Dovolená

Úžasné koupání a nepřetržitý svit slunce. Poznejte perlu Středomoří

Mallorka nabízí krásná zákoutí na koupání / Depositphotos
Váháte, kam vyrazit na dovolenou? Zkuste malebný ostrov Mallorca. Na své si zde přijdou úplně všichni. Milovníci historických památek i aktivní turisté, co rádi objevují půvaby panenské přírody i návštěvníci, kteří si chtějí užít hlavně relaxační pobyt u kobaltově modrého moře a na kouzelných bílých plážích.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

17. července 2020   |   18:02

Na Mallorce sezona vlastně nikdy nekončí, protože zde slunce svítí v průměru 300 dnů v roce a příjemné klima zaručuje i příjemný pobyt. Podél západního pobřeží se táhne horský masiv Serra de Tramuntana s nejvyšším vrcholem Puig Major, který chrání ostrov před větrem a nepřízní počasí, a na trekkingových trasách právě tady v horách objevíte utajené krásy ostrovní přírody. Milovníci kol mohou též vyrazit po cyklostezkách, odkud poznají ostrov i z jiného pohledu, než jaký skýtá přímořská turistika.

Palma de Mallorca

Historické město Palma de Mallorca je plné příjemné atmosféry, malých kavárniček a zmrzlináren i tajuplných zákoutí. Prohlídku začněte u katedrály panny Marie – La Seu ve Starém městě. Je nejen hlavním lákadlem Palmy, ale také se svou 44 metrů vysokou věží je nejvyšší katedrálou na ostrově. Vydáte-li se od katedrály na sever, brzy narazíte na Placa Major lemované domy s fasádami pískové barvy a řadou kavárniček a obchůdků ukrytých v arkádách domů. Za nočním životem se vydejte do čtvrti Sa Gerreria. Asi 3 kilometry od centra leží na malém vrcholku hrad Castillo de Bellvedere, odkud je fantastický výhled na celé město a zátoku Badia de Palma.

Blankytné moře, krásné písčité pláže a téměř nepřetržitý svit slunce. To je Mallorca!

Malebná městečka

V Palmě také můžete nasednout na historický vláček, který vás zaveze na okraj malebného přístavu Soller, do jehož středu vás pak dopraví starobylá tramvaj. Odtud už to není daleko do horské vesnice Valldemossa s bývalým klášterem, kde se v roce 1838 v jedné z pronajatých cel ukryli před světem se svou láskou skladatel Fryderyk Chopin a spisovatelka George Sandová. Z vyhlídkové terasy budete mít celý tenhle kouzelný kraj jako na dlani a nejspíš vás nepřekvapí, že sem na dovolenou míří nejedna evropská celebrita a velký zájem je i o zdejší haciendy. Asi na půli cesty mezi Valldemossou a Sollerem leží nejmalebnější z vesniček – Deia. Domy tu mají typickou medově zbarvenou fasádu, uličky jsou úzké a pravděpodobně tu narazíte na prodavače čerstvě vymačkané pomerančové šťávy.

Nejkrásnější koupání

Arta a okolní pláže

Městečko Arta je dominantou východního cípu ostrova a rozhodně stojí za návštěvu. Vydejte se na sever od města a dojeďte až na úplný konec některé aspoň částečně zpevněné silničky a dále se vydejte pěšky. Odměnou vám budou opuštěné pláže, polorozpadlé kamenné majáky a neskutečně azurová voda v zátokách.

Colónia de Sant Jordi a okolí

Tajným tipem je méně oblíbená oblast v okolí Colónia de Sant Jordi, vesničky na úplném jihu ostrova. Zaparkujte na parkovišti ve vesnici a vydejte se podél pobřeží dále na jih. Doporučuje se vzít si veškeré vybavení s sebou, od slunečníku přes vodu až po jídlo, a jít minimálně hodinu, pak budete mít jistotu nádherné rozlehlé pláže s bělostným pískem, kde budete prakticky sami.

Port d´Andratx

Na severozápad od Pallma de Mallorca najdete městečko Port d'Andratx. Samo o sobě nenabízí nic extra zajímavého, ale pokud se z něj vydáte na jih, budete narážet na jedno hezčí místo na koupání za druhým. Na kamenné mini poloostrovy sejdete po schodech z hlavní ulice Cami de Sant Carles. Ta pak dále vede až na Sa Mola, kde najdete mnoho dalších míst ke koupání.

Ostrov není velký a pokud si půjčíte auto, tak ho můžete prozkoumat křížem krážem. Mallorka nabízí vše co čekáte od ideální dovolené, krásné pláže, dobré jídlo, spoustu zábavy, bohatý noční život, či výlety do přírody a za místními památkami. 

Další zajímavé články
Reklama