Dovolená

Dovolená, která vás rozhodně nezklame. Zaleťte si na Mauritius, kde léto nikdy nekončí

Dovolená uprostřed zimy na exotickém Mauritiu vás určitě nezklame / Shutterstock
Když se řekne Mauritius, mnohým z vás se jistě vybaví slavná nejdražší známka světa. Nejde ale o jediný div tohoto rajského ostrova. Pro spoustu lidí znamená Mauritius destinaci, kde se mohou koupat a slunit, zatímco v jejich domovině je šedivá zatažená obloha, která jenom podporuje sklony k sezónním depresím. Takže pokud máte nějakou dovolenou, sbalte se a vydejte se uprostřed středoevropské zimy do ráje, který vás potěší modrou oblohou.
Reklama
Reklama

autor  Helena Stejskalová

10. ledna 2019   |   16:36

Na ostrově v Indickém oceánu, vzdáleném asi 900 km východně od Madagaskaru vás uvítá bílý zlatavý písek na pobřeží téměř nekonečném – dlouhém až 330 kilometrů. Řada cestovatelů se shoduje na tom, že Mauritius má jedny z vůbec nejhezčích pláží na světě. Nespornou výhodou je, že svůj ručník můžete rozbalit prakticky kdekoli. Jde totiž o pláže veřejné. Od hotelu vás nevyhodí, můžete se koupat i jinde, než kde jste ubytovaní.

Adrenalin? Zkuste si sjet vodopád

Koupání je tu opravdu lahůdkové. Prakticky kolem dokola celého ostrova jsou korálové útesy. Ještě jste nezkusili šnorchlování nebo potápění? Tak teď je na to ten správný okamžik.

Sportování si tu ostatně můžete užít do sytosti. A proč zůstávat jenom u plavání, když je tolik možností? Narazíte tu na spoustu golfových hřišť, takže pokud jste si oblíbili odpalování míčků a chození po greenu, budete spokojeni. Kromě toho můžete otestovat všechny možné vodní sporty včetně třeba projížďky katamaránem. Chcete pořádnou porci adrenalinu? Zkuste si sjet vodopád.

Barevné hry přírody a živí krokodýli

Ponechte si ale i čas na objevování zdejších přírodních krás. Rezervujte si alespoň jeden den na návštěvu přírodního parku La Vallée des Couleurs. Najdete v něm divokou přírodu v celé její rozmanitosti. Nevšední atrakcí je potom průlet pralesem. Řeky, jezera, údolí nabízející tolik odstínů zelené, že jste je za celý život neviděli. A když už jsme u té hry barev, narazíte i na jeden nezvyklý úkaz.

Čekají vás fantastické přírodní parky

Zdá se, že jde o písečné duny, na nichž se mistr barev opravdu vyřádil. Zelená, modrá, fialová, vzápětí škála přes růžovou, oranžovou až k červené. Identifikováno bylo 23 barevných zemin, které jsou sopečného původu. Další den se vyplatí věnovat Casela World Adventure Parku s opravdu pestrou faunou, zahrnující želvy, opice, zebry i spoustu ptáků. Pamplemousses vám představí zdejší flóru v botanické zahradě a konečně v Crocodile Parku se potkáte s živými krokodýly.

Taxikáři vás tu neokradou

Z Prahy se sem dostanete po cca 12 hodin trvajícím letu. Určitě vás potěší, že jde o naprosto bezpečný ostrov, dokonce vás tu ani nebudou okrádat taxikáři. Na jednu věc si ale dejte pozor – jezdí se zde vlevo. Stopy tu zanechaly různé kultury od britské, přes čínskou, francouzskou, indickou až po arabskou.

Budete-li chtít nakupovat, dobrým tipem je trh v hlavním městě Port Louis. A když už tam budete, nezapomeňte ochutnat něco z místní kuchyně, která je podobně barevná jako směs zdejších kultur, od francouzské po čínskou, kreolskou a indickou. Pochopitelně dominují plody moře, ryby a tropické ovoce. S oblibou tu koření ostrým chilli. A jako dárek můžete přátelům koupit zdejší rum z cukrové třtiny.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama