Dovolená

Hoďte starosti za hlavu. Čarokrásná místa, kam můžete vyrazit i v době covidové

Vyrazte za pohodou třeba na Maledivy / Piabay Susann Weiss
Letošní rok cestování nepřeje. Může za to koronavirus, kvůli kterému se mnozí lidé bojí cestovat i když to zakázáno není. Pokud však dodržíte bezpečnostní zásady a nařízení, můžete si i letos užít pěknou dovolenou v teple.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

15. února 2021   |   16:47

Omezení pro cestování se mění doslova každým dnem. Stále však existují destinace, do kterých se můžete vcelku bez obav vydat.

Bezpečné Maledivy

Maledivské hranice se otevřely 15. července 2020. Od tohoto data zde cestovní ruch s různými, ale nijak drastickými opatřeními funguje. V září 2020 Maledivy získaly certifikát bezpečné destinace z hlediska hygienických procesů a potenciálního rizika nákazy, který vydala Světová organizace cestovního ruchu (UNWTO).

Nečekejte na léto a vyrazte za teplem

Koncept jeden ostrov rovná se jeden resort je naprosto unikátní a v případě výskytu koronaviru SARS-COV-2 a onemocnění COVID-19 i jednoduše zvladatelný. Totéž se týká obydlených ostrovů. Maledivy jsou aktuálně jednou z nejbezpečnějších destinací na světě. A nemusíte se bát, že vás dovolená na Maledivách finančně zruinuje. Souostroví v Indickém oceánu nabízí i cenově velmi dostupné resorty. 

Malebná Kuba

Kuba je opravdu krásný ostrovní stát v Karibiku, kde jsou pláže jako malované a na každém kroku vás čekají nezapomenutelné zážitky. Během návštěvy Kuby nesmíte minout hlavní město Havanu, na jehož návštěvu si vyhraďte rozhodně více než jeden den.

Havana měla v minulosti velmi důležitou strategickou polohu. Město bylo založeno v 16. století španělskými dobyvateli a právě odtud byla vedena většina dobyvatelských cest po celém Karibiku. Havana se stala typickým městem Španělské koloniální architektury, takže není divu, že je centrum města, dnes bohužel ve špatném stavu, zapsané na seznam UNESCO. Ale i tak má Havana svůj neodolatelný půvab.

Údolí Viñales

Čarokrásné údolí Viñales je rovněž zapsané na seznam UNESCO. Krajině dominují tzv. mogoty, což jsou vápencové skalní útvary porostlé hustou vegetací. V některých z nich se pak skrývají jeskyně, které tvoří rozsáhlý jeskynní systém. Viñales je velmi úrodná oblast a tak se zde pěstuje tabák, káva a jiné tropické plodiny. 

Zátoka Sviní

Na jihozápadním pobřeží Kuby asi 150 km od Havany se nachází Zátoka sviní. Zátoka se 17. dubna 1961 stala dějištěm známé invaze kubánských exulantů podporovaných americkou CIA, která měla za cíl svrhnout novou vládu Fidela Castra.

Vinou zásadní nepřipravenosti se operace stala naprostým fiaskem a byla příčinou následné Karibské krize. Zátoka sviní je jedním z nejznámějších míst na Kubě a oblíbenou zastávkou turistů. Láká sem zajímavá historie, okouzlující pláže s bílým pískem, bohatý podmořský život i spletitá síť jeskyní, které ocení především milovníci potápění. Svůj půvab má i samotné městečko v Zátoce sviní.

Voňavý Zanzibar

Ostrov v Indickém oceánu voní vanilkou, hřebíčkem a skořicí. I proto je znám jako "ostrov koření". Vyhlášené oslnivě bílé pláže, korálové útesy a dech beroucí podmořský svět činí z tohoto ostrova dokonalý ráj na zemi. Zanzibar se postupně stává oblíbeným cílem nejen Čechů, ale i turistů z celého světa. Na ostrově najdete několik unikátních historických památek v čele s Kamenným městem v Zanzibar City, Sultánským palácem či monumentální pevností Old Fort. Za vidění stojí i populace želv sloních na malebném ostrůvku Prison Island nebo les Jozani Forest, plný volně žijících opic. Zanzibarské souostroví se pyšní solidní infrastrukturou a k pobytu dokonce nepotřebujete žádné povinné očkování. Neváhejte a vydejte se vstříc skutečnému africkému dobrodružství.

Další zajímavé články
Reklama