Dovolená

Neznámé evropské pláže, do kterých se okamžitě zamilujete

Malebný ostrov Vis v Chorvatsku / Depositphotos
I když současná situace cestování prakticky zastavila, musíme doufat, že v létě a druhé polovině roku již omezení a nebezpečí pomine a budeme hledat nějaké příjemné místo pro letošní dovolenou. Co letos opustit vzdálené destinace? Možná vám to nepřipadá, ale i evropská pobřeží skrývají místa, která si dokázala zachovat svou původní krásu a nedotčenost.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

19. března 2020   |   16:43

Vyzkoušejte neznámé pláže a užijte si tak dovolenou plnou klidu. Pokud to situace dovolí, řada lidí by si jistě chtěla zajet na pár dní odpočinout. Málokdo však bude mít v současné době odvahu a chuť hledat vzdálené destinace a letět přes půl světa. Vždyť i v Evropě může být krásně.

Portugalsko

Jestliže kromě koupání vyhledáváte u moře i adrenalin, pak by vaší volbou mělo být Portugalsko. Pobřeží Algarve v jižní části poloostrova kromě slunění nabízí i slušné vlny. To potěší především milovníky surfingu, kteří si tak mohou zajezdit a mít kus moře jen sami pro sebe. Jedna z nejkrásnějších pláží je Praia da Arrifana, kde se turisté mohou těšit na stabilní vlny a surfařské školy, ale i tradiční rybářský přístav. Kdo vyhledává spíše klid a chce relaxovat, ať navštíví pláž Praia de Cacela Velha. Ta se nachází kousek od Manta Rota, nejrychleji se na ni dostanete lodí.

I v Evropě stále najdete pláže, které nejsou přehlceny turisty

Chorvatsko, ostrov Vis

Kouzelná pláž v zátoce Stiniva se nedávno umístila na předních příčkách evropské ankety oblíbenosti, již vyhlásil portál European Best Destination, takže vlastně už tak neznámá není. Sestává z drobných oblázků a je přístupná po svahu od parkoviště. Nabízí dostatek stinných míst, krásné západy slunce a je vhodná pro rodiny s dětmi. Pro větší soukromí sem zamiřte začátkem června nebo v půlce září.

Bulharsko

Pláž Irakli nacházející se pětatřicet kilometrů od Slunečného pobřeží je jedna z posledních přírodních pláží, do kterých příliš nezasáhla ruka člověka. Po celé délce proto nenajdete jediný hotelový komplex. Možná asi to dělá z místa oblíbenou destinaci nudistů. Navíc je zde povoleno i kempování.

Albánie 

Albánie již dávno není destinací pouze pro dobrodruhy a milovníky odlehlých koutů civilizace. Za posledních deset let se zde cestovní ruch slušně rozvinul. Místní pobřeží nabízí atraktivní lokality s veškerými službami. Ale i tady pořád zůstávají nedotčené pláže bez velkého množství turistů.

Asi nejkrásnější pláže se nacházejí u vesničky Ksamil, která leží jižně od Sarandy. Zátoka se třemi menšími ostrovy nabízí koupání v tyrkysovém moři nebo romantické projížďky ve člunu. Navíc lze z tohoto místa dojet přes kanál na řecký ostrov Korfu nebo navštívit starobylé město Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Lotyšsko

Jūrmala je lázeňské město ležící asi 25 km západně od hlavního města Rigy. K relaxaci u moře můžete využít stejnojmennou pláž s nádherně bílým pískem. Vedle klidných procházek podél pobřeží a přes duny se můžete zabavit plážovým volejbalem, fotbalem a četnými vodními sporty.

Německo, ostrov Sylt

Rottes Kliff je vysoká linie krásně zbarvených útesů mezi obcemi Wenningstedt a Kampen na severofríském ostrově Sylt. Po staletí působily tyto útesy jako nezaměnitelný poznávací znak ostrova pro lodě. Nikde jinde na německém ani nizozemském pobřeží Severního moře neexistuje takové nápadné pobřeží. Načervenalé zbarvení svahu utváří působivý kontrast se světlým pískem pláže.

Další zajímavé články
Reklama