Dovolená

Jeden z nejkrásnějších koutů Evropy. Zažijte klídek a pohodu na špičce italské boty

Moře v Kalábrii se řadí mezi jedno z nejčistších v celé Evropě / Depositphotos
Komu by se nechtělo trochu si prodloužit léto. Ten pocit, kdy ostatní už řeší běžné povinnosti a vy se ještě procházíte po pláži, je k nezaplacení. Krásně prohřáté pláže si můžete užít do konce září u Středozemního moře. K těm nejkrásnějším patří pláže v Kalábrii.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

11. září 2020   |   16:12

Co se ekonomiky týká, je Kalábrie jedním z nejchudších regionů celé Itálie. Má ale jiné bohatství. Překrásná modrá pobřeží, zachovalé památky, národní parky s netknutou přírodou a málo turistů.

Nejčistší moře v Evropě

Moře v Kalábrii se dokonce řadí mezi jedno z nejčistších v celé Evropě a pláže, které tu jsou, se v posledních letech dočkaly několika ocenění, včetně umístění mezi top 20 nejkrásnějšími plážemi planety. Někde je písek bílý, jinde zlatý, na pár místech narazíte i na písek tmavý, nebo na menší oblázky. Stejně tak můžete volit mezi velkými širokými plážemi, které jsou typické hlavně pro sever Itálie, nebo mezi malými romantickými zátokami, z nichž některé jsou dosažitelné pouze po vodě.

Dovolená na nejčistčích pláží Evropy vás prostě uchvátí

Klídek a pohoda

Na špičce italské boty, kde Kalábrie leží, se ale hlavně dočkáte neuvěřitelného klidu. Tady se nikam nespěchá, o pláž se tu často s nikým nemusíte dělit a voda je průzračná, čistá, nezkalená a příjemně prohřátá. Některé roky se tu stává, že v listopadu pevninu popráší první sníh a moře má přitom ještě pořád dvacet stupňů.

Magické místo 

Až uvidíte maják, pak vězte, že jste na Capo Vaticano, mysu, který je srdcem Kalábrie, údajně nejkrásnějším místem, kterému někteří dokonce přisuzují magickou atmosféru. Nechme stranou kouzla a čáry, nicméně každý musí uznat, že magický je minimálně výhled ze zdejších útesů. Za pěkného počasí je vidět i sopka Stromboli.

Turisty přitahuje Tropea

Chloubou Kalábrie je několik pozoruhodných měst vystavěných na skále, mezi které se řadí také Tropea. Ta kromě fotografů přitahuje turisty z různých koutů světa. Úchvatná architektura, hezká příroda, čisté ovzduší, výborná gastronomie, věhlasné víno a především čtyři kilometry písčitých pláží. To jsou hlavní důvody, proč jet právě sem. Tropea, městečko s pestrou minulostí, okouzlí i milovníky památek, a to středověkými kostely, majestátními vilami i měšťanskými domy.

Kostel Santa Maria dell'Isola

Tato nádherná stavba se stala ikonou celé Kalábrie. Kostel se tyčí nad městskými plážemi u města Tropea. Nachází se na skalnatém ostrohu obklopeném vodou a láká poutníky od nepaměti. V 7. století zde vznikla poustevna a první zmínky o rozsáhlejší stavbě pochází z roku 1066. Stavba byla mnohokrát přestavována a opravována, současná podoba vznikla v roce 1905, kdy proběhla rekonstrukce po zemětřesení. Ke kostelu vede příkré kamenné schodiště a ve skalním masivu pod ním je vyhloubeno několik umělých jeskyní. 

Pláž del Convento

Jednou z pláží, které stojí za to navštívit při dovolené poblíž města Tropea, je pláž del Convento. Je to jedna z nejrozsáhlejších pláží přilehlého pobřeží. Název získala podle kláštera, který se nachází na skalním útesu nad ní a místo má proto jedinečnou atmosféru. 

Sečteno a podtrženo. Kalábrijský poloostrov patří k nejkrásnějším regionům v Evropě a na dovolenou ve stínu pomerančovníků a citrónovníků se skleničkou výtečného italského vína či místních specialit, nikdy nezapomenete. Dovolená na nejčistčích pláží Evropy vás prostě uchvátí.

Další zajímavé články
Reklama