Dovolená

V Dubaji otevřeli nový umělý ostrov. Brzy na něm zprovozní i nejvyšší vyhlídkové kolo světa

Novému umělému ostrovu bude vévodit obří ruské kolo, nejvyšší na světě / DTCM Central Europe
Nejpopulárnější ze Spojených arabských emirátů otevřel další umělý ostrov, který přispěje k rozmanitosti a turistické atraktivitě jeho pobřeží. Projekt Bluewaters Island nabídne ubytování v luxusních hotelech, privátní residence, desítky restaurací i nákupních možností. Příští rok se na něm otevře i nejvyšší vyhlídkové kolo světa.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

22. listopadu 2018   |   19:55

Dubai dnes roste zejména do výšky, a protože o stavební pozemky je nouze, soustředil se tento emirát na budování umělých ostrovů, kterých už je při pobřeží několik. Nová residenční a turistická lokalita při dubajském pobřeží chce v sobě kombinovat klid ostrovního života a ruch pulzující metropole. Ostrov bude přístupný pro auta a pěší přes mosty, i po vodě. Majitelům privátního bydlení i hotelovým návštěvníkům poskytne z jedné strany unikátní výhled na dubajskou pláž, kterou lemuje linie mrakodrapů, a z druhé strany na širé moře.

Obří obchodní zóna

Ostrov slibuje také množství restaurací s venkovním posezením, i širokou paletu pěších zón, kaváren a podniků pro mladé. Obchodní zóna The Wharf (přístaviště) na ostrově dále nabídne celkem 132 obchodů. „V rámci projektu je před námi stále mnoho technických výzev. Výsledkem ale bude destinace, která nastaví novou laťku na poli moderního designu. Tento projekt spojí lidi a umožní rozvíjet Dubaj jako světovou křižovatku,“ říká Abdula Al Habaj, předseda představenstva developerské skupiny Meraas. Chodníky mezi obchody, restauracemi a rezidencemi budou stínit vzrostlé, speciálně dovezené stromy. Parkování v maloobchodním areálu je hlavně v podzemí a nabízí 2 000 parkovacích míst.

Hotelový řetězec z Las Vegas

Ostrov Bluewaters je napojen na pevninu po silnici s přímým spojením na Sheikh Zayed Road a je přístupný i z pláže na přes 265 metrů dlouhý most pro pěší. Na pobřeží ostrova je i několik zastávek vodních taxi. V Bluewaters jsou vybudovány i speciální pěší chodníky a promenády, lemující celé pobřeží, z kterých je možné obdivovat jak pobřeží, tak i nekonečnou hladinu moře.

Na ostrově se tak poprvé zabydlel nejpopulárnější hotelový řetězec z Las Vegas, který bude provozovat hotely Caesars Palace Bluewaters Dubai a Caesars Resort Bluewaters Dubaj. První z nich přivítal hosty 15. listopadu a druhý bude v provozu od prosince.

Vyhlídkové „oko“ Dubaje

Návštěvníci si už nyní mohou také zblízka prohlédnout obří vyhlídkové kolo zvané Ain Dubai (pozn. ‚Ain‘ znamená arabsky ‚oko‘), které bude po otevření v příštím roce s výškou 250 metrů oficiálně nejvyšším na světě. Zatím nejvyšší ruské kolo, vysoké 167 metrů, se otáčelo v Las Vegas. Ve 48 kabinách, které pojmou až 1 400 pasažérů najednou, umožní pozorovat široké pobřeží Dubaje a v nejvyšším bodě také dohlédnout za linii mrakodrapů podél pláže. Investoři očekávají, že zbrusu nová lokalita se stane jednou z nejoblíbenějších destinací v Dubaji.

Další zajímavé články
Reklama