Dovolená

Plánujete výlet zaoceánskou lodí? Díky správné rezervaci můžete ušetřit až 70 % ceny za dovolenou

Poznávat svět z paluby výletní lodi patří k těm nejkrásnějším zážitkům / Shutterstock
Výletní plavby začínají být stále častěji vyhledávanou formou dovolené. Je to zejména díky stále se rozšiřující nabídce, protože ti největší hráči na tomto trhu, významné lodní společnosti, staví stále nové a nové lodě. Navíc, ceny lodních výletů jsou stále dostupnější. U těchto plaveb je podle zjištění renomovaného portálu Cruisewatch velmi důležité, zajistit si tu svoji plavbu ve správný termín, což vám může ušetřit až 70 % ceny za dovolenou.
Reklama
Reklama

autor  Pavel Přeučil

23. listopadu 2018   |   11:11

Ceny lodních výletů jsou neustále v pohybu. Zatímco u letenek jsme neustále zásobováni informacemi o nabídce nejnižších cen, u výletních plaveb srovnatelné údaje chybí. Je to trochu zvláštní, když vezmeme v úvahu, že dovolená na lodi je mnohonásobně dražší než letenka. Portál srovnal standardní ceny podle katalogů, nabízejících lodní plavby s nejlepšími termíny pro dosažení největších slev v jednotlivých regionech. V průměru vychází nejlepší čas pro včasnou a levnou rezervaci mezi 50 – 70 dny před termínem plavby.

Nejlepší termíny pro rezervaci

Jižní Evropa: 59 % slevy za rezervace uskutečněné 55-75 dní předem.
Severní Evropa: 45 % slevy na rezervace uskutečněné 70 dní předem.
Severní Amerika: 71 % slevy na rezervace uskutečněné 55-75 dní předem.
Jižní Amerika: 56 % slevy na rezervace byla uskutečněné 55-75 dní předem.
Karibik: 51 % slevy na rezervace uskutečněné 59 dní předem.
Blízký východ: 66 % slevy na rezervace uskutečněné 55-75 dní předem.

Kde nejlépe zájezd koupit?

Předně je důležité, vybrat si tu správnou lodní společnost. Nákup přímo u společnosti vás přijde vždycky levněji než nákup plavby přes zprostředkující cestovní kancelář. Navíc, podle vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že cestovní kanceláře mnohdy neuvádějí všechny slevy, na které je možné dosáhnout. Nevím, zda je zamlčují úmyslně, nebo jde o administrativní nedostatek, ale rozdíly jsou v mnoha případech značné.

Na nejlepší ceny dosáhnete přímo u lodních společností

Zajímal jsem se o lodní plavbu Středomořím a v nabídce české CK vůbec nebyly uvedeny slevy pro seniory, ani slevy pro děti. Lodní lístky byly uváděny zkrátka za jednotnou cenu. Při nákupu stejné plavby přímo u lodní společnosti, vyšla naši rodinu konečná cena na polovinu toho, co nabízela cestovní kancelář. Navíc, značně se liší i ceny lodních plaveb u našich CK a německých, kde vycházejí mnohem příznivěji.

Na jaké slevy dosáhnete?

Jak už jsme uvedli, české CK zpravidla neuvádějí slevy, na které běžně dosáhnete při nákupu přímo u lodních společností. Výběr vám mohou usnadnit různé srovnávací portály, jako například tripsinsider.com nebo cruise-compare.com. Většina společností, nabízejících lodní plavby dává výrazné slevy pro cestující 55+ či pro děti do 17 let, dosahující až 50 %. Některé nabízejí při zakoupení dvou míst dokonce plavbu pro děti do 12 let zdarma.

Cena vám peněženku rohodně nezruinuje

Značné slevy jsou také v mimosezónních termínech, a to podle regionu, kde plavba probíhá. Další slevy získáte včasným nákupem z nabídek first-minute, případně těsně před vyplutím jako last-minute. Při využití těch největších slev se dostanete často s cenou týdenního lodního zájezdu  s veškerým luxusem pod cenu, jakou byste zaplatili za obyčejnou dovolenou někde v Chorvatsku.

 
Vstoupit do diskuze
Další zajímavé články
Reklama