Dovolená

Dokonalé kousky ráje na naší planetě: To jsou pláže v Karibiku

K některým místům na naší planetě byla příroda velmi štědrá / Shutterstock
Jedním z hlavních lákadel Karibiku jsou překrásné pláže. Tyrkysové moře omývající vyhřátý písek, tiše šumící palmy v zádech. A tolik barevných rybiček. Košaté palmy třesoucí svými tenkými listy v jemném vánku. Horké slunce líbající vaši pokožku. Cítíte tu vůni čerstvého kokosového ořechu? Stvořitel si zde opravdu vyhrál.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

16. července 2019   |   19:53

Podívejte se s námi na nejkrásnější pláže Karibiku - dokonalé kousky ráje na naší planetě.

Pláž Hopkins Bay, Belize

Rasta a reggae zde na vás dýchne na každém kroku a lidé jsou zde velmi přátelští. Hopkins je malé městečko s pár stovkami obyvatel a s hodně pomalou a relaxující atmosférou. Všude vidíte mola a malé domečky uprostřed moře. Zapomeňte na povinnosti všedních dní a přemýšlejte jen nad tím, zda jít na kajak nebo objevovat podmořský svět. A večer si nenechte ujít procházku při západu slunce.

Cas Abao, Curaçao

Úchvatný ostrov Curaçao je známý svým bílým pískem, tichými zátokami a korálovými útesy. Pláž Cas Abao se nachází na severozápadním pobřeží ostrova a je rájem pro plavce a potápěče. Najdete zde kombinaci přírodního prostředí se skvělými službami, které nabízí místní restaurace, bar a masážní centrum.

Nejkrásnější místa v Karibiku, na kterých se budete cítit jako v ráji

Shoal Bay, Anguilla

Malý korálový a vápencový ostrov Anquilla v souostroví Malých Antil je dokonalým odpočinkovým místem. Pláž Shoal Bay Village se pravidelně umisťuje v anketách o nejkrásnější pláže světa a tak jak vypadá si většina lidí představuje typickou karibskou pláž. Až neskutečně tyrkysovou vodu, lemovanou širokým pásem jemného bílého písku a palmami. Pohled je to skoro až kýčovitý, kdyby ovšem nebyl pravdivý. Pokud vaše představa ideálně stráveného dne zahrnuje relaxaci na lehátku, koupání, šnorchlování, a to vše završené večeří a drinkem v plážovém baru, jste tu správně.

Pláž Crane, Barbados

Světově známá a populární pláž je známá svým jemným pískem, kokosovými háji a  korálovými útesy. A zdejší písek má opravdu nádherný růžový odstín. Pláž je, mimo plavání a šnorchlování, ideální pro pikniky. Svými službami je vhodná pro všechny věkové kategorie, plavce i neplavce.

Pláž Seven Mile, Kajmanské ostrovy

Přestože pláž měří necelých devět kilometrů, pravidelně se objevuje na titulních stranách prestižních časopisů a její průzračné vody lákají návštěvníky z celého světa. V blízkosti se nachází fascinující farma s Kajmanskými želvami.

Pláž Guardalavaca, Kuba

Ostrov Fidela Castra je známý svými doutníky, temperamentní salsou, kubánským rumem a také nabízí několik krásných pláží. Jednou z nich je Guardalavaca, která je proslulá vodními aktivitami: potápěním, šnorchlováním, hlubinným rybolovem, windsurfingem, plachtěním či plavbami na kajaku. Kromě hotelů tu najdete pár restaurací, barů, půjčovny potápěčských potřeb, několik stánků se suvenýry, kubánskými doutníky a typickými předměty s vyobrazením Che Guevary. 

Playa Rincon, Dominikánská republika

Tato nádherná odlehlá pláž, která získala mnohá ocenění, patří mezi nejkrásnější v Dominikánské republice. Tato špičková pláž o délce 3 kilometrů vás nadchne bílým jemným pískem, průzračnou vodou, která láká ke koupání i navazující lagunou se sladkou vodou, kde se můžete jen osvěžit a pokračovat v procházce po okolí. Leží daleko od rušných turistických středisek a hotelů, takže si můžete vychutnat ticho a klid bez davů lidí a čekání na uvolnění lehátka.

Pláž Pinneys, Nevis

Nevis je menší ze dvou Závětrných ostrovů v Karibiku. Je pouze jedenáct kilometrů dlouhý a osm kilometrů široký. Přesto se o něm dost mluví a jeho fotografie můžete najít na stránkách různých cestovatelských časopisů. Ostrov je proslulý právě pláží Pinneys, která je lemována vysokými palmami.

Ostrov Little Corn, Nikaragua

Jedno z nejzachovalejších tajemství Karibiku, o kterém neví ani většina místních obyvatel. Skutečná oáza klidu a osvěžujícího odpočinku. Malý ostrov leží osmdesát kilometrů od Nikaragui. Žádné motorové prostředky nejsou povoleny. Sopkou střežící pobřeží a bujnou vegetací vás okouzlí na první pohled

Pláž Punta Uva, Puerto Viejo, Kostarika

Tato pláž, vzdálená čtyři hodiny od hlavního města San Jose je jako stvořená pro ty, kteří zbožňují celodenní polehávání na pláži kde je jediným pohybem natažení ruky po dalším chlazeném nápoji. Nedaleké městečko pak večer ožívá a láká návštěvníky ochutnat kostarický noční život.

Další zajímavé články
Reklama