Dovolená

Kanárské ostrovy se těší mimořádné oblibě. Navštivte místa, která vám svojí krásou vyrazí dech

Na Kanárských ostrovech najdete ztracenou energii / Depositphotos
Kanárské ostrovy jsou nazývány ostrovy věčného tepla a slunce. Ať jsem přijedete v kteroukoliv roční dobu, vždy zde načerpáte energii, zbavíte se stresu a odpočinete si v krásně teplém a čistém moři.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

21. července 2021   |   16:02

Je jedno, na který ostrov se vydáte, neboť všechny jsou krásné a na každém najdete spoustu zajímavostí.

Vítejte na Tenerife

Největšímu z Kanárských ostrovů, Tenerife, se přezdívá ostrov tisíce zážitků. A není divu, zdejší nádherné pláže, kouzelná městečka i krásná příroda nabízí nejedno dobrodružství. Nechte se inspirovat našimi tipy na ta nejkrásnější místa na Tenerife a zažijte je na vlastní kůži!

Vesnička Masca

Na severozápadě Tenerife leží vesnička Masca, jejíž atmosféra vám učaruje na první pohled. V Masce si budete připadat, jako byste se vrátili zpátky v čase o několik století. Zdejší obydlí, která byla postavena na úzkých skalních hřebenech, jsou s monumentálními skalními scenériemi v pozadí skutečnou pastvou pro oko.

Národní park Pico del Teide

Na Tenerife si rozhodně nenechte ujít národní park Pico del Teide. Rozprostírá se kolem stejnojmenné hory, která je nejvyšší horou Španělska a současně třetí nejvyšší sopkou. Zdejší měsíční a zdánlivě pustá krajina vás uchvátí na první pohled. Celým národním parkem vede množství turistických stezek, které vás dovedou do těch nejkrásnějších míst parku.

Pyramidy Güímar

Pozoruhodným místem na Tenerife je také šestice pyramid nedaleko města Güímar. Dodnes jsou opředeny jistou mystičností. Postavili je zde pravděpodobně původní obyvatelé Guančové, a jak už tomu bývá u pyramid po celém světě, i tyto pyramidy mají zjevně spojitost s významnými astrologickými jevy.

Romantika na Fuerteventuře

Pokud chcete zažít romantiku na pustých teplých plážích plných bílého písku, pak určitě vyrazte na Fuerteventuru. Na místa na pláži, která budou patřit jen vám, jen tak nezapomenete. Romantický dojem ještě podtrhnou malá jezírka – laguny, které se tvoří při odlivu moře. Tento ostrov je nejdelší z Kanárského souostroví a je často přirovnáván k Sahaře.

Kanárské ostrovy se zcela právem těší obrovské oblibě Čechů

Na ostrově panuje drsnější podnebí a to zejména vlivem chladnějšího větru nazývaným Gota Fría. Větrné počasí na Fuerteventuře patrně ovlivnilo i jméno ostrova. „El viento fuerte“ znamená do překladu silný vítr, a tak je možná název ostrova Fuerteventura lehce zkomolen. Typický silný vítr místní využívají pro chod větrných mlýnů a zajišťuje ideální podmínky milovníkům windsurfingu. 

Asi 3 kilometry od Fuerteventury se nachází ostrov Lobos s množstvím skrytých pláží a malých zátok. Není proto divu, že patří k vyhledávaným místům vyznavačů nudismu. 

Láska na první dobrou

Ostrov Lanzarote si zamilujete na první dobrou. Je prostě nádherný a každý člověk si zde najde to své. 

Národní park Timanfaya

V lanzarotském národním parku Timanfaya uvidíte fantastickou sopečnou krajinu plnou vulkanických kuželů, horkých vřídel a zemského povrchu hrajícího všemi barvami. Tato pozoruhodná krajina vznikla během pouhých šesti let vlastně nedávno, v první polovině 18. století. Na Kanárských ostrovech se jedná o jednu z největších atrakcí. Národní park Timanfaya je součástí ještě větší přírodní rezervace Los Volcanes na západě Lanzarote. Na jižním okraji ho vymezuje vyhaslá sopka El Golfo, na severu mohutný kužel Caldera Blanca a na východě uskupení jeskyň Sima del Diablo. 

Tady se budete cítit jako v Africe 

Chcete se procházet po poušti a nechce se vám do Afriky? Nemusíte tak daleko, můžete se procházet po dunách Maspalomas na osrově Gran Canaria. Na těchto prohřátých horách písku můžete sledovat nádherný západ slunce a starobylý maják, který je spolu s pouští symbolem ostrova.

Las Palmas

Při své návštěvě nezapomeňte na historické město Las Palmas s mnoha architektonickými památkami a atmosférou koloniální éry. Ve městě to žije ve dne i v noci, hlavně na náměstí Plaza de Espaňa. Odpočinout si a relaxovat můžete na tmavých písečných plážích, kde můžete okusit i různé vodní sporty. 

Puerto Mogán

Malé přístavní městečko Mogán leží na jihozápadě ostrova. Díky velkému množství vodních kanálů se mu přezdívá „kanárské Benátky“. Součástí je vyhledávaný jachetní přístav s půjčovnami veškerých oplachtěných plavidel. Město si i přesto zachovalo atmosféru tradiční rybářské vesnice s bílými domky, křivolakými uličkami a malými obchůdky. 

Návštěva kteréhokoli z Kanárských ostrovů, kam se dopravíte letecky za necelých 5 hodin, prostě stojí za to v každém ročním období.

Další zajímavé články
Reklama