánsko nabízí i pestrou paletu atrakcí, určených zejména dětem / Shutterstock
Pokud už se nyní rozhlížíte po rodinné dovolené s dětmi, zkuste si vybrat nějakou destinaci v italském Toskánsku a určitě nebudete litovat. Populární představa Toskánska, zakořeněná mezi lidmi je obraz úžasného kraje vinařů, toskánských vil, malebných městeček, významných muzeí i historických sídel. Tohle všechno ale většinu dětí příliš nezajímá a chtějí o prázdninách prožít především něco neobvyklého. A právě k dětem, je Toskánsko nesmírně vstřícné.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

12. ledna 2019   |   14:45

Italové své děti nesmírně milují a stále vymýšlejí kde a jak pro ně připravit co nejzábavnější pobyt v mnohých dovolenkových destinacích. Snaží se, aby byl každý region příjemným místem pro rodinné pobyty. V Toskánsku probíhají po celý rok nejrůznější slavnosti a festivaly, zajímavé svým programem zejména pro děti. Konají se zde nejrůznější historické turnaje, dostihy nejen koňské, ale i oslí.

Nejen zábava, ale i gastronomie

Pro děti jsou přitažlivé i různé gastronomické slavnosti, oslavující například třešně a další ovoce, čokoládu, těstoviny a další dobroty. Už koncem ledna a začátkem února vypuknou pom celém Toskánsku karnevaly, z nichž některé jsou určeny speciálně dětem. Teplejší měsíce zahrnují takové slavnosti, jako pirátský festival Notte dei Pirati v Porto Ercole v květnu nebo červencové slavnosti Luminaria v Pise.

Kouzlo toskánské přírody

Venkovské oblasti Toskánska jsou protkány velkou sítí zajímavých naučných stezek, na kterých se děti nikdy nebudou nudit. Ve velké části Toskánska najdete divokou krajinu, nabízející mnoho příležitostí k pozorování divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Na ta nejzajímavější místa vás zavedou bílé a červené šipky podél cest.

Děti zabaví například i naučné stezky

Počátkem léta se v plné kráse vyrojí v toskánské přírodě světlušky a na mnoha místech najdete i místní průvodce, kteří vás zavedou na místa, kde jsou reje těchto nočních světlonošů nejpůsobivější. Oblíbené jsou i rodinné pikniky na toskánských loukách, organizované místními subjekty, při kterých můžete pozorovat obrovské množství pestrobarevných motýlů.

Nechybí ani příjemné pláže

Toskánsko zahrnuje i velkou část pobřeží podél Ligurského moře na západním okraji regionu. Při procházkách můžete obdivovat kvetoucí pobřežní městečka, rušné přístavy i typické plážové destinace, vybavené lehátky a slunečníky. Castiglione della Pescaia, Marina di Grosseto, Portoferraio a Bibbona jsou jen některé z mnoha oblíbených pláží na toskánském pobřeží. Hledáte ještě něco dobrodružnějšího? Nasedněte s dětmi na trajekt, nebo na pirátskou loď a vyjeďte si na návštěvu jednoho z ostrovů toskánského souostroví. Elba je největší a nejznámější, ale za návštěvu stojí i menší ostrovy, jako Giglio či Giannutri, vyhledávané zejména italskými rodinami.

Atrakce zaměřené na děti

Toskánsko nabízí i pestrou paletu atrakcí, určených zejména dětem, včetně zábavních parků, zoologických zahrad a aquaparků. Objevte třeba svět Pinocchia v Pinocchio Parku v Collodi, projeďte se na horské dráze v zábavním parku Cavallino Matto, Ppdívejte se zblízka na zvířata z celého světa v Giardino Zoologico nebo v zoologické zahradě v Poppi. Vyzkoušejte si vodní skluzavky a bazény v jednom ze dvou vodních parků Acqua Village v regionu.

Děti upoutají i muzea

Umělecké galerie či nejrůznější historická muzea jsou zajímavé hlavně pro dospělé, ale v Toskánsku najdete i taková muzea, kde si přijdou na své i děti, a navíc si do života vezmou i trochu poučení. Mohou to být například úžasné repliky slavného vynálezce a umělce Da Vinciho v Muzeu Leonarda Da Vinci ve Florencii, kde je i další muzeum, zajímavé i pro děti, a to Muzeum Galilea Galileiho. Vydejte se do Paleontologického muzea v Montevarchi, kde můžete najít poklady pravěkých fosilií, včetně šavlozubých tygrů a mamutů. V Sieně zase najdete Museo d'Arte per Bambini, umělecké muzeum určené speciálně pro děti.

Objevujte s dětmi města a městečka

Pro většinu dětí jsou toskánská městečka svým půvabem zajímavou změnou. Mohou zde prozkoumat městské hradby, pohrát si na klidných náměstíčkách, procházet se starobylými uličkami a pochutnávat si na vynikající italské zmrzlině, kterou dostanete na každém rohu. Zkuste navštívit třeba Luccu s jejím historickým centrem, jako stvořeným pro děti, Pisu, vděčnou na momentky a selfíčka se známou šikmou věží, nebo Sienu s jejím obrovským centrálním náměstím, kde se odehrávají všechny velké akce, festivaly a slavnosti. Zkrátka v Toskánsku se určitě vaše děti nudit nebudou.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama