Roadtrip

Tu krásu nelze popsat slovy, tu zkrátka musíte vidět

Z havajského ráje se vám nebude chtít vracet domů / Pixabay Skeeze
Na světě jsou tisíce a tisíce míst, která jsou krásná, ale leží mimo hlavní zájem turistů a nebo tam z Česka trvá cesta i desítky hodin. Pojďte se s námi podívat do míst, na kterých si matka příroda dala opravdu záležet.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

13. září 2020   |   11:13

Někdo dává přednost horským masivům, jiný divoké přírodě nebo mořským plážím. Na světě je spousta dech beroucích míst. Vybrali jsme pro vás pět míst, která stojí za to navštívit.  

Sopka Fudži, Japonsko

Nejvyšší horu Japonska naleznete na ostrově Honšú západně od Tokia. Hora Fudži je jedním ze symbolů Japonska a naleznete jí na všech fotografiích. 

Na některých místech planety se příroda opravdu vyřádila

Na vrchol spící sopky ve výšce 3776m vede turistická trasa, na které nechybí odpočinkové chaty. Ze západu můžete horu obdivovat také z výletní lodi. Na trek si nezapomeňte přibalit teplé oblečení, neboť vrchol hory bývá celoročně zasněžený a teploty se drží kolem bodu mrazu i v létě. Turisté se často na horu vydávají v nočních hodinách, aby stanuli na jejím vrcholu v čase východu slunce.

Vodopád Seljalandsfoss, Island

Jedno z nejkrásnějších míst světa leží v Evropě těsně pod severním polárním kruhem. Tím místem je Island. Už od příletu do Reykjavíku si budete připadat jako v pohádce. Na relativně malém ostrově najdete neuvěřitelné přírodní scenérie. Hory, sopky, ledovce, gejzíry, termální prameny a dech beroucí vodopády. Za návštěvu stojí zejména Seljalandsfoss na jižním pobřeží Islandu asi 120km od Reykjavíku. Sílu Seljalandsfossu pocítíte zblízka, neboť vám pěšina umožňuje procházet přímo za padajícími proudy vody. Zážitek je to opravdu nezapomenutelný. 

Národní park Yellowstone, USA

Yellowstone je skutečnou perlou mezi národními parky západu USA. Park byl vyhlášen již v roce 1872, což z něj dělá nejstarší národní park na světě. Rozsáhlá plocha parku se rozkládá ve státech Wyoming, Montana a Idaho. V parku můžete potkat bizony, kojoty, jeleny wapiti, pumy nebo medvědy grizzly. V parku se můžete vydat na velké množství turistických treků. Oblíbené jsou nespočetné termální prameny, jezírka a gejzíry. Nejznámějším gejzírem je Old Faithful, který pravidelně chrlí vodu do velké výšky. 

Plitvická jezera, Chorvatsko

Další klenot naleznete velmi blízko České republiky. Je jím totiž národní park Plitvická jezera v Chorvatsku. Jednodenní výlet do parku si můžete udělat v rámci pobytu u chorvatského moře. Národní park je opravdovým rájem pro oči. Během pěkně připravené trasy uvidíte vodopády, jeskyně i terasovitá jezírka s průzračnou vodou. Na výběr máte hned několik turistických stezek, projít tu nejdelší vám zabere kolem 5 hodin. Úžasné výhledy na jezera jsou z horního okraje kaňonu. Některé stezky vedou i pod vodopády, kterých je v národním parku přes sto. 

Kauai, Havajské ostrovy

Tipy na nejkrásnější místa světa završuje tropický ráj ostrova Kauai, který je čtvrtým největším Havajským ostrovem. Malebný zelený ostrůvek je v porovnání s Oahu velmi poklidný. Zatímco slavná pláž Waikiki Beach praská pod návalem turistů ve švech, na Kauaii si stále můžete najít opuštěné pláže a zákoutí. Kaňon Waimea je právem přezdíván Grand Canyon Pacifiku. Příroda je zde tak nádherně zelená, že si ji pro svůj film Jurský park vybral i Steven Spielberg. Nádherné je zejména pobřeží Na Pali, které kromě obřích útesů tvoří i mořské jeskyně a mnoho vodopádů. Z havajského ráje se vám nebude chtít vracet domů.

Další zajímavé články
Reklama