Styl & Kultura

Tip na výlet: Velikonoční trhy na rakouském zámku Schloss Hof lákají svou výjimečností

Rakouský zámek Schloss Hof o Velikonocích oživí už tradiční trhy / Shutterstock
Jaro a zejména velikonoční svátky jsou příležitostí k cestování, výletům a aktivnímu trávení volného času. Máme pro vás pozvánku na úžasný výlet do zámeckého areálu Schloss Hof, nacházejícího se jen nedaleko od našich hranic. Ohromí vás nejen malebný zámek, ale vychutnáte si i nádherné přírodní prvky v okolí, jeho kouzelné zahrady a pokud pojedete s dětmi, určitě se pobaví při bohatém programu, který je připraven na jarní víkendy.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

19. března 2019   |   10:41

Na své si přijdou i milovníci historie, kteří určitě využijí možnost prohlédnout si zámek třeba se slovenským průvodcem, jehož výklad bude i pro české návštěvníky srozumitelný. Prohlídková trasa vás zavede do přepychových interiérů, , kde můžete obdivovat obytný apartmán prince Eugena, komnaty Marie Terezie nebo barokní zámeckou kapli s velkolepou freskovou výzdobou. Určitě si nenechte ujít mimořádnou výstavu, nazvanou hra s jídlem, která vás překvapí svým moderním pojetím a interaktivními prvky.

Lovecký ráj prince Eugena

Areál Schloss Hof se rozkládá na více než 70 hektarech ve východní části Dolního Rakouska. Velkolepý soubor skládající se z dvoupatrového zámku, zahrady a panství má zvláštní umělecký a kulturní a historický význam. V roce 1725 získal 62 letý generál, princ Eugen Savojský, jednopatrové renesanční opevnění, které nechal přestavět na reprezentativní lovecký zámeček.

Zámek si oblíbili i členové císařské rodiny

Ten poté hostí řadu významných osobností a například jeden z nejpůsobivějších barokních festivalů se slaví v roce 1754 právě ve Schloss Hof Čestnými hosty jsou zde pak císař František Josef I. Štěpán Lotrinský a Marie Terezie. Ta se také stává v roce 1755 majitelkou zámku. V roce 1898, předal císař František Josef I. zámek armádě a je zde umístěna jezdecká škola. V 80. letech minulého století zde proběhla velká rekonstrukce.

Kouzelná barokní zahrada

Málokde v Evropě můžete vidět tak dokonalou rekonstrukci původní barokní zahrady jako zde. Princ Eugen nechal současně s výstavbou zámku vybudovat doslova pohádkovou barokní zahradu ve francouzském stylu. Ta patřila ve své době k nejvýznamnějším v německy mluvících zemích. Zpestřují ji terasy, vodní plochy, vodotrysky i sochy. V 19. a 20. století začala zahrada chátrat a záchrana přišla před 15 lety, kdy se začalo s její velkou rekonstrukcí. Ta byla dokončena právě letos a jarní návštěvníci už ji uvidí v plné kráse.

Velikonoce hlavně pro děti

Každý víkend od 30. března až do Velikonočního pondělí si můžete užívat příjemnou sváteční atmosféru v zámeckém prostředí, které zaručeně okouzlí velké a zejména malé návštěvníky. Zámek Schloss Hof tvoří nádhernou kulisu pro tuto oblíbenou akci. Čeká na vás více než 70 stánků s pestrou nabídkou zajímavých velikonočních produktů, řemeslných výrobků, dekorací a dárků.

Chybět nebudou ani kulinářské speciality, tradiční pečivo, živá hudba v zámeckém parku, jízdy kočárem a spousta zábavy pro děti. Návštěvníci budou moci obdivovat ukázky starého umění a řemesel, výrobu kraslic či barvení vajíček. Všechno si budou moci děti vyzkoušet a vyrobit si vlastní, velikonoční dekorace. V jarním období je zámek Schloss Hof i jeho zahrady mimořádně přitažlivý a velikonoční trhy jsou příležitostí, jak si vše nejlépe vychutnat.

Vstupné a přístupnost

Trhy probíhají od 30. 3. každý víkend, poslední proběhnou ve dnech 20. – 22. 4. 2019. Otevřeno bude od 10:00 do 18:00 hodin. Dospělí zaplatí vstupné 7 eur, děti 6 – 18 let 3 eura, rodinná vstupenka 2 dospělí a max. 3 děti 17 eur. Zámek se nachází pouhých 70 kilometrů od Břeclavi a 28 kilometrů od Bratislavy. Dá se k němu dojet pohodlně autem, parkoviště je přímo před zámkem. Ve dny trhů můžete využít i vlakovou dopravu do Marcheggu, odkud jezdí bezplatná kyvadlová doprava autobusy přímo k zámku.

Další zajímavé články
Reklama