Pobyt

Schází vám slunce? Zkuste evropské ostrovy věčného jara

Malebná zátoka u městečka Puerto Rico na ostrově Grand Cnaria / Depositphotos
Nebaví vás chladné a sychravé počasí, ale na dalekou exotiku nemáte čas a ani peníze? Za příjemnými teplotami a kouzelnou přírodou nemusíte cestovat daleko. Důkazem jsou tyto tři výjimečné evropské destinace.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

02. února 2020   |   11:37

Je jen na vás, pro kterou se rozhodnete. Ale ať to bude kterákoli z následující trojice, určitě nebudete litovat.

Azorské ostrovy 

Azory nabízejí okouzlující výhledy, příjemné teploty po celý rok a stále poměrně málo turistů. Jejich nezaměnitelná příroda jim vysloužila přívlastky jako "evropská Havaj" či "ráj na zemi". Závan exotiky můžete cítit na vlastní kůži a postačí vám jen občanský průkaz, cestovní pojištění a batoh na záda.

São Miguel

Největším a zároveň nejnavštěvovanějším ostrovem (kde se nachází i mezinárodní letiště) je São Miguel - ideální volba na týdenní dovolenou. Ostrov nabízí nespočet turistických stezek, termální lázně, ale i výborné jídlo a víno. Nejznámější turistickou trasou je chodník Miradouro da Boca do Inferno. Cesta po zelených vrcholcích hor vás zavede až k malebnému výhledu na přilehlé jezero. A i když je oceán na Azorách poměrně chladný, vynahradí vám to termální prameny. V těch se můžete koupat po celý rok.

Za sluncem nemusíte daleko. Navštivte evropské ostrovy věčného jara

Další netradiční aktivitou, kterou zažijete pouze na ostrově São Miguel, je výlet na ananasovou farmu. Právě Azory jsou jediným místem v Evropě, kde se toto sladké ovoce pěstuje. A pokud vás ananas neláká, vydejte se lodí na širý oceán. Při troše štěstí se vám podaří spatřit delfíny či dokonce majestátní velryby.

Madeira 

Madeira je další z portugalských ostrovů, proslulý vínem, exotickými květinami a celosvětově známým rodákem - fotbalistou Cristianem Ronaldem. Počasí na Madeiře je rovněž stabilní, vyšší teploty a méně srážek však očekávejte na jižní straně ostrova. Pokud tedy milujete nespoutanou přírodu, spojení hor a oceánu, Madeiru rozhodně nevynechejte.

Některé túry na Madeiře si však už vyžadují kondičku, nečekejte pouze lehkou procházku. K jedním z nejkrásnějších, ale i nejtěžších výletů patří výstup na nejvyšší vrchol ostrova, Pico Ruivo. Nadmořská výška 1.862 m n.m. je při stoupání citelná, vynaloženou námahu vám však vynahradí neskutečné výhledy a pocit, že jste se ocitli přímo v nebi.

Funchal

V hlavním městě Funchal se zase můžete projít kouzelnými uličkami, ochutnat výborné místní víno, navštívit tradiční trh Mercado dos Lavradores nebo se pokochat květy v botanické zahradě. Nesmíme zapomenout zmínit ani nejznámější a nejpodivnější místní atrakci, Carros de Testo do Monte - sáňkování dolů ulicí po asfaltu.

Kanárské ostrovy 

Kanárské ostrovy se mohou oproti Azorům či Madeiře pochlubit ještě o něco vyššími teplotami a příjemnějším podnebím. Největší nával turistů zažívají v létě, proto je zima ideální čas na jejich důkladnější prozkoumání. Vyhnete se davům lidí, stále si však užijete hřejivé sluníčko.

Fauna a flóra je na Kanárských ostrovech opravdu rozmanitá. Hornatý povrch nejznámějšího ostrova Gran Canaria nabízí nejen nespočet hotelových resortů, ale i krásné vyhlídky a národní parky. Naopak, dominantou Tenerife je stále aktivní sopka Teide, která je zároveň nejen nejvyšším vrcholem ostrovů, ale i Španělska.

Mezi nejzajímavější ostrovy patří rozhodně Lanzarote. Právě zde je nejvíce viditelný sopečný původ ostrovů. Dosvědčí vám to množství jeskyní, oranžové útesy či černé pláže. Výjimečnými písečnými plážemi a skvělými podmínkami pro surfování se může pochlubit i největrnější, ale klidný ostrov Fuerteventura. Ať si tedy vyberete kterýkoli, určitě nešlápnete vedle.

Další zajímavé články
Reklama