Dovolená

Andalusie: Poznejte jeden z nejkrásnějších koutů Španělska

Marbella má pověst letoviska pro bohaté / Shutterstock
Andalusie bez pochybností patří mezi nejkrásnější kouty Španělska, někteří dokonce říkají že světa. Nachází se na jihu Pyrenejského poloostrova a je to druhé největší a zároveň nejlidnatější autonomní území Španělska.
Reklama
Reklama

autor  Jitka Jarošová

20. září 2019   |   11:21

Andalusie je nespoutaná, divoká a v létě pěkně horká oblast, která má turistům skutečně co nabídnout. Pyšní se památkami především z období maurské nadvlády, kterým dominuje granadská Alhambra či córdobská Velká mešita, ale najdete tu i památky renesanční či jiných architektonických slohů. Název oblasti pochází z arabského slova Al Andalus což bylo označení části Pyrenejského poloostrova pod arabskou nadvládou.

Andalusie je nespoutaná, divoká a v létě i pěkně horká

Andalusie nabízí to nejlepší z celé země. Divokou přírodu, corridu, sluncem rozpálené pískové pláže, horké festivaly, skvělé jídlo a pití a v neposlední řadě úžasné historické památky. V Andalusii můžete strávit jednu ze svých nejkrásnějších dovolených v životě a těžko se tu budete nudit. Pokud chcete jmenovat konkrétní místa Andalusie, která prostě musíte vidět, tak tady jsou. Málaga a přilehlá pobřeží Costa del Sol a Costa Tropical s krásnými plážemi, přírodní kouty jako kaňon Garganta del Chorro, přírodní parky El Torcal nebo Cabo de Gata, tradiční bílé horské vesničky, město Ronda se svým slavným mostem Puente Nuevo, Gibraltar, Sevilla či pobřeží Costa de la Luz skvělé k surfování ve vlnách Atlantiku.

Malaga

Vstupní branou do Andalusie je pro většinu turistů město Malaga. Tento přístavní skvost je rodištěm takových slavných osobností jako Pablo Picasso či herec Antonio Banderas. Město nabízí unikátní památky spolu s krásnými plážemi a možnost vyrážet na výlety do širokého okolí. Město je zároveň centrem oblasti Costa del Sol, jedné z nejpopulárnějších turistických oblastí ve Španělsku.

Muzeum i corrida

Mezi nejvíce navštěvované zajímavosti ve městě patří určitě muzeum slavného Pabla Picassa. V Malaze se rovněž nachází  i jeden z nejúchvatnějších stadionů, kde se provozuje corrida. Najdete ho přímo v centru města v městské zástavbě. Pokud vám nevadí tato poněkud drsná a mnohdy odsuzovaná podívaná ani fakt, že během necelých tří hodin zemře několik býků, běžte se na corridu v Malaze podívat. Corrida prostě ke Španělsku už po staletí patří. Pokud však tuto "zábavu" nemusíte, tak si na návštěvu stadionu, která rozhodně stojí za to, najděte takový den kdy se nekoná. 

Sevilla

Sevilla je čtvrté největší město Španělska, a když už jste jednou v Andalusii, byl by hřích jí nenavštívit. Sevilla je hlavním městem celé Andalusie a zároveň i její kulturním centrem. Městu se dařilo v každé době a pod každým vládcem. Má neopakovatelnou atmosféru a návštěvníkům nabízí mnohé zajímavé možnosti. A místa, která nesmíte vynechat?

Alcazar

Jedná se o původně o maurskou pevnost, která byla postavena Almohady. Dnes z velkolepé rezidence zůstaly pozůstatky paláce. Rezidence svým stářím nemá moc konkurentů v celé Evropě. V Salas de los Almirandes se nachází zdi pokryté krásnými tapisériemi ze 17. a 18. století. 

Katedrála Panny Marie

Monumentální stavba vznikla na místě velké mešity počátkem 15. století. Její rozměry překonaly jen dvě katedrály na světě. Na délku měří úctyhodných 130 metrů, na šířku 76 metrů, podpírá ji 140 pilířů a vnitřek osvětluje 93 velkých oken. Skládá se z pěti chrámových lodí, k nimž náleží dalších 45 postranních kaplí.

Torro del Oro

Věži se říká Zlatá věž proto, že kdysi byla její kopule obložena zlatem. V minulosti byla součástí hradeb a sloužila ke strážení města, vznikla počátkem 12. století díky Maurům.

Grenada

Pokud se rozhodnete pro návštěvu Granady, rozhodně nebudete litovat. Nezapomeňte  navštívit Alhambru, dominantu města. Původně tato gigantická stavba sloužila jako pevnost muslimské dynastii Nasrovců, po katolickém převzetí města roku 1492 sloužila jako palác pro krále.

Samostatnou kapitolou je taky procházka centrem Granady, kde vás v prvé řadě upoutá mohutná katedrála, která byla postavena v 17. století. V uličkách okolo ní najdete přirozený městský ruch, zejména pak trhovce prodávající všemožné koření.

Další zajímavé články
Reklama