Ven z města

Zchlaďte se po práci u vody. Zkuste přírodní jezera s nádherně čistou vodou

Je nejlepší čas vyrazit k vodě / Depositphotos
Máte chuť se vykoupat a po koupeli si dát vychlazený drink? Našli jsme pro vás nejlepší přírodní koupaliště, kde si po náročném pracovním dni oddychnete a příjemně se zchladíte.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

16. června 2021   |   11:32

Kde se v horkém létě osvěžit? V zatopeném lomu, v řece, v rybníku nebo na veřejném koupališti? Máme pro vás skvělé tipy.

Jezero v Sadské

Sadské jezero je výsledkem těžební činnosti. Písek se v lomu obce Sadská těžil až do roku 1992 a následně byl lom zatopen. Pískový podklad má za následek úžasně čistou vodu, kterou si užívají milovníci přírody a pohodového koupání z blízkého i vzdálenějšího okolí Prahy.

Krásná přírodní jezera s čišťounkou vodou

Jezero najdete asi 20 minut jízdy od Prahy a vstup do něj je samozřejmě zcela zdarma. Na své si zde přijdou i nudisté. Striktně zakázáno je rozdělávání ohně, stanování a kempování. Návštěvníkům je k dispozici jedna stálá restaurace s hřištěm na plážový volejbal a půjčovnou plachetnic, několik pojízdných stánků s občerstvením a chemické toalety.

Lom Horní Cerekev 

Lom Horní Cerekev je situován na jihovýchodním okraji města mezi železniční tratí a silnicí II/112 do Telče. Vodní plocha se nachází na místě těžební jámy bývalého kamenolomu. Kolem lomu vede stezka, ze které se nabízí krásné pohledy na lom a okolí. Lom Horní Cerekev se vyznačuje trvale příznivou jakostí vody vhodnou pro koupání.

Přístup k lomu je možný ze severu ze silnice II/112 do Telče. Nebo z jihu odbočením z téže silnice na polní cestu, na jejímž konci se nachází parkoviště. Pro pěší a cyklisty je možný přístup po cestě od železničního nádraží. Ze severní strany je přístup k vodní hladině po schodech. Na jižní straně je vstup do vody pozvolný z travnaté pláže. Hloubka vody dosahuje v nejhlubším místě až 22 m, v průměru se pohybuje okolo 11m. Délka vodní plochy je 400 m, šířka 150 m

Jezero Lhota

Příjemně vyhřáté přírodní jezero Lhota s písčitými plážemi je obklopené stíny voňavých borovic. Jezero vzniklo na místě bývalé pískovny a voda je díky tomu příjemně čistá. Vzdáleno je asi 20 kilometrů od Prahy a otevírací doba je během sezóny stanovena na 6 až 21 hodin. Do 17 hodin za vstup zaplatíte 60 korun, poté se vstupné snižuje na 40 korun.  Kromě rodin s dětmi, párů a dalších turistů jistě potěšíme i nudisty a naturisty. Na nejslunnější části pláže byla už za období hluboké totality založena první veřejná nudistická pláž na našem území.

Vstup s domácími mazlíčky tady ale povolen není. Návštěvníkům jsou k dispozici šatny, toalety i sprchy, několik barů, hřiště na plážový volejbal a během otevírací doby je v areálu přítomen plavčík. Koupete se tady na vlastní nebezpečí.

Jezero Michal

Koupaliště patří mezi nejčistší přírodní vodní nádrže v celé České republice. Kvůli 500 m dlouhé pískové pláži se koupališti říká Sokolovské moře. Sportovní nadšenci mohou využít 3 beach-volejbalová hřiště, tenisový kurt s umělým povrchem, minigolf, kuželky, ruské kuželky nebo stolní tenis. Odpočinout si můžete v klidové zóně. Návštěvníci si mohou také zaskákat na plovoucích atrakcích a vyzkoušet windsurfing a kitesurfing.

O bezpečí návštěvníků se stará služba vodních záchranářů, která střeží nejen vodní plochu, ale i celý areál. Pro návštěvníky jsou připraveny na sobotní odpoledne koncerty skupin různých hudebních žánrů a zaměření. Psi do areálu koupaliště Michal nesmí. V areálu je nově zřízený malý kemp s kapacitou 40 míst, a to jak pro stany, tak i pro karavany a obytná auta.

Další zajímavé články
Reklama